DJ Jazzy Jeff

DJ Jazzy Jeff

dodano: 2023-08-13 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 17)

I met this girl when I was 10 years old & what I loved most, she had so much soul. She was old school when I was just a shorty, never knew throughout my life, she would be there for me... - te słowa Commona z pierwszego miłosnego hołdu dla hip-hopu pasują tak dobrze. Zakochałem się w hip-hopie, gdy miałem dosłownie 10 lat, a zaczęło od tego, że poprosiłem rodziców, aby kupili mi w sklepie płytę CD "Willenium" Willa Smitha. Uwielbiałem przecież "Men In Black" - zarówno film, jak i ścieżkę dźwiękową, także naturalnie byłem ciekaw co może kryć zawartość tego albumu. Wróciłem do domu, zacząłem słuchać, niedługo później odkryłem MTV Base… no i reszta jest historią. 

video
dodano: 2018-05-23 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kiedy rozmawiałem z DJ'em Jazzy Jeffem prawie równe 3 lata temu w Sopocie, pod koniec wywiadu zapewnił mnie, że jeszcze zamierza wydać kolejny solowy album. Oryginalnie planowany na rok 2006, czyli dziesiątą rocznicę klasycznego "The Magnificent", a wydany w tym miesiącu krążek "M3" to spełnienie tej obietnicy, zamknięcie trylogii "Magnificent" i otwarcie nowego rozdziału w karierze legendarnego DJ'a i producenta z Filadelfii.

"M3" to pierwszy w pełni niezależny album Jeffa i celebracja brzmienia i magicznego klimatu, które udało mu się osiągnąć z pomocą wieloletnich przyjaciół. Rapowy trzon "M3" tworzą trzej MC's - zdobywca Grammy i Oscara Rhymefest, charyzmatyczny Dayne Jordan i młodziutki Uhmeer. Dodatkowo gościnnie pojawia się m.in. Masego. Odsłuch całości oraz teledysk do "Skaters Paradise" w rozwinięciu, nie przegapcie tego!

kategorie:
dodano: 2018-05-23 10:16 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Oryginalnie planowany na rok 2006, czyli dziesiątą rocznicę klasycznego "The Magnificent", a wydany maju tego roku krążek "M3" to zamknięcie trylogii "Magnificent" i otwarcie nowego rozdziału w karierze legendarnego DJ'a i producenta z Filadelfii.

"M3" to pierwszy w pełni niezależny album Jeffa i celebracja brzmienia i magicznego klimatu, które udało mu się osiągnąć z pomocą wieloletnich przyjaciół. Rapowy trzon "M3" tworzą trzej MC's - zdobywca Grammy i Oscara Rhymefest, charyzmatyczny Dayne Jordan i młodziutki Uhmeer. Dodatkowo gościnnie pojawia się m.in. Masego.

dodano: 2017-07-13 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Summer, summer, summertime! - Kto nie pamięta tego klasycznego refrenu z nieśmiertelnego hitu DJ'a Jazzy Jeffa i The Fresh Prince'a "Summertime"? Podtrzymując tradycję serwowania muzyki idealnej na letni chill, filadelfijski DJ właśnie puścił w świat najnowszą część rozpoczętej już 8 lat temu serii mixtape'ów, stworzonych w duecie z uznanym DJ'em o ksywie MICK, znanym wcześniej jako Mick Boogie. Rozpalajcie grilla, wyciągajcie leżaczek i sprawdzajcie co tym razem przygotowali dla nas obaj imprezowi weterani.

video
dodano: 2016-02-24 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Recenzowany przez nas autobiograficzny debiut Dayne'a Jordana "Memoirs of Dayne Jordan" to bez wątpienia jeden z najbardziej unikalnych albumów zeszłego roku. Dopracowany w najmniejszych szczegółach, nasączony klasyczną mieszanką filadelfijskiego soulu i jazzu krążek to bezkreśnie szczery, retrospekcyjny przelot przez całe dotychczasowe życie podopiecznego DJ'a Jazzy Jeffa.

Widzieliśmy już teledyski do pasjonującego storytellingu "In Progress" oraz wspominającego obraz dzielnicy z lat dziecięcych rapera "Beautiful Day In The Neighborhood", a teraz Dayne prezentuje filmowe video do numeru "Family Man", rozprawiającego się z wzorcami związków i rodzicielstwa zakorzenionymi w świadomości młodzieży za sprawą sitcomów i popkultury, a także pochylającego się nad problemem rodziców samotnie wychowujących dzieci.

video dnia
dodano: 2015-08-29 18:02 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Dlaczego: Dopiero co publikowaliśmy nasz videowywiad z Daynem Jordanem, a także recenzję jego przepięknego debiutanckiego albumu "Memoirs of Dayne Jordan", a teraz pochodzący z Filadelfii MC zabiera nas w podróż po swoich rodzinnych stronach. "Beautiful Day In The Neighborhood" to retrospektywne, nostalgiczne i pełne refleksji spojrzenie na osiedle widziane oczami młodego chłopaka z North Philly. Sceny nakręcono dokładnie w tych samych korytarzach i na tych samych ulicach oraz alejach, na których wiele lat temu artysta spędzał czas z przyjaciółmi. Co ciekawe, również wszyscy ludzie, którzy pojawiają się w klipie - zarówno dzieci, jak i dorośli, odgrywają ważne role w życiu prywatnym Dayne'a. 

dodano: 2015-08-16 20:18 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dayne Jordan, znany wcześniej pod ksywą Dosage, to 25-letni MC rodem z Filadelfii, który przeszedł długą drogę, od bycia podopiecznym Lupe Fiasco i grania supportów w trasie przed Lupe, aż do wydania swojego pierwszego debiutanckiego LP "Memoirs of Dayne Jordan" w lipcu tego roku. Wyprodukowany w całości przez legendarnego DJ'a Jazzy Jeffa autobiograficzny album to zapis niezliczonych historii, wspomnień i doświadczeń z życia Dayne'a oraz przypomnienie wagi zagubionej sztuki storytellingu w rapie. Nam udało się porozmawiać ze skromnym, pozytywnym raperem podczas jego wizyty w Polsce na początku maja, z okazji koncertu DJ'a Jazzy Jeffa w sopockiej Zatoce Sztuki.

dodano: 2015-07-10 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Here it is, the skies are clear, the grill is lit, that means it's time for Summertime 6deklaruje na wstępie Dayne Jordan, zgrabnie parafrazując rozpoczynające "Summertime", klasyczne wersy Fresh Prince'a aka Willa Smitha. To muzyka do fury jeśli ruszacie w trasę, albo idealny soundtrack do rozpalonego w ogródku grilla. Nasz niedawny artysta tygodnia DJ Jazzy Jeff wspólnie z wieloletnim kompanem DJ'em Mickiem Boogie przygotowali szóstą część uwielbianego przez fanów mixtape'u "Summertime".

Ponad godzina muzyki, przesympatyczna mieszanka rapowych brzmień, smakowitego r&b i funku spod ręki Jeffa i Micka to niekwestionowany strzał w dziesiątkę na upalne, letnie dni - a do tego całość ściągniecie za darmo!

video dnia
dodano: 2015-06-30 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: Dopiero co pisaliśmy o głównym singlu promującym zapowiedziany na 21 lipca debiutancki album Dayne'a Jordana "Memoirs of Dayne Jordan", a teraz pochodzący z Filadelfii kompan DJ'a Jazzy Jeffa wypuszcza teledysk do "In Progress". Autobiograficzny, refleksyjny numer opisujący długą drogę, jaką przeszedł w biznesie muzycznym dawny podopieczny Lupe Fiasco, zobrazowany został klipem, ukazującym młodego MC w podróży i przywołującym różne wydarzenia i istotne momenty z jego przeszłości.

dodano: 2015-06-28 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

DJ Jazzy Jeff to jeden z pierwszych artystów, dzięki którym jako 10-letni dzieciak pokochałem hip-hop. Zaczęło się od niesamowitego "Pump Me Up" na "Willenium", potem odkrywałem wspólne albumy duetu DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince oraz solowe dokonania Jeffa w postaci przepięknego "The Magnificent". Przez wiele lat poznanie filadelfijskiego DJ'a i producenta było jednym z moich największych marzeń rapowych i na początku maja wreszcie udało się je spełnić. Legendarnego muzyka złapaliśmy przy okazji jego pierwszej wizyty w Polsce na początku maja tego roku, czego rezultatem jest ekskluzywny, jedyny polski wywiad przeprowadzony w sopockiej Zatoce Sztuki.

Pierwszy zdobywca nagrody Grammy w kategorii Rap w ciągu 25 minut opowiedział o współpracy z młodym Eminemem jeszcze zanim ten zdążył wydać "The Slim Shady LP", słynnym już spotkaniu Willa Smitha z Eminemem w studiu, niewydanym albumie z 1998 r. dla Sony Records i kampanii reklamowej dla firmy Starter z lat 90. Muzyk wspomniał też czasy, gdy Ś.P. J Dilla odwiedział go jako "Wujka Jeffa" w Filadelfii, zdradził, czego nauczył się od Jay Dee jako producenta, zdefiniował pojęcie "prawdziwego DJ'a" i opowiedział o swoich początkach jako DJ oraz sztuce turntablismu. Co więcej, usłyszeliśmy o propozycjach filmowych po sukcesie "The Fresh Prince of Bel-Air" (gdzie Jeff grał postać Jazza), zagubionym teledysku do "A Nightmare on My Street" z The Fresh Princem, dyskusjach z Willem Smithem o współczesnym przemyśle muzycznym czy planach wydawniczych na przyszłość...

dodano: 2015-06-14 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Najnowszy podopieczny legendarnego DJ'a Jazzy Jeffa dał się poznać polskiej publice na początku maja przy okazji wystepu wspólnie z Jeffem w sopockiej Zatoce Sztuki. Również w tym okresie przypominaliśmy wam zeszłoroczny projekt filadelfijskiego MC, kozacką EPkę "In Progress EP".

Teraz Dayne przygotowuje się do wydania oficjalnego debiutanckiego LP w duecie z DJ'em Jazzy Jeffem, a my mamy dla was pierwszy singiel promujący "Memoirs of Dayne Jordan" - autobiograficzne, wspominkowe "In Progress...", w którym MC przestawia całą swoją historię - od początków, przez epizod, kiedy był podopiecznym samego Lupe Fiasco, aż po najnowsze wydarzenia.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-05-04 17:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Dayne Jordan? Kto? Czy Marcin Natali przypadkiem nie wrzucał jakichś jego singielków? Tak, dobrze pamiętacie - Dayne Jordan to reprezentujący Philadelphię, dysponujący znakomitymi skillsami i energią na majku MC, nowy protegowany Jazzy Jeffa. To wreszcie koleś, który w ostatni piątek w Sopocie wspaniale sprawdził się u boku Jeffa w roli Mistrza Ceremonii. Pod koniec zeszłego roku panowie wypuścili szereg singli i teledysków - zaś w grudniu sprezentowali nam dojrzały już owoc wspólnej pracy - EPkę "In Progress". 

recenzja
dodano: 2015-05-01 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Mamy 29 marca roku 1988, na półki sklepowe w USA trafia drugi album pochodzącego z Filadelfii duetu w składzie Jeff Townes & Will Smith, szerzej znanych jako DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Niesieni falą sukcesu swojego debiutanckiego singla z 1986 roku, zobrazowanego komicznym wideoklipem "Girls Ain't Nothing But Trouble", ponad 300 tysiącami sprzedanych egzemplarzy płyty "Rock The House" z 1987 r. oraz doświadczeniami prosto ze wspólnej trasy koncertowej z Run-DMC i Public Enemy, dwaj młodzi artyści zdają się mieć świat u swoich stóp, i bawią się przy tym w najlepsze.

Formuła hip-hopu, jaką obaj panowie zaprezentowali już na "Rock The House", oparta na zabawnych storytellingach, oszczędnych, ale energicznych podkładach i gęstych, kreatywnych skreczach, podkreślających docenianą jeszcze w latach 80. wagę DJ'a (wystarczy wspomnieć wczesne nagrania LL Cool J'a i jego kompana DJ'a Cut Creatora), okazała się strzałem w dziesiątkę. Kolosalny sukces "He's The DJ, I'm The Rapper" jedynie to potwierdził i błyskawicznie przyćmił debiutanckie LP, stając się dla Jeffa i Willa trampoliną do ogólnoświatowej sławy, prestiżowych nagród i sprawiając, że dwójka chłopaków z West Philly na trwałe zapisała się w historii amerykańskiej popkultury.

dodano: 2015-04-30 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

W dzisiejszym odcinku "Diggin In The Videos" chciałbym wam zaprezentować debiutancki singiel duetu DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince, promujący ich pierwszy album "Rock The House" z 1987 roku, a także pierwszy singiel z ich trzeciego LP z 1989 r., zatytułowany "I Think I Can Beat Mike Tyson".

Wybrałem akurat te dwa pamiętne klipy, ponieważ idealnie ukazują wyluzowane, pełne dystansu podejście Willa i Jeffa, oraz ich niepowtarzalne poczucie humoru i kreatywność w tworzeniu barwnych, komicznych historii. I tak, tytuł drugiego kawałka należy traktować dosłownie...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-04-29 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Duet Rhymefest & DJ Jazzy Jeff zaprezentował się wyśmienicie w kawałku "Jeff n Fess" z płyty "The Return of The Magnificent" z 2007 roku. Idealne połącznie charakterystycznego, pełnego smakowitych linijek rapu chicagowskiego MC oraz energicznej produkcji i kapialnych skreczy filadelfijskiego weterana przyniosło wtedy jeden z jaśniejszych punktów całego albumu.

Dwa lata później, w 2009 roku, mieliśmy okazję usłyszeć drugi wspólny utwór autora "Blue Collar" i naszego Artysty Tygodnia. Pochodzący z mixtape'u Rhymefesta "Dangerous: 5.18" track "Bring It Back" to numer diametralnie inny od "Jeff n Fess" - zarówno pod względem klimatu, jak i tekstu. Po raz kolejny jednak połączenie to gwarantuje rap z najwyższej półki.

Strony