Bobby Brackins

Bobby Brackins

kategorie:
dodano: 2018-08-17 21:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Bobby Brackins to reprezentant Oakland, który ma ucho do hitów jak mało kto. Po napisaniu "Loyal" Chrisa Browna czy "2 On" Tinashe skupił się na kolejnym solowym projekcie - efektem bardzo przyjemna EP-ka "To Live For", na której wspierają go G-Eazy, Ty Dolla $ign, Eric Bellinger czy Jeremih." - pisaliśmy w 2016. Teraz pora na follow-up i drugą część trylogii, która jak mówił nam w wywiadzie Bobby zakończyć ma się na "To Die For".

video
dodano: 2016-10-24 19:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 30)

Jak mogliście przekonać się z wczorajszej pierwszej części - nasza rozmowa z Bobbym Brackinsem w jego hollywoodzkiej rezydencji okazała się poruszać wiele przeróżnych tematów.

Nie inaczej jest w drugiej połowie wywiadu - porozmawialiśmy z Bobbym m.in. o tym, jakie były jego największe wyzwania jako autora tekstów; czy woli działać na froncie czy za kulisami jak "szara eminencja"; dlaczego lubi pomagać młodym artystom przy ich pierwszych hitach (jak Tinashe przy "2 On" czy przy nadchodzącym debiutanckim singlu młodszej siostry Miley Cyrus); o początkach DJ-a Mustarda i sekrecie jego fenomenu; o tym, dlaczego nagrany wspólnie z Andersonem .Paakiem numer ukazał się finalnie bez zwrotki .Paaka; a także o pracy z Diplo i nadchodzącym projekcie tworzonym w kooperacji z Mad Decent.

video
dodano: 2016-10-23 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Hollywood Hills, Bel Air, mieszkający po sąsiedzku Charlie Sheen, Wiz Khalifa czy Christina Aguilera. Nas zaprosił tam do siebie Bobby Brackins - raper, producent i tekściarz z Oakland, współpracownik G-Eazy'ego, Ty Dolla $igna czy YG, autor tekstów do multiplatynowych hitów takich jak "Loyal" Chrisa Browna czy "2 On" Tinashe, błyskotliwa postać z nosem do hitów, wyjątkowo sprawnie odnajdująca się w muzycznym biznesie.

Zapraszamy do sprawdzenia pierwszej połowy naszej kalifornijskiej pogawędki z Bobbym, w której porozmawialiśmy o życiu w Hollywood, pracy jako autor tekstów, drodze G-Eazy'ego do sławy, powodach oddania "Loyal" Chrisowi Brownowi czy unikatowości sceny muzycznej Bay Area!

video dnia
dodano: 2016-09-13 23:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: Bobby Brackins to reprezentant Oakland, który ma ucho do hitów jak mało kto. Po napisaniu "Loyal" Chrisa Browna czy "2 On" Tinashe skupił się na kolejnym solowym projekcie - efektem bardzo przyjemna EP-ka "To Live For", na której wspierają go G-Eazy, Ty Dolla $ign, Eric Bellinger czy Jeremih. Teraz otrzymujemy najnowszy klip promujący ów materiał - soczyście wakacyjne "Joyride" wyprodukowany przez Nic Naca (na koncie m.in. "Ayo" Chrisa Browna i Tygi).

Przypominamy też, że na naszym wakacyjnym kalifornijskim tripie przeprowadziliśmy obszerny 30-minutowy wywiad z Bobbym w jego domu w Bel Air - video już niebawem do obejrzenia.

video
dodano: 2013-06-02 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Bobby Brackins - Big Body ft. Clyde Carson, TY$

"Młody Too $hort" pomyślałem, gdy pierwszy raz usłyszałem kalifornijczyka Bobby'ego Brackinsa, bodajże przy okazji wwiercającego się w głowę singla "Lesbian". Nietypowy wysoki głos, proste flow i hustlerskie teksty, kręcące się nieustannie wokół kobiet. Ostatnio o młodym MC z Oakland trochę ucichło, ale po featuringu na hitowym "I Hit It First" Ray J'a atakuje nowym klipem z udziałem Clyde'a Carsona i Ty Dolla $igna, wcześniej znanego jako Ty$. A odpalając klip widzimy powitanie autorstwa... Too $horta.

kategorie: Audio, News, R&B
dodano: 2013-04-07 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Ray J'owi umiejętności odpowiedniego PR'owego ugryzienia tematu ewidentnie nie są obce. Gdyby zapowiedział swój singiel "I Hit It First" samym tytułem to z pewnością dużego zainteresowania by nie wzbudził. Co innego, gdy na okładce widzimy mocno pikselowatą sylwetkę Kim Kardashian, obecnej kobiety Kanye Westa, która swego czasu dała się poznać grając pierwszoplanową rolę u boku Raya w pewnym hicie undergroundowej kinematografii. Czy Kanye postanowi jakoś się ustosunkować do ewidentnego przytyku ze strony wokalisty? Zobaczymy, na razie łapcie numer z featuringiem kalifornijskiego playera Bobby'ego Brackinsa.

recenzja
dodano: 2011-10-05 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
Uwaga - "Pimp Hand Strong" to album, od którego jak najdalej powinni trzymać się fani ostrej, basowej nawijki i klasycznych, brudnych, samplowanych bitów. Młody kalifornijski MC Bobby Brackins brzmi jak dodatkowo podpitchowany Too Short, porusza się po stricte nowoczesnych, bangerowo-klubowych podkładach a w pierwszym singlu o tytule "Lesbian" nie przekazywał żadnych głębszych treści.

Wstępna selekcja dokonana? To teraz tych, których powyższy opis nie zraził zapraszam do przeczytania recenzji.

dodano: 2011-09-18 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)


Bobby Brackins to młody reprezentant Bay Area, którego z uwagi na głos, flow i tematykę można porównać z Too $hortem
(choć liga oczywiście całkiem inna). "Lesbian" natomiast to jeden z tych numerów, które teoretycznie nie porywają niczym specjalnym, a jednak potrafią wkręcić się dość mocno. Podobnie jak przy niedawnym "Gucci, Gucci" Kreayshawn - rap niby przeciętny, ale motyw refrenowy w połączeniu z imprezowym bitem już przy 1 odsłuchu wpada do głowy i zmusza do kolejnych odtworzeń. A sam klip... Kto chciałby takie wesele?

PS. Album "Pimp Hand Strong" ściągniecie legalnie tutaj.