Lil Yachty odpowiada na wyzwanie Funkmaster Flexa - to jest hip-hop!

Muzyka Lil Yachty'ego totalnie do mnie nie trafia i jeśli miałbym oceniać jej jakość to musiałbym włączyć "hate-mode". Ale równocześnie moje pierwotne negatywne nastawienie do Boata zmienił on sam, kilkukrotnie wyróżniając się zachowaniem czy nastawieniem na tle wielu rozpieszczonych mumblo-rówieśników z przepompowanym ego, dla których pierwiastek rywalizacji w muzyce kończy się na wielkości łańcucha na szyi.

Raz wtedy gdy przyszedł na 'gorące krzesła' do Everyday Struggle, by stoczyć zażartą i legendarną już dyskusję z Joe Buddenem (rownocześnie prezentując się jako mega sympatyczny gość z konkretną wizją), teraz podejmując wyzwanie od Funkmastera Flexa i stając do boju na jego zasadach.

Flex na swoim Instagramie wymienił raperów, których uważa za wacków, wśród nich znalazł się Yachty. Co zrobił autor "Teenage Emotions"? Zdzwonił się z Flexem, przyszedł do jego audycji i podjął się freestyle'u, by udowodnić, że wackiem nie jest. Wszedł na nieswoje terytorium, sprawdzając się w dziedzinie dalekiej od jego codziennych działań. I co się okazało? Jak dla mnie wyszedł obronną ręką, wyraźnie starając się przekonać swoich krytyków wjazdem na bicie Mike'a Jonesa i lecąc solidnie, manewrując flow i dorzucając słowne gierki.

I tak jak "Teenage Emotions" zapewne nigdy nie uda mi się dosłuchać do końca, tak tutaj muszę przyznać mu propsa za podjęcie rywalizacji na staroszkolnych zasadach. Rywalizacji, którą przy swojej obecnej muzyczno-biznesowej pozycji mógłby mieć gdzieś, reagując postami o "dinozaurach z bólem dupy".

LIL YACHTY FREESTYLE ON FUNK FLEX | #FREESTYLE091

Najlepsza zagraniczna płyta lutego to:

Nipsey Hussle "Victory Lap"
18% (63 głosy)
VA: "Black Panther The Album"
16% (56 głosów)
Rich Brian "Amen"
12% (43 głosy)
Onyx "Black Rock"
11% (40 głosów)
Kodak Black "Heartbreak Kodak"
10% (36 głosów)
O.C. "A New Dawn"
7% (27 głosów)
Tyga "Kyoto"
5% (18 głosów)
Rejjie Snow "Dear Annie"
3% (12 głosów)
Ocean Wisdom "Wizville"
2% (10 głosów)
Mick Jenkins "or more... the frustration"
2% (9 głosów)
Curren$y "The Spring Collection"
2% (8 głosów)
SOB X RBE "GANGIN"
1% (5 głosów)
Elzhi & Khrysis "Jericho Jackson"
1% (4 głosy)
Skyzoo "In Celebration of Us"
1% (4 głosy)
CashUs King "The Birds, The Bees (And Everything In Between)"
0% (1 głos)
Diabolic "The Disconnect"
0% (1 głos)
June "Stressin' for a Blessin"
0% (2 głosy)
Towkio "WWW. (World Wide .Wav)"
0% (2 głosy)
Audio Push "Cloud 909"
0% (1 głos)
Ilość głosów: 342
Komsi
Prawda jest taka, że Yachty ma skille, no ale oldhedy i fani "prawdziwego hiphopu" (jest cos takiego w ogole?xd) bedą hejtować, w wiekszosci nawet nie sprawdzając
ELO ELO
ci wszyscy hejtowani nowi młodzi raperzy pewnie mają skille i mogliby zdziwić niejednego oldskulowca (ostatnio chyba o 21savage ktoś się wypowiadał że koleś potrafi rozjebać w klasyczny sposób, ma skille itp) TYLKO PO CO MIELIBY TO ROBIĆ? ogólnie bawi mnie, że jacyś starsi wiekiem rozkminiacze rapu ubzdurali sobie jakąś jedyną słuszną wizje i niesamowicie wkurwia ich to, że znaleźli się ludzie, którzy grają na własnych zasadach, robią coś po swojemu i jeszcze przy tym odnoszą sukcesy, podczas gdy kolejni bezpłciowi (ale całkowicie poprawni) raperzy mają problemy z wyświetleniami. Tak się składa, że wcale nie ma w rapie jakichś z góry ustalonych reguł których należy przestrzegać, nie każdy ma ochotę ścigać się na ilość podwójnych rymów i "panczy" :) Ale ludźmi rządzą przyzwyczajenia, chcą tego co już znają, nic dziwnego.
ZZZ

"ci wszyscy hejtowani nowi młodzi raperzy pewnie mają skille i mogliby zdziwić niejednego oldskulowca (ostatnio chyba o 21savage ktoś się wypowiadał że koleś potrafi rozjebać w klasyczny sposób, ma skille itp). TYLKO PO CO MIELIBY TO ROBIĆ?" -dwa zdania, a jak dużo mówią o wielu dzisiejszych raperach.

ELO ELO
I o słuchaczach; większość nie jest wkręcona w analizowanie utworów linijka po linijce, nie liczy rymów i nie chce być umoralniana w piosenkach. Większość nie ma na takie rzeczy czasu. Jak jesteś raperem i nie zaciekawisz słuchacza przez pierwsze 10 sekund to przegrałeś. Żyjemy w epoce memów, ludzie nie potrafią się dłużej skupiać na jednej piosence, po co wymyślać jakieś rozwalające głowę linijki jak trafią one do wszystkich 3 koneserów, a reszta machnie ręką i powie że nuda.
polski rap gówno
Nie no lepiej stekac jak dziwka to brzmi whuj lepiej. Tragedia z tym nowym pokoleniem
ELO ELO
muzyka to tylko zbitka dźwięków, które mają się ludzkiemu uchu podobać, jak ktoś chce, to może za jej pomocą nieść jakieś większe wartości A jak nie chce to nie musi Artysta powinien zaskakiwać fanów a nie pytać ich czego chcą, inaczej jest nuuudno Ale oczywiście ludzie zapętleni w swoich ulubionych kilku raperach wiedzą lepiej ;p I dlaczego niby "tragedia"? Bo tobie się nie podoba? phi, śmieszne jest że tacy jak ty uważają się za jakieś wyrocznie decydujące o tym co jest dobre dla rapu :) Poza tym rap jest subiektywny, komuś się podoba jedno, innemu drugie, ale na szczęście jest z czego wybierać, bo podobno więcej raperów niż słuchaczy
ELO ELO
sorki za brak kropek i przecinków ;p
polski rap gówno
czemu te pedały sie pode mje podszywają? aż tak boli dupa, że mówie prawdę? yachty > polski rap
Mateusz Natali

ELO ELO - Z jednej strony masz dużo racji, oczywiście że najgorsze to wpychać muzykę w sztywne ramy i wyznaczać że musi brzmieć tak czy tak, bo najciekawsze i najbardziej pamiętane rzeczy wychodzą własnie z przelamywania tych zasad. Z drugiej strony - tak jak jestem przeciwnikiem krytykowania eksperymentów tak jestem przeciwnikiem chwalenia wszystkiego co nowe tylko dlatego że jest nowe. Kiedyś rynek muzyczny miał dużo większą weryfikację ze strony osób osłuchanych, z wyrobionym gustem i smakiem. Dziś często kariery budują dzieci przez viralowe rozsyłanie jakichś numerów które są kolorowe, krzykliwe czy kontrowersyjne przez wizerunek - a z zasady ciężko nazwać ich wtedy 'świadomym słuchaczem', jakkolwiek termin ten nie byłby wyeksploatowany dla chwalenia się słusznością swojego gustu. Jasne że rap jest subiektywny, ale wpadanie w pułapkę 'to jest dobre bo jest nowe i ma hype' sprawiłoby, że zaraz musielibyśmy chwalić takie '50 twarzy Greya' czy 'przaśne disco-polowe hity bo przecież są odbiorcy to o co chodzi ;) I ekipa robiąca Greya na krytykę by odpowiedziała że 'Mogliby zrobić kolejnego Władcę Pierścieni czy Ojca Chrzestnego ale po co mieliby to robić' :) Mnie kłuje w uszy często u postaci typu 21 Savage że słychać właśnie, że on czegoś ewidentnie nie umie nawinąć, kaleczy, potyka się o te bity na których można by pięknie rozwinąć skrzydła, a po prostu słuchaczowi albo to nie przeszkadza albo tego nie wyłapuje, tak jak ja w gimnazjum nie kumałem aspektów warsztatowych i tego dlaczego ten czy ten raper rzeczywiście jest kozakiem. A co do tego, że sporo jest też raperów-rzemieślników, którzy na papierze mają skillsy ale nie mają charyzmy to oczywiście masz rację. Ani nie róbmy z muzyki matematyki, ani nie łapmy ślepo wszystkiego co jest na czasie, bo tak jak ze wszystkimi modami część przejdzie do klasyki wytyczając nowe kierunki i redefiniując trendy, a część do kategorii 'ale siara że tego słuchałem' :)

ELO ELO
Jasne; trochę się rozpędziłem, żeby bardziej dotarło do ludzi ;p ale się zgadzam :) Z drugiej strony czy mamy prawo (no dobra, mamy :P ) winić młodych za jechanie na tanich kontrowersjach tak popularnych wśród małolatów? W końcu rap to (już od lat) najbardziej komercyjny gatunek muzyki jaki obecnie istnieje, wizerunki muszą być narysowane grubą krechą aby ktoś je zauważył; najlepiej jakby rapera można było określić w paru słowach. Jak zawodnicy WWE - każdy ma jakiś gimmick. I działa to też na naszym podwórku, może na mniejszą skalę, ale jednak; np Taco - to taka grubsza hipsterka, Chada - taki twardziel i mięśniak, Białas - taki podwórkowy gangsta, Słoń - ten co robi horrory, Rogal DDL - zabawny psychol ale ma swoje przebłyski, Peja - od ulicznika do męża i ojca, Gural - kiedyś król braggi dziś filozof, Tede - zadeklarowany bogacz i szpaner Malik Montana - bogacz-szpaner-nibygangster ;p itp. Tylu akurat mi przyszło do głowy, ale pewnie można by tak jeszcze kilku opisać. No i młodzi zauważyli, że to działa i z tego korzystają, ale może za jakiś czas to też się ludziom znudzi i będą chcieli czegoś więcej i wtedy oprócz mocnych-kontrowersyjnych wizerunków dostaniemy skill i przekaz w kawałkach. Tacy raperzy doskonali. No fajnie by było :)
ELO ELO
A np Solar nie przegiął w żadną stronę ze swoim wizerunkiem i złota za płytkę nie ma. Bo skilla to ciężko mu odmówić, promocja też była.
ELO ELO
Teraz jak przeczytałem sam siebie to widzę, że trochę za bardzo skaczę po wątkach, sorki za to :)
polski rap gówno
i co biedaki polskie? boat pokazał skille i wasze z chuja wyssane hejty są chuja warte
polski rap gówno
A w którym momencie te skile widać?
Anonim
Wszystkim chcesz matki dymac co jest z tobą nie tak? Już wiem masz dwóch ojców i brakuje ci madczynej miłości. Smutne

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>