Fenomen feat. Freeze "Płyta" (Ot tak #146)

dodano: 2013-11-01 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Diss mówi Ci to coś? Beef mówi Ci to coś? A Freeze, kurwa wiesz jak rapował ten gość? Kto o nim pamięta? My! Bo był najlepszy i chociaż go nie znałem daje mu te cztery wersy" - te wersy z numery "My" Mesa zna zapewne każdy, nie każdy pamięta jednak o raperze, któremu są poświęcone. W końcówce lat 90-tych Freeze bez wątpienia mocno wyróżniał się talentem na tle ówczesnej sceny, a przedwczesna śmierć ucięła świetnie zapowiadającą się karierę. Z okazji 1 listopada warto przedstawić związaną z nim ciekawostkę dotyczącą klasycznego debiutu Fenomenu. Oddajmy więc głos Mazsie, producentowi składu z warszawskich Jelonek...

"Niestety jest co najmniej kilku polskich raperów którzy już odeszli. My chcielibyśmy przypomnieć osobę która była nam osobiście znana. Freeze to raper który mieszkał na naszym osiedlu Yelonky z jednym z nas w bloku. Znany był w warszawskim podziemiu bardzo dobrze a zaistniał szerzej na pierwszych składankach Dj 600v w 98r. Niewiele osób wie ale pojawił się na płycie FENOMEN Efekt. Nie udało nam się z nim nagrać zwrotki ale robił świetny beatbox, przypadkiem podczas szalonej sesji w studiu zarejestrował kilka minut różnych akcji w tym skreczowanie ustami na słowach " Come on... Fenomen" co później zostało użyte w refrenie numeru "Płyta".
Freeze Rest in Peace"

Przyznam, że "Efekt" znam na pamięć, ale o tym, że Freeze wymieniony na feacie w "Płycie" to ten sam Freeze co na płytach Volta nie wiedziałem. Sprawdźcie cały numer, kawał historii i klimatu, który dziś jest już nie do powtórzenia.

Fenomen feat. Freeze - Płyta (Efekt / Track02)

 

Tagi: 

agatka
psiakostka, też nie wiedziałam. a "efekt" to moja pierwsza polska rap płyta, więc czytałam książeczkę ze środka jakieś 6482864788 razy.
hkgsdkhd
najlepszy mc z Jelonek, niech spoczywa w pokoju chłopaczyna, pokój jego duszy

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>