Souls Of Mischief

Souls Of Mischief

video
dodano: 2020-05-14 20:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Wydane we wrześniu 1993 roku "93 'Til Infinity" kalifornijskiej ekipy "Souls of Mischief" to bez wątpienia jeden z najwspanialszych utworów hip-hopowych, jakie zrodziła złota era lat 90. Nieśmiertelny klasyk, który wciąż do dziś brzmi świeżo i niesie upragniony chill prosto z Oakland aż do... wieczności. Promujący debiutancki album SOM o tym samym tytule track też od lat stanowi źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń MC's.

W 2006 roku chicagowski duet Kidz In The Hall wjechał na scenę, robiąc furorę singlem "Wheelz Fall Off ('06 Til)", w 2013 roku nowojorscy The Underachievers wypuścili genialne "The Mahdi", a pod koniec marca za sampel i temat postanowił wziąć się przygotowujący się do wydania albumu "SOS" Jon Connor. O ile jednak wersja Kidz In The Hall utrzymana była w klasycznej, 90'sowej rytmice, raper z Michigan postanowił odświeżyć ten klasyk brzmieniowo, serwując liryczną kanonadę rymów i łącząc przepiękny sampel z twórczości Billy'ego Cobhama z nowoczesną perkusją.

recenzja
dodano: 2019-03-04 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Przez wiele lat ekipę Souls of Mischief kojarzyłem jedynie z ich ultraklasycznego już singla "'93 'til Infinity" z debiutanckiej płyty o tym samym tytule, aż wreszcie dobrych kilka lat temu zakupiłem ów krążek, a w ostatnim roku zacząłem uzupełniać dyskografię rapowego kwartetu z Oakland i nadrabiać po kolei ich płyty. Na pierwszy ogień poszła znaleziona za 20-parę złotych druga płyta grupy o tytule "No Man's Land" z 1995 roku - zdaniem recenzentów i co bardziej wybrednych fanów płyta-rozczarowanie, ale cena była więcej niż zacna, więc postanowiłem dać jej szansę... Całe szczęście! Po kilku odsłuchach mocno wkręciłem się w ten album, a tłuste, niesione mocnym basem podkłady i efektowne flow gospodarzy porwały mnie i sprawiły, że na dobre wsiąkłem w świat SOM...

Zajawka rosła w siłę i dość sprawnie uzupełniłem wszystkie pozostałe krążki twórców "93 'til Infinity" - z wyjątkiem "Focus" z 1999 roku, które nigdy oficjalnie nie ukazało się na CD. W zeszłym tygodniu dotarła do mnie natomiast znaleziona w cenie kilku dolarów solowa płyta Opio - jednego z najbardziej wyrazistych członków Souls of Mischief, zatytułowana "Triangulation Station". Co na niej znalazłem?

kategorie:
dodano: 2014-07-28 21:36 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nowy, konceptualny album kultowej ekipy z Oakland, twórców klasycznego "93 'til Infinity". Produkcją całości zajął się uznany producent Adrian Younge, znany z projektu "Twelve Reasons to Die" Ghostface'a. Gościnnie na "There Is Only Now" pojawili się m.in. Busta Rhymes i Snoop Dogg, narratorem całości jest natomiast Ali Shaheed Muhammad z A Tribe Called Quest.

Tracklista: 

dodano: 2014-07-15 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Souls of Mischief - There Is Only Now feat Snoop Dogg

Legendarna ekipa z Oakland będąca częścią kolektywu Hieroglyphics powraca po prawie pięciu latach nieobecności z nowym albumem "There Is Only Now", który ukaże się w sklepach 26 sierpnia tego roku. Sprawdźcie pierszy singiel z płyty zrealizowany do tytułowego kawałka w którym udziela się sam Snoop Dogg.

kategorie:
dodano: 2013-12-22 15:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Souls Of Mischief to czteroosobowa grupa, która sumarycznie daje prawdziwą legendę kalifornijskiego undergroundu. Niedawno follow-upował ich Joey Bada$$, a ogólnie follow-upował już prawie każdy. Ostatni album, który wydali to pochodzący z 2009 "Montezuma's Revenge", który wyprodukował im one and only Prince Paul. Fani Hieroglyphics mogą zacząć odliczanie do premiery nowego albumu grupy i to nie byle jakiego.

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-10-16 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Wszyscy fani Souls Of Mischief z pewnością czekają na nowe informacje dotyczące ich konceptualnej współpracy z Adrianem Youngiem. Powoli przebijają się ciekawostki z pracy nad krążkiem - tak jak narratorem na płycie Younge'a z Ghostface'm był RZA, tak na krążku z SOM ma być nim ponoć Ali Shaheed Muhammad z A Tribe Called Quest. Wiadomo też niestety, że album nie ukaże się w pierwotnie założonym terminie, bo był nim wrzesień 2013. Bieżący rok dla Souls Of Mischief jest wyjątkowy, bo obchodzą 20 rocznicę klasycznego debiutu "93 Til' Infinity". Okazuje się, że oprócz albumu panowie planują jeszcze jedną inicjatywę z okazji rocznicy.

Na redakcyjnym mailu znaleźliśmy mail od pomysłodawców filmu dokumentalnego na temat zespołu. Póki co, są w trakcie zbierania funduszy, ale już ich dotychczasowe działania będą dla fanów Hiero łakomym kąskiem.

dodano: 2013-09-01 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Kiedy pada nazwa Souls Of Mischief większość odbiorców rapu automatycznie widzi przed oczami dwie cyfry - 93. Dwadzieścia lat po premierze swojego klasycznego debiutu Tajai, Opio, A-Plus i Phesto pracują nad nowym materiałem z Adrianem Youngiem, który zamienia ostatnio w złoto wszystko czego się dotknie. Choć ostatecznie kalifornijska grupa nie wystąpiła na festiwalu z atmosferą w Hradcu, postanowiliśmy przypomnieć, że w przypadku SOM nie warto patrzeć powierzchownie. Każdy kolejny album grupy odbijał się mniejszym echem, co nie znaczy wcale, że można na tej podstawie stawiać sądy o ich poziomie muzyznym i lirycznym. Tak też jest z ostatnim jak dotąd LP zespołu - "Montezuma's Revenge" z 2009 roku.

Za chwilę kwartet usłyszymy w muzycznej oprawie artysty Wax Poetics, ale nie zapomnijmy, że cztery lata temu mieli oni okazję współpracować z producentem absolutnie wybitnym dla historii hip-hopu - Prince Paulem. Autor podkładów dla Big Daddy Kane'a, De La Soul, Queen Latifah, Boogie Down Productions czy Slick Ricka, członek Stetsasonic, Gravediggaz i Handsome Boy Modeling School to jeden z moich ulubionych producentów wszechczasów i to on stał się głównym powodem, że po czasie sprawdziłem "Montezuma's Revenge". To był bardzo dobry trop.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-12 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Souls Of Mischief to czteroosobowa grupa, która sumarycznie daje prawdziwą legendę kalifornijskiego undergroundu. Niedawno follow-upował ich Joey Bada$$, a ogólnie follow-upował już prawie każdy. Ostatni album, który wydali to pochodzący z 2009 "Montezuma's Revenge", który wyprodukował im one and only Prince Paul. Fani Hieroglyphics mogą zacząć odliczanie do premiery nowego albumu grupy i to nie byle jakiego. "There Is Only Now" będzie wynikiem współpracy SOM z Adrianem Youngiem, który w tym roku pokazał jak pracować nad albumami takich legend przy okazji rewelacyjnego "Twelve Reasons To Die" z Ghostfacem. O poziomie jego umiejętności dla tych, którzy nie słyszeli go w akcji może świadczyć to, że na nowym krążku Jaya-Z "Magna Carta Holy Grai" wykorzystano dwie bardzo znaczące próbki sampli z jego numerów.

dodano: 2013-05-10 09:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

"This is how we chill from 93 til..." - no, od lat narzekam na to, że brak na Hip Hop Kempie klasycznego kalifornijskiego rapu i w końcu w tej kwestii zostanę choć trochę ukontentowany. Pochodzący z Bay Area kolektyw Souls Of Mischief zawita do Hradec, by rzucić na kempową scenę porcję westcoastowego chillu równo na 20-lecie swojego klasycznego albumu. Oprócz tego na głównej scenie zobaczymy legendę sceny brytyjskiej Rodneya P oraz niedawnego zdobywcę platynowej płyty Miuosha. Poniżej "93' Til Infinity", odpalajcie i powiedzcie czy da się tym nie jarać.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-09-01 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)
Warto mieć oko na projekty w których swoje siły łączą dwie tak silne muzyczne osobowości jak Casual i J. Rawls. Pierwszy to jeden z filarów kalifornijskiej legendy podziemia - Hieroglyphics. Drugi to wyjątkowy producent i autor takich klasyków jak "Brown Skin Lady" Black Stara i dziesiątek znakomitych bitów w ramach solowych projektów, Lone Catalysts, 3582, płyt z Grand Agentem itd. itp.

W numerze "Hier-O-Dot", który dziś wam zaprezentujemy przekrój talentu jest jeszcze większy. Gościnnie pojawiają się tutaj Souls Of Mischief i MHz.