Pierrot

Pierrot

dodano: 2021-07-19 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie spotkały nas przy okazji Hot16Challenge2 był powrót niezliczonych zastępów nieaktywnych graczy, którzy swego czasu rozgrzewali nasze membrany. Od tych tworzących fundamenty sceny po podziemne talenty, których kariery nie wystrzeliły tak, jak predysponował ich potencjał. Do ostatniej grupy zaliczyć musimy Pierrota.

Tagi:
dodano: 2020-11-15 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pisaliśmy Wam o powrocie Pierrota w Hot16Challenge2, pisaliśmy o jego singlu "Patrick Ewing", balansującym wspomnienia z lat '90 z koszykarskimi smaczkami... no i piszemy dalej, bo jak juz Pierrot złapał za mikrofon to nagrał i kolejne numery!

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-07-22 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie spotkały nas przy okazji Hot16Challenge2 był powrót niezliczonych zastępów nieaktywnych graczy, którzy swego czasu rozgrzewali nasze membrany. Od tych tworzących fundamenty sceny po podziemne talenty, których kariery nie wystrzeliły tak, jak predysponował ich potencjał. Do ostatniej grupy zaliczyć musimy Pierrota.

Tagi:
dodano: 2020-05-23 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wydawałoby się, że w Hot16Challenge2 nagrała już cała scena - mijający tydzień przyniósł nam jednak jeszcze kilka wartych odnotowania zwrotek, przede wszystkim mocnych powrotów. Największy szum zrobiła zwrotka ZIP Składu, ale usłyszeliśmy też legendarnego Jajonasza, matkę chrzestną szczecińskiego hip-hopu Joannę "Aha T" Tyszkiewicz, czy Małolata, Busza, Pierrota, Lilu, AK-47 lub... grającego na 16 syntezatorach Matheo. Sprawdźcie chyba ostatni raport z frontu Hot16!

dodano: 2015-06-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

W naszych symulacjach przeszliśmy już przez pierwszy boom na polski rap, obecnie docieramy do jego zmierzchu, a zarazem coraz mocniejsze zaznaczanie się podziemnej sceny jako osobnego bytu a nie chwilowego brodzika. Sprawdźcie sami jaki zestaw zmontować byśmy mogli w roku 2004, a jeśli jeszcze nie widzieliście wcześniejszych to check it - 2001, 2002, 2003.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-11-12 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W dzisiejszych czasach granica między podziemiem a mainstreamem zatarła się dość mocno i legalny hologram bywa czasem wręcz symbolicznym stempelkiem a nie widocznym przeskokiem na kolejny level. Ostatnio złapałem się na tym, że wśród materiałów, również w underze, od początku dopracowywanych w detalach, z profesjonalną oprawą graficzną i rozplanowaną promocją coraz częściej brak mi... tej surowej zajawki i głodu mikrofonu, która kazała przymknąć oko i ucho na słabszą jakość, brak okładki, masteringu czy warsztatowe niedociągnięcia.

Tagi:
dodano: 2013-02-24 17:00 przez: Damian Noga (komentarze: 5)

To, co działo się tydzień temu w Rzeszowie było prawdziwą ucztą dla fanów rapu. W sobotę 16 lutego odbył się jubileuszowy koncert z okazji 15 lat rzeszowskiego hip hopu. 15-lecie działalności obchodził też główny bohater wieczoru, rzeszowski raper Eskaubei, który kulturę wspiera również jako dziennikarz i DJ.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej line up był naprawdę przyzwoity. Oprócz Eskaubei, na scenie pojawił się przekrój legend polskiego podziemia z czasów magazynu Ślizg, kilku reprezentantów bieszczadzkiej sceny i potężny ładunek energii zaserwowany przez Sokoła i Marysie Starostę. Jak to wyglądało można obejrzeć na załączonych zdjęciach autorstwa Piotra Kmietowicza.

kategorie: Funk, Hip-Hop/Rap, News, R&B
dodano: 2013-01-31 19:00 przez: Damian Noga (komentarze: 4)

Rap z Rzeszowa dociera do coraz szerszego grona słuchaczy. Ostatnia płyta Eskaubei wersji winylowej, kolaboracje Kaiteu trzęsące podkarpacką sceną i cykl imprez świętujących 15-lecie rzeszowskiego hip-hopu to potwierdzają. W zeszłą sobotę w klubie Wytwórnia zagrał Gural z reprezentantem Podkarpacia - Homexem, ale na horyzoncie są: 9 lutego klasyczna Sauna ArtDeRue, imreza prowadzona m.in przez DJ'a Barta i Eskaubei, który również będzie główną postacią na scenie jako MC 16 lutego, przy gościnnym udziale Sokoła i Marysi Starosty. Oprócz możliwości zobaczenia na scenie PeeRZeta i Pierrota czy Lilu jest też organizowany konkurs dla MC's. Szczegóły w rozwinięciu.