Grandmaster Flash

Grandmaster Flash

wydarzenie
dodano: 2022-06-29 12:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 14)

Wygląda na to, że czeka nas lato z legendami hip-hopu. W sierpniu dzięki uprzejmości BIG Idea czeka nas spotkanie z samym Rakimem - a znacznie wcześniej, bo 4 lipca, do Krakowa zawita ktoś, kogo można okreslić jako jednego z głównych architektów całego gatunku - Grandmaster Flash!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-05 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 8)

Hiphopowy pionier spotkał się w miniony weekend z Dr. Dre, co nie uszło uwadze zagranicznych mediów. Jak się okazuje, legendarny producent puścił Grandmaster Flashowi swój nowy krążek. Na swoim Instagramie Flash stwierdził, że następna płyta Dre będzie miała ogromny wpływ na kulturę.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2021-01-19 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

W wieku 69 lat zmarł Duke Bootee, jeden z hip-hopowych pionierów, który współtworzył i pojawił się w legendarnym "The Message" Grandmaster Flasha & The Furious Five. Powodem zgonu była niewydolność serca. O śmierci artysty poinformowała jego żona.

dodano: 2019-02-23 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Nie każdego dnia zdarza się, aby nasz kraj owiedził jeden z architektów kultury, którą tak kochamy. Już jutro jednak nastąpi ta chwila - do Warszawy na jedyny występ przybędzie bowiem sam Grandmaster Flash! Za pomocą scenografii, klipów i - rzecz jasna -  muzyki Wielki Mistrz przeniesie nas w czasie i przestrzeni do miejsca narodzin hip-hopu - na Bronx lat 70...

dodano: 2017-05-05 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już za tydzień warszawskie święto hip-hopu - Warsaw Challenge. Wszystko odbędzie się tym razem w Fortach Bema i jak zawsze nie zabraknie ogromu wrażeń muzycznych i tanecznych. Sprawdźcie pełną rozpiskę występów i wydarzeń towarzyszących!

dodano: 2016-10-04 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

24 września 2016 roku... Jestem pewien, że tę datę zapamiętam na długo. W krakowskiej Tauron Arenie odbył się wtedy ogromny event BURN Battle School Remixed - zorganizowane przez producentów owego "płonącego" energetyka kilkugodzinne święto hip-hopu. Głównym powodem, dla którego ja (i kamerzysta Tomek z niezawodnego The Distance Vision) jak najszybciej zarezerwowałem sobie bilet (darmowy - pula wyczerpała się bardzo szybko) - a potem zacząłem drążyć dziurę w brzuchu redaktorowi naczelnemu, aby czym prędzej ogarniał akredytacje dziennikarskie - były występy dwóch absolutnych legend hip-hopu. Busta Rhymes? Sam Ojciec Chrzestny Grandmaster Flash? Nie ma, że boli, obecność była obowiązkowa. 

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-09-13 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wulkan hip-hopowej energii Busta Rhymes, oldschoolowy pionier Grandmaster Flash (z którym dopiero co rozmawialiśmy na nowojorskim planie "The Get Down") oraz O.S.T.R. jako polski reprezentant - takie trio zobaczymy na żywo już 24 września w Krakowie.

wydarzenie
dodano: 2016-08-11 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Lata '70, Bronx, wielka nowojorska metropolia stojąca na krawędzi bankructwa, a w jej środku królujące disco i rodzący się nowy kulturowy ruch, który w najbliższych latach opanuje Nowy Jork, Stany a w końcu cały świat... To właśnie w tę scenerię przeniesie nas najnowszy serial sieci Netflix, "The Get Down", ukazujący warunki i sytuacje, w których powstawały fundamenty kultury hip-hopowej.

"The Get Down" trafi do Sieci już jutro a my mieliśmy okazję obejrzeć przedpremierowo 3 pierwsze odcinki oraz uzyskać sporo informacji. Zaprezentowaliśmy Wam już dziś wywiad z Grandmasterem Flashem, teraz na dokładkę postaramy się wytoczyć 10 mocnych argumentów, które powinny przekonać Was dlaczego serial ten koniecznie trzeba obejrzeć.

dodano: 2016-08-11 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Niedawno pisaliśmy Wam o naszej zaskakującej nowojorskiej wyprawie - jej celem była wizyta na nowojorskim planie "The Get Down", najnowszego serialu Netflixu, poświęconego historii powstawania kultury hip-hopowej. A głównym punktem wizyty - rozmowa ze współtworzącym całość legendarnym Grandmasterem Flashem na planie zdjęciowym w Queens, w scenerii obecnego w serialu klubu Les Inferno. Zapraszam do sprawdzenia tego wyjątkowego wywiadu zrealizowanego we współpracy Prosto TV, Popkillera i CGM! Serial natomiast już jutro będzie dostępny do obejrzenia na platformie Netflix.

dodano: 2016-07-29 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Zanim rozpoczniemy relacje z naszego kalifornijskiego tripu (i związany z nimi specjalny konkurs) pora na dwuodcinkowy opis wrażeń z ubiegłotygodniowego pobytu w Nowym Jorku. Skąd zmiana kolejności? A no stąd, że główny cel podróży do NY dotyczy tego, co czeka nas już za niespełna 2 tygodnie, więc "data ważności" była tu dość krótka...

Gdy miesiąc temu wracaliśmy z Kalifornii przesiadkę mieliśmy na nowojorskim JFK. Dwie godziny czasu starczyły na obejście sklepów w strefie odlotów i zerknięcie na pamiątki, pomyśleliśmy wtedy, że kolejnym razem fajnie byłoby zahaczyć Nowy Jork na dłużej - może za rok się uda? Trzymając się tej myśli odlatywaliśmy nad rozświetlonym Miastem Marzeń.

Nie minęło 30 dni a ja w ostatni wtorek odbieram telefon i słyszę "Siema, jest robota do zrobienia, możesz lecieć w czwartek na 2 dni do Nowego Jorku?". A że odpowiedź mogła być tylko jedna, to w ten sposób czekał nas swoisty bonus do wielkiej amerykańskiej wyprawy, czyli weekend w Wielkim Jabłku z ramienia Netflix Polska i Prosto...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-07-27 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Lata '70, Bronx, wielka nowojorska metropolia stojąca na krawędzi bankructwa, a w jej środku królujące disco i rodzący się nowy kulturowy ruch, który w najbliższych latach opanuje Nowy Jork, Stany a w końcu cały świat... To właśnie w tę scenerię przeniesie nas najnowszy serial sieci Netflix, "The Get Down", ukazujący warunki i sytuacje, w których powstawały fundamenty kultury hip-hopowej. Producentem wykonawczym (a równocześnie narratorem i autorem przewodniego numeru) będzie Nas, a współproducentem i jedną z osób mocno zaangażowaną w odtworzenie realizmu wydarzeń, zobrazowaną dodatkowo w filmie Grandmaster Flash. Jeśli dodamy do tego, że za reżyserię odpowiada Baz Luhrmann, autor "Wielkiego Gatsby'ego", "Moulin Rouge" czy "Romeo i Julii" to pewne jest jedno - to nie może nie być hit!

Zresztą doskonale przekonuje o tym poniższy trailer. "The Get Down" pojawi się już 12 sierpnia a kolejne interesujące informacje związane z serialem już jutro na naszych łamach...

dodano: 2012-06-03 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 122)
Wielokrotnie napotykam się na komentarze, które wszystkim mainstreamowym hitom chciałyby odmówić "rapowości". Bo "ten to nie rap, nawet jak rapuje, ale takie bity to nie rap" czy "marny pop, przecież mieliście go zabijać a nie promować", nie mówiąc już o nieśmiertelnym "kiedyś to był hip-hop, prawdziwe głębokie treści, nie to, co teraz".

Tymczasem przygotowując się do niedawnego wykładu o korzeniach hip-hopowej kultury, który miałem przyjemność poprowadzić na warsztatach z cyklu Podkowa Freestyleśna i przeglądając "najpierwsze" rapowe akcenty w historii muzyki dostrzegłem, że tak naprawdę postacie takie jak Pitbull czy Flo Rida są dużo bliżej terminu "prawdziwy, korzenny hip-hop" niż komukolwiek mogłoby się zdawać patrząc na dzisiejsze podziały i na to, z jaką zaciekłością atakują ich wielbiciele oldschoolu czy - szczególnie - trueschoolu. Zdziwieni wstępem? To już tłumaczę.

video
dodano: 2011-05-05 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)
Niepodważalna legenda, pionier i jedna z osób, które w budowie wielkiego domu zwanego hip-hopem podkładała fundamenty i pierwsze cegły.

W marcu Grandmaster Flash odwiedził Polskę, by zagrać na imprezie Rap History Warsaw a my we współpracy z Diil.TV mieliśmy okazję przeprowadzić z nim krótką, ale dość treściwą rozmowę.