R.I.P. Bo$$ - nie żyje pierwsza raperka z kontraktem w Def Jam

Pierwsza raperka podpisana w legendarnej wytwórni De Jam Recordings zmarła w wieku 54 lat.

Tą bardzo przykrą informacją pierwszy na Instagramie podzielił się Bun B. Zamieścił posta, w którym napisał: "Wieczny pokój dla mojej starszej siostry Lichelle Laws AKA Boss. Jedna z najlepszych kobiet MC's i bliska przyjaciółka."

W komentarzach hołd zmarłej raperce złożyli między innymi DJ Premier, Lloyd Banks, Slim Thug czy Jermaine Dupri. Preemo nieco później również zamieścił swój post na Insta: "Cholera! R.I.P. Bo$$. Kondolencje dla twojej rodziny. Zrobiliśmy świetny numer 'Deeper Rmx', którego Def Jam nigdy nie wypuścił. W 1993 ona przyszła do studia D&D, żeby dograć wokale do mojego bitu. To było mega surowe. Piliśmy alko, paliliśmy zioło i vibe'owaliśmy. Czy ktoś z Def Jam mógłby to znaleźć? Chciałbym kopię tego remiksu. Śpij spokojnie, królowo."

Bo$$ znana była jako jedna z pierwszych gangsta raperek. Urodziła się i wychowała w Detroit. Kontrakt z Def Jam Recordings podpisała po przeprowadzce do Los Angeles, gdzie odkrył ją jeden ze znajomych DJ'a Quika. W 1993 wydała swój pierwszy i jedyny solowy album "Born Gangstaz", na którym znalazły się takie single jak "Recipe of a Hoe", "I Don’t Give a Fuck", "Deeper" , “Progress of Elimination” czy "Mai Sista Izza Bitch". Krążek trafił na 22 miejsce listy Billboard 200 i na trzecie w zestawieniu Top R&B/Hip-Hop Albums. Produkcją materiału zajęli się między innymi Jam Master Jay i Erick Sermon.

W 1994 roku Wall Street Journal opublikował artykuł, który podawał w wątpliwość jej gangsterską przeszłość. Napisano tam, że wychowała się w rodzinie z klasy średniej, tańczyła balet, a także była cheerleaderką. Tak naprawdę informacje z tego tekstu nie były żadnymi rewelacjami, bo sama Bo$$ otwarcie o tym mówiła. Jednak to, co napisano w tak prestiżowym magazynie, uderzyło w jej image i spowodowało, że Def Jam rozwiązał z nią umowę. Później Bo$$ przeprowadziła się do Texasu, gdzie pracowała w lokalnej rozgłośni radiowej. Wróciła do Michigan, gdy zaczęła podupadać na zdrowiu.

Przyczyn śmierci nie podano, jednak wiadomo, że miała problemy z nerkami, a w 2017 przeszła zawał. W 2021 zorganizowano zbiórkę pieniędzy na GoFundMe, mającą pokryć koszty rachunków związanych z leczeniem. Udało się zebrać 18 tysięcy dolarów.Tagi: 

90'
Spóźniona wiadomość ale Rest In Peace Bo$$ jedna z lepszych raperek z tamtego okresu.
Wilanów 2013
Nikki D a nie Boss była pierwszą raperką w Def Jam.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>