50 Cent mógł dołączyć do Def Squadu - zdradza Erick Sermon!

Erick Sermon to jeden z najbardziej znanych hip-hopowych producentów w historii gatunku. Członek legendarnego duetu EPMD odpowiedzialny za start karier takich raperów jak Redman czy Keith Murray. Okazuje się, że niewiele brakowało, aby pod jego skrzydła trafił 50 Cent.

Sermon opowiedział o tym w podcaście My Expert Opinion, którego był gościem. Mówił, że młody Fifty został mu przedstawiony przez sąsiada i jednocześnie wiceprezesa Sony Music. "Cory mieszkał obok mnie. On był w Sony i trzymał się z Trackmasters [mega popularny duet w latach 90. 50 pracował z nimi na początku swojej kariery - przyp. red.]. No i on przyprowadził go do mnie do mieszkania. To były jego wczesne lata, przychodził do mnie cały czas i tworzyliśmy numery. On był z Def Sqadem. Cory sądził, że to będzie dla niego najlepsze miejsce."

W wywiadzie nowojorski producent i raper wspomina też wyprodukowanie dla 50'ego numeru zatytułowanego "Da Heatwave". Ukazał się on na epce zawierającej kawałki z "Power Of A Dollar", debiutanckiego albumu Curtisa, który oficjalnie nigdy się nie ujrzał światła dziennego. "To był pierwszy singiel, jaki zrobiłem, zaraz po 'How To Rob' [legendarny kawałek Centa właśnie z "Power Of A Dollar". Utwór był na produkcji Trackmasters i opowiadał o tym, jak członek G-Unit okrada znanych raperów i innych przedstawicieli muzycznego biznesu z ich kosztowności - przyp. red.]. To był pierwszy singiel zaraz przed tym, jak go postrzelili w maju 2000 roku." W outro do "Da Heatwave" padają nawet pozdrowienia dla Sermona i Def Squadu.

50 Cent – Da Heatwave (featuring Noreaga) | Power of the Dollar

90'
No zajebisty kawałek 50 Cent feat Noreaga, i tutaj pada też pytanie czy jakby 50 został pod opieką Erica Sermona jakby wtedy brzmiał jego album debiut który został wyprodukowany przez Dre a jakby brzmiał gdyby jego album wyprodukował Eric Sermon i Trackmasters?
KŁAK
W alternatywnej rzeczywistości: 1 opcja - 50 Cent zostaje pod opieką Erica Sermona, nie zostaje postrzelony, tworzy albumy w stylu Redmana, dużo prześmiewczych tekstów. Jest cenionym raperem, jednak nie odnosi takiego wielkiego sukcesu sprzedażowego. 2 opcja - Dr Dre z Eminemem zamiast 50 Centa w Aftermath/Interscope promują Rakima i Rakim nagrywa album na bitach z "Get Rich Or Die Tryin". Rakim ma ok. 5 kawałków na soundtracku do 8 Mili zamiast jednego. 2003 i 2004 rok to renesans Rakima. 3 opcja - Eminem podpisuje kontrakt z Fat Joe. W 1999 roku nagrywa album z Big Punem przed jego śmiercią. Zamiast D12, Eminem promuje i nagrywa albumy z Outsidaz. Eminem ma beef z 50 Centem. 4 opcja - Eminem z Dr Dre zamiast 50 Centa promują Royce Da 5'9''. Klipy Royce'a latają w każdej TV, gość zdobywa fejm jak Ludacris. 5 opcja - 50 Cent nie przeżywa strzelaniny. Do dziś jest wspominany jako uliczna legenda jak Big L, fani rapu umieszczają go w w pierwszej trójce zmarłych raperów, którzy mogliby odnieść wielki sukces. Ja Rule jest na topie aż do 2010 roku, ludzie za 13 lat stawiają go na równi z Drakiem.
god killa
ciekawe

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>