Bisz wskazuje czego brakuje mu w dzisiejszym polskim rapie

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-22 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Podczas ubiegłorocznej gali Popkillerów "Wilk Chodnikowy" Bisza został wybrany Albumem Dekady wg Gremium. Z okazji premiery płyty "Blady Król" raper był gościem w talk-show znanego stand-upera Kacpra Rucińskiego, gdzie przyznał, że było to dla niego duże wyróżnienie, a sama gala stała się także okazją do spotkania z artystami, którzy go ukształtowali.

"To dla mnie bardzo ważna płyta i idee, które się na niej pojawiają, są mi cały czas bliskie. Nie odcinałbym się od polskiego hip-hopu, nigdy nie chciałem tego robić. Wychowałem się na nim i spotkanie na takiej imprezie tylu ludzi, których muzyki słuchałem jako dzieciak, to była dla mnie niesamowita sprawa. Zbicie z nimi piątek, itd., więc czuję się tego częścią" - mówi Bisz.

Równocześnie bydgoski MC pokusił się o porównanie starego polskiego rapu z nowym i wskazał czego brakuje mu obecnie: 
"Polski hip-hop w swoich pierwszych odsłonach to był fenomen i wartości, które temu towarzyszyły, były w stu procentach autentyczne. Dla mnie płyty z tamtego czasu są nie tylko prywatnymi klasykami, tylko np. druga płyta Molesty „Ewenement” – to jest całość koncepcyjno-brzmieniowa, oryginalna i niesamowita, Pezet/Noon – „Muzyka poważna” – to są jedne z najważniejszych płyt dla mnie. Grammatik czy chociażby cały ten odłam psycho rapu. (...) To nie było naśladowanie amerykańskiego rapu. To było gdzieś podjęcie zajawki i robienie tego na swój sposób. To mi się bardzo podobało, bo potrafiliśmy to wtedy przełożyć na nasz grunt, nie tracąc naszego charakteru. Współcześnie czasami wydaje mi się, że tego naszego, polskiego charakteru, naszej codzienności jest w tym mało" - wskazuje Bisz.

Zgadzacie się z nim? Poniżej pełen wywiad, a pod nim także występ Bisza na gali Popkillerów, przemowa po odebraniu statuetki oraz wywiad, którego udzielił nam wspólnie z Tau:

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>