Drake i Kendrick Lamar wyciągają na siebie brudy - kolejne dissy

Jeszcze nie ochłonęliśmy po "6:16 In L.A.", a dziś dostaliśmy dwa nowe dissy. Najpierw zaatakował Drake swoim "FAMILY MATTERS", a potem odpowiedział Kendrick numerem "meet the grahams".

Kawałek Drake'a trwa ponad 7 minut i ma 2 beat switche. Drizzy zarzuca w nim K-Dotowi między innymi to, że bije swoją narzeczoną i że jedno z jego dzieci jest tak naprawdę dzieckiem Dave'a Free, czyli współzałożyciela pgLang, mediowej firmy, którą prowadzi razem z autorem "DAMN.". Poleciały takie wersy jak:

"You the Black Messiah wifing up a mixed queen/And hit vanilla cream to help out with your self-esteem" - Kendrick zarzucał Drake'owi, że nie jest wytarczająco czarny, że jest dzieckiem z mieszanego małżeństwa, a ten odbił piłeczkę, że to samo można powiedzieć o dziewczynie K-Dota.

"Why you never hold your son and tell him, say cheese?/We coulda left the kids outta this, don't blame me" - Kendrick pierwszy na "euphorii" nazwał Drake'a złym ojcem, więc ten odpowiada w podonym tonie.

"Your baby mama captions always screamin', 'Save me'/You did her dirty all her life, you tryna make peace/I heard that one of them little kids might be Dave Freeeeeeeeeeees" - wspomniane wersy o rzekomym dziecku Dave'a Free.

"When you put your hands on your girl, is it self-defense ’cause she's bigger than you?" - zarzut bicia dziewczyny.

"Our sons should go play at the park/Two light-skinned kids the s**t would be cute/Unless you don't wanna be see with anyone that isn't Blacker than you" - Drake mówi, że jest bardziej czarny od Kendricka. Do tego K-Dot śmiał się z wielorasowości Drake'a, a ten mówi, że ich dzieci mają taką samą karnację.

Oprócz tego Kanadyjczyk puszcza też piłki w stronę Ricka Rossa i The Weeknda - pierwszego z nich nazywa fałszywym gangsterem, a drugiemu wytyka to, że jego manager ma pilnować finansów i wydzielać część na prezenty dla innych, by dbać o jego pozycję.

W klipie Drake niszczy też auto znane z okładki "Good Kid M.A.A.D. City".

DRAKE - FAMILY MATTERS

Kendrick zamieścił na YouTube swój diss, który kieruje zarówno do rodziny Drake'a, jak i do niego samego. W trzeciej zwrotce rapuje do... rzekomej ukrywanej przez Kanadyjczyka 11-letniej córki. Idą takie pancze jak:

"I'm sorry that your father not active inside your world/He don't commit to much but his music, yeah, that's for sure/He a narcissist, misogynist, livin' inside his songs
Try destroy families rather than takin' care of his own/Should be teachin' you time tables or watchin' Frozen with you/Or at your eleventh birthday, singin' poems with you" - Drake ma być nieobecny w życiu dziewczynki, poświęca się tylko muzyce, jest narcyzem, mizoginem, żyje we własnym świecie, a powinien wychowywać dziecko i spędzać z nim czas.

Końcówka numeru jest naprawdę mocna:

"Why believe you? You never gave us nothin' to believe in/'Cause you lied about religious views, you lied about your surgery/You lied about your accent and your past tense, all is perjury/You lied about your ghostwriters, you lied about your crew members/They all pussy, you lied on 'em, I know they all got you in 'em/You lied about/your son, you lied about your daughter, huh/You lied about them other kids that's out there hopin' that you come/You lied about the only artist that can offer you some help/F**k a rap battle, this a long life battle with yourself" - w ostatniej zwrotce Kendrick zarzuca Drake'owi kłamstwa, niedojrzałość emocjonalną, wiele różnych wad i mówi, że jedyną osobą, która może mu pomóc stanąć w prawdzie, jest on sam.

W swoim dissie Kendrick zarzuca też Drake'owi zboczenia, ciągoty do małoletnich oraz sugeruje, że czeka go najazd policji na dom, tak jak Diddy'ego. Okładka dissu ma przedstawiać rzeczy z ukradzionej walizki ojca Drake'a, zawierające elementy należące do niego samego.

meet the grahams

Wcześniejsze newsy o beefie:

Drake vs Reszta Świata - największy beef w rapie od lat

Drake dissuje Kendricka, a Kanye włącza się do beefu - nowe wieści

Kendrick Lamar odpowiada Drake'owi - beefu ciąg dalszy

Kendrick Lamar wypuszcza drugi diss na Drake'a!

AK47
Drake w swoim numerze atakuje również A$AP Rocky’ego. Ale trzeba przyznać, że Kendrick pięknie go zniszczył ;)
Jajczak
Nie postaraliście się, Drake pocisnął też Rocky'ego i Metro Boomina
90'
Takie sobie dupy nie urywa diss jak diss kiedyś były lepsze takie mocne teraz takie miałkie jakby pazura nie miały ale takie czasy, obydwa dissy słabe pod względem muzycznym to ma być rap no sorry kiedyś było to inne np Jay Z VS Nas albo BTNH VS Three Six Mafia Ice Cube VS N.W.A. albo Canibus VS LL Cool J to były dissy a teraz takie to miałkie jakby spuścić g.wno w klopie słabo naprawdę.
AK47
Co ty bredzisz??? Diss Kendricka to najlepszy diss jaki wyszedł od dawna
90'
To ty tak twierdzisz nie ja
Yo
Nie no, to kwestia osłuchania z nowym stylem, bo przykładowo Kendrick miałczy na tych swoich albumach ma turbo dziwne flow itd. ale artyzm i tekst jaki za tym idzie powala na nogi mimo, że na pierwszy rzut ucha może nawet brzmieć jak mumble rap dla nieosłuchanych, Playboi Carti to dopiero asłuchalne gówno, bo tekst to dno, ma tylko brzmieć a brzmi jak gówno pokroju soundclaudowych raperów typu Lil Pump
90'
Ustosunkowuje się do pierwszego zdania, kendrick rzeczywiście miauczy na swych albumach może brzmi jak całe te gówno mumble rap co do Playboy cartiego i Lil pumpa to też się z tobą zgodzę totalne dno i gówno najniższych lotów.
XD
ja pierdolę z czym ty masz problem człowieku, pod każdym postem ból dupy o to że rap z 2024 nie jest taki sam jak z 94. masz cała muzykę świat na youtube, spotify czy innym gównie, możesz sobie pokupować płyty na allegro jak chcesz i sobie słuchaj i czerp z tego przyjemność, jak nie to daj sobie spokój.
90'
Jprdl człowieku nie mam problemu z tym co piszesz nie mam bólu dupy pod każdym postem o to że rap z 2024 nie jest taki jak ten z lat 90, tylko po pierwsze wyraźnie wyrażam swoje zdanie na dany temat ok. Po drugie nie słucham muzy z YouTube czy Spotify, wchodzę tutaj sobie czytam posty wyrażam swoje zdanie nie zawsze musi to każdemu się podobać ale z moim prawie 30-letnim stażem w muzyce(nie chwalę się tym), wiem coś na ten temat i na koniec pamiętaj człowieku istnieje dobra i zła muzyka a w dzisiejszych czasach panuję ta druga opcja no prawie więc daj sobie spokój.
Nie wierzę
Dzieciaki wyżej przestańcie się kłócić i jarać jakimiś patusami co po sobie cisną w tak prymitywny sposób. Co będzie następne? Publiczny *wałt matki/dziewczyny tego drugiego.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>