5 poruszających numerów na Dzień Dziecka

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2020-06-01 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Wydaje się, że w mało których numerach raperzy aż tak ważą słowa jak w tych kierowanych do własnych dzieci. Polski rap dał nam wiele poruszających i niezwykle szczerych utworów z ojcowskiej perspektywy. Wybraliśmy kilka z nich, specjalnie na dzisiejsze wyjątkowe święto.

O.S.T.R. - Synu

Jeden z moich 3 ulubionych numerów na mojej ulubionej płycie Ostrego. Swoisty "list w butelce", wyrzucenie z siebie odczuć i emocji, do których syn Adama wrócić będzie mógł za x lat, gdy percepcja pozwoli mu odpowiednio je zrozumieć. Z tego numeru bije ciepło, ojcowska miłość, ale i autorefleksja z zaskakującymi wówczas wersami "Co do marihuany bądź mądrzejszy niż tata/ Widzisz, łatwo odfrunąć jednak trudniej się wraca" czy rozchmurzającym "zdecydowanie lepiej jakbyś miał charakter po mamie".

O.S.T.R. - 10. Synu (O.C.B.)

VNM - Unborn

Jeśli O.S.T.R. nagrał "list w butelce" to co powiedzieć o VNM'ie? Zawarty na wydanym tydzień temu "Hope For The Best" numer "Unborn" to list do nienarodzonego dziecka oraz wentyl do wyrzucenia z siebie pytań i refleksji związanych z myślą o przyszłym ojcostwie, która zaczęła rosnąć z tyłu głowy. Wiele znaków zapytania, rozważań nad własną przeszłością i przyszłością i wyrzucone w przestrzeń "nie wiem jak będę się czuł wracając do tego co dziś piszę za paręset dni jeśli adresatem tego nie będzie nikt"

Unborn

KęKę - Bajka

Kolejna świeżynka. Kę wyrzucił tu z siebie emocje siedzące w głowie w związku z pandemią w sposób momentalnie powodujący ciarki. Połączenie obaw i niepewności z niesłabnącą siłą i ojcowskim ramieniem. "Chociaż wokół świat się pali/ Będę czytał bajkę, jeśli zostaniemy sami/ Mały synku, nic się nie bój/Choć najgorsze jest przed nami/ Wszystko się ułoży - tak już zawsze jest z bajkami"

KęKę - Bajka prod. PLN.Beatz

Kafar Dixon37 ft. Peja, Pezet, Tomasz Lipa Lipnicki - KID - Krocz inną drogą

Skrót KID rozwinięty tu został jako 'Krocz inną drogą' i posłużył jako pole do wyrzucenia z siebie szeregu ojcowskich porad przez 3 doświadczonych graczy oszlifowanych przez miejski beton. Mocno, osobiście i emocjonalnie, a wszystko ubarwione klimatycznym refrenem.

Kafar Dixon37 ft. Peja, Pezet, Tomasz Lipa Lipnicki - KID - Krocz inną drogą

Kamil Pivot - Mapa Chile

Dużo tu powagi to na koniec trochę luzu. Rozbrajająca opowieść o synowskiej dociekliwości i chęci rozgryzienia całego świata oraz niekończącej się lawinie pytań. "Kiedy tylko wstaje dzień się zaczyna Q&A"

Kamil Pivot - Mapa Chile

Radiiii
Chyba logiczne ze Zeus - Bedziemy dziecmi. Dziwne ze nie ma tu tego numeru.
tcz
Fraktal - Tato
AK47
A gdzie Xzibit - Fundation?
AK47
*Foundation
polski rap gówno
jak bym tu widział Cywilizacja śmierci Cruza
Filmix
Ja bym dał jeszcze B.R.O. Mówiła Mi
Konsiu
Najlepszego numeru Zeusa - będziemy dziećmi brakuje

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>