Benzyna "Benzyna" - recenzja

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-07-23 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)
Crunk. Niby jedno słowo, niezbyt skomplikowana gra słów i gatunek muzyczny stworzony przez ekipę Lil Jona, ale zarazem hasło, które w naszym kraju często powoduje zgrzytanie zębów. To prawdziwa odwaga zrobić w naszym kraju płytę w tej konwencji. Podjęli się tego reprezentanci Szybkiego Szmalu w przeróżnych konfiguracjach. Trzon projektu stanowią tu Kali, Łysonżi, Rest i Ciech, ale pojawiają się też Mały Esz Esz, Proceente czy WdoWA.

Produkcją albumu zajęli się Kali, Stemplo, Klimson, Bruno i Szogun. Nie ma hajpu na tą płytę, choć w jej udział zamieszane są popularne na scenie postacie. Słusznie?

Niestety tak. Próbując rozliczać każdego rapera z osobna, można by nawet niektórym serwować propsy (szczególnie zasługują na nie Ciech i Esz Esz, co dobrze wróży przed premierą Hi-Definition, oraz Łysonżi), ale w ogólnym rozrachunku płyta tekstowo jest bardzo słaba. Nie chodzi mi przy tym o tematykę, bo ciężko robić crunk połączony z poezją śpiewaną, ale o pomysłowość melanżowych opisów. Trafiają się świetne linijki, ale to raczej pojedyncze rodzynki w czerstwej bule. Najgorzej wypada człowiek, którego można chyba określić mózgiem projektu ? Kali, którego flow dla mnie jest niemożliwe do ugryzienia. Sam już nie wiem czy to offbeat, czy rapowanie przed beat, czy najzwyklejszy chaos. Jego refreny są przerażające i jeśli naprawdę miały eskalować moc tych numerów, to... komuś chyba zabrakło wyobraźni, albo asertywności. Te refreny w większości są po prostu tragiczne.

Muzycznie mamy tutaj południe w najgorszej odsłonie. To znaczy prostota połączona z brakiem jakiejkolwiek pomysłowości. Sam syntezator w tle i połamane bębny jeszcze nie gwarantują sukcesu. Nie są może tak słabe, żeby nie dało się ich przesłuchać, ale na tyle, żeby po przesłuchaniu płyty jedynym bitem, który zapamiętacie pozostała perełka Szoguna ? "Tankuj". Ten kawałek to jedyna muzyczna perełka na tym albumie, a na dodatek nie błyszczy aż tak bardzo, żeby jakoś strasznie przyciągnąć.

Podsumowując... Benzyna to lekka pomyłka. Nie ze względu na dobór konwencji, ale raczej przez brak jej efektownego wykorzystania. Przesłuchałem ten album kilka razy, za każdym razem męcząc się przy tym okropnie. Ta płyta nie zostawia po sobie nic w głowie, oprócz wrażenia, że jest zupełnie niepotrzebna. Benzyna jest niewypałem. Dwójka z małym plusem za parę linijek Ciecha i Łysego plus "Tankuj", które jest niezłą kontynuacją "Ładuj".

vtc
No... ogolnie masz racje, nic ciekawego... jak za 20PLN... a Aifam - Ponad tym kosztuje 25PLN wiec dokladajcie 5PLN i kupujcie A I eF A eM!!!!!!!!!!!!
Leison
Nie zgodzę się z kwestią refrenów Kaliego. JAk dla mnie Kali w "Wstań" brzmi najlepiej na świecie, tak jak za nim nie przepadałem, to w tym refrenie po prostu brzmi mega. Co do projektu fakt, wyszedł średnio.
MACIEG
Daniel Wardziński słaby recenzent ale nie czytałem tej recenzji ale słaba jezd ona pozdrawiam MACIEG
www
TERAZ MODA NA CRUNK I WSZYSCY CHCA MIEC CRUNKI NA PLYCIE HAHAHAHAHAHA NIE WYSZLO IM TO...
Prawdziwy Scoop
co za kurwa ciota pisała tą recenzje kali jest zajebistym raperem chuj wam w dupe jebany pedały lol
Bosch Service
Wiedza doświadczenie i umiejętności to cechy, które muszą posiadać mechanicy pojazdów samochodowych. Naprawa wtryskiwaczy common rail wymaga tych cech gdyż są to najbardziej skomplikowane wtryskiwacze jakie dotąd wyprodukowała firma Bosch. Oczywiście trwają cały czas prace nad udoskonaleniem tego typu wtryskiwaczy i pomp choć ciężko powiedzieć kiedy dostana się do masowej produkcji. Naprawa tych wtryskiwaczy i tak na razie nie będzie możliwa ponieważ firmy bronią się jak mogą bo na czym się zarabia dobre pieniądze jak nie na sprzedaży nowych pomp i wtryskiwaczy common rail. Pierwsze generacje wtryskiwaczy i pomp można było naprawiać bardzo profesjonalnie co można zobaczyć w procesach regeneracji na .Bardzo wiele firm zwłaszcza z krajów azjatyckich próbują tworzyć repliki tych części , ale są one bardzo niskiej jakości i nie warto ich montować bo przebiegi na nich są połowę krótsze http://www.wtryskiwacz.com/etapy.html niż na oryginalnych częściach boscha. Jedynie części firmy delphi common rail można spokojnie montować i spełnią w samochodzie swoją role prawie jak fabrycznie nowe części, ale to wyjątek. Regeneracja naprawa wtryskiwaczy na częściach delphi jest opisana szczegółowo na http://www.wtryskiwacz.com Doskonały sprzęt daje rewelacyjne efekty , które są nie do zdobycia bez tak precyzyjnych narzędzi które zapewniają dokładność pomiarów nawet do jednego mikrona. Wiele przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej próbuje kopiować te maszyny ale bez powodzenia. Naprawa wtryskiwaczy na tego typu sprzętach jest nie dokładna mało precyzyjna co finalnie przekłada się na efekt końcowy w postaci wielu usterek podczas eksploatacji zwłaszcza samochodów ciężarowych robiących miliony kilometrów rocznie. Bosch Service nie idzie na tania jakość bo wiadomo ,że to się w perspektywie czasu nie opłaci, a dobrze zainwestowane nawet duże pieniądze w naprawę na wysokim poziomie zwróci się wielokrotnie. Adres takich stanowisk naprawczych jest na http://www.wtryskiwacz.com/blisko.html i wcale nie tak daleko od siebie jak mogło by się wydawać. Na pewno warto wszystko zobaczyć osobiście do czego zachęcamy.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>