Szybki Szmal

Szybki Szmal

dodano: 2020-10-01 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

O sile utworu stanowią brawurowo wyprodukowany przez Mayora bit oraz dawno nie słyszana razem, a przez wielu wciąż mocno oczekiwana konfiguracja MC's: Proceente, Emazet, Wdowa, Esz, Łysonżi oraz Ciech. 

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-09-28 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Proceente, najbardziej aktywny członek legendarnego Szybkiego Szmalu, wypuszcza kolejny materiał w Polskę. "Asamblaż" - tajemniczo brzmiący tytuł, ale tylko na pozór. Sam musiałem początkowo sprawdzić w słowniku, co dokładnie oznacza ten wyraz, by móc przygotować się na to, co raper będzie miał do powiedzenia na bitach Wrotasa. No właśnie, krążek to producenckie dzieło jednego człowieka, nie licząc mistrzowskiego bonus tracku autorstwa Metro (o tym będzie nieco później). Czy miałem oczekiwania wobec płyty po singlach? Jasne, szczególnie w kontekście świetnego "Christo", gdzie słychać odejście gospodarza od klasycznego sznytu w muzyce na rzecz bardziej nowoczesnych brzmień. Luźny przekaz Procenta, niezmienny od lat, wprowadza w odpowiedni nastrój i ja to kupuję za każdym razem. Nie inaczej jest i w przypadku tego materiału.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-02-06 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 8)

Tak się zastanawiałem, czy jest na naszej scenie bardziej pozytywnie zakręcony gość niż Proceente. Wyszło mi na to, że nie. Hip-hopowy aktywista, ogarniacz tysiąca spraw naraz, wytrawny freestylowiec, charakterny właściciel labelu Aloha Entertainment, głównodowodzący szalonego Szybkiego Szmalu, postać powszechnie lubiana i szanowana... Przede wszystkim jednak mega stylowy nawijacz, od kilku lat artystycznie bardzo płodny. Na początku tego roku uraczył nas mixtapem "Dzień z Życia Mistrza Ceremonii". A na nim...

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-07-23 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)
Crunk. Niby jedno słowo, niezbyt skomplikowana gra słów i gatunek muzyczny stworzony przez ekipę Lil Jona, ale zarazem hasło, które w naszym kraju często powoduje zgrzytanie zębów. To prawdziwa odwaga zrobić w naszym kraju płytę w tej konwencji. Podjęli się tego reprezentanci Szybkiego Szmalu w przeróżnych konfiguracjach. Trzon projektu stanowią tu Kali, Łysonżi, Rest i Ciech, ale pojawiają się też Mały Esz Esz, Proceente czy WdoWA.

Produkcją albumu zajęli się Kali, Stemplo, Klimson, Bruno i Szogun. Nie ma hajpu na tą płytę, choć w jej udział zamieszane są popularne na scenie postacie. Słusznie?

dodano: 2010-06-02 14:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)
Marzenia się spełniają a wakacje wystartują w najbardziej gorący sposób jak to tylko możliwe. Ubiegłoroczny koncert Devina na Kempie z pewnością jest w 3 najlepszych występów, w jakich dane mi było uczestniczyć. Takiej postaci jak Dude brakowało mi na tegorocznej liście wykonawców.

Jednak nie ma tego złego... reprezentant Coughee Brothaz wystąpi na oficjalnym warszawskim before party HHK w klubie The Fresh! Jak widać słowa "See you in Poland", które skierowałem do Devina po ubiegłorocznym wywiadzie wreszcie mogą się zmaterializować.