Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2011-02-24 19:30 przez: admin (komentarze: 0)
Podsumowań u nas naprawdę sporo, staramy się jednak wykonać je rzetelnie i szczegółowo. Główne rankingi już dostaliście, single dekady odsłuchujecie każdego dnia, czekają was jeszcze na zakończenie videopodsumowania z polskimi raperami aktywnymi przez cały okres 2001-2010.

Dziś mamy dla was podsumowania przygotowane przez czwórkę naszych współpracowników.
Miłego czytania i zapraszamy do dyskusji.

dodano: 2011-02-24 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 13)


O.S.T.R. "O Robieniu Bitów" (2006)

Dlaczego: "Siódemka" nie przypadła do gustu wszystkim fanom i opinie do dziś są dość podzielone, ale tego singla nie da się zapopmnieć. Fantastyczny bit z rapowaną prezentacją procesu jego powstania, to coś nie tylko świeżego i niepowtarzalnego w Polsce, ale również zajawkowego i do dziś kapitalnie sprawdzającego się w głośnikach.

dodano: 2011-02-24 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 10)


50 Cent ft. Mobb Deep "Outta Control (Remix)" (2005)

Dlaczego: Bo chociaż "Massacre" nie może równać się z "GRODT" to z pewnością "Outta Control (Remix)" jest warte zapamiętania jako jeden z lepszych singli 50'ego w jego karierze. Mobb Deepów na takich bitach Dre i Mike'a Elizondo też nie słyszy się codziennie.
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-02-24 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)
Kubson to ten typ kolesia, który dając materiał dba o to, żeby był dobrze wydany. We wkładce macie tutaj pięknie rozpisane komentarze do każdego numeru na albumie tak jak i do tego z którego wzięto sampel. Zamiast tracklisty na odwrocie dostajemy 16 padów bitmaszyny. Dostając taki album do ręki ma się ochotę poświęcić mu godzinę na uważne przesłuchanie.

Co usłyszymy na "Igła W Stogu PCV"? Usłyszymy to, że warszawski rap w staroszkolnej wersji potrafi być przekonujący. Pokaże, że błyskotliwość potrafi iść w parze nie tylko ze złośliwością (bo to raczej oczywiste), ale również ze szczerością. To dwa bardzo ważne przesłanki by sprawdzić ten materiał.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-24 16:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 4)
Gwiazda naszego piątkowego wieczoru wydaje płytę "R.E.K.S." tego samego dnia co weteran Rae, 8 marca. Każdy kto widział bostończyka na żywo, wie, że z tym wydawnictwem nie będzie lipy. Ten kawałek wyprodukowany prze ALC i zarapowany wraz ze Styles P umacnia nas w tych przewidywaniach.
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-24 15:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 6)
"Molasses", gdzie na featuringu usłyszymy Rick Rossa i nieodłącznego Ghostface Killah zostało wyprodukowane przez niejakiego Xtreme. Czy kawałek ten zapowiada świetną płytę czy może niewypał oceńcie sami po przesłuchaniu. Wiadomo na pewno, że nie można być obojętnym na to, co przygotowuje Chef.
dodano: 2011-02-24 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 21)


Sokół i Ero "Jeż Jerzy" (2011)

Dlaczego: Znakomici reprezentanci ZIP Składu i JWP połączyli siły, żeby zrobić numer do kinowej wersji "Jeża Jerzego". Wyszedł im z tego naprawdę kozacki numer, a Eros po raz kolejny narobił apetytu na więcej. "Ma ostre plecy, kaca browcem leczy/ Praca? Edukacja? Są to mu obce rzeczy". Sprawdźcie to i szykujcie się do kin!

dodano: 2011-02-24 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
"Pod koniec XX wieku i na początku ubiegłego dziesięciolecia dwóch zajebistych fotografów - najpierw Dasz, potem Emnezz, wytrwale bywali na niemal każdym balecie w WWA i tworzyli fotorelacje.

Ich efekty mogliście zobaczyć na dwóch stronach, które swego czasu znał każdy bywalec imprez - dasz.org i tuhart.net. Obie strony niestety już od dłuższego czasu nie działają, w związku z tym będziecie mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia tych zdjęć.
dodano: 2011-02-24 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)


Beanie Sigel - Feel It In The Air (2005)

Dlaczego: Bo klimat i vibe tego numeru naprawdę można poczuć w powietrzu. Świetnie wykorzystany sampel, zmysłowy bit i nastrojowa nawijka. Posłuchaj i poczuj...

dodano: 2011-02-24 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)


Molesta feat. Jamal - Tak Miało Być (2006)

Dlaczego: Bo Molesta powróciła w świetnej formie i z zaskakującym brzmieniem. "Tak Miało Być" to udane rozliczenie z przeszłością, pełne mocnych linijek i wsparte idealnie dopasowanym refrenem Mioda.

dodano: 2011-02-23 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)
Nowopowstała agencja FlowMode rozpoczyna swoje działania od mocnego uderzenia. Już 11 marca w krakowskich Fortach Kleparz zaprezentuje się będący świeżo po debiucie VNM, obok którego pojawią się PeeRZet oraz Kojot i Bazi.

Chcecie wygrać wejściówkę z pakietem bonusów? Poniżej szczegóły, tak jak i więcej info o koncercie.
dodano: 2011-02-23 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)
Wojna O Śląsk 2011 ruszyła 7 stycznia. W pierwszych eliminacjach miejsce w finale zapewnili sobie Galop i Konrad.

II eliminacje już w ten piątek, 25.02 w chorzowskim klubie Kocynder (jak zawsze w tym roku).Na liście startowej znajduje się już ponad 40 zawodników a zainteresowanie jest spore.
dodano: 2011-02-23 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)


Bun B feat. Pimp C, Z-Ro, Young Jeezy - Get Throwed (2005)

Dlaczego: Bo nawet mimo tego, że w teledysku nie ma obecnej na płycie zwrotki Jaya-Z to lista MC wygląda i brzmi mocarnie. Southowa stylówka w najlepszym wykonaniu a scena, w której ś.p. Chad Butler pali hajs w trakcie swojej zwrotki to klasyczek.

dodano: 2011-02-23 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 34)


Brahu - Mój Rap (2006)

Dlaczego: Bo vibe tego numeru to coś niesamowitego i jednoznacznie kojarzy mi się z najlepszymi latami polskiego rapu. Właśnie tak kalifornijski rap robi się nad polskim wybrzeżem i pozostaje mieć nadzieję, że drugi album Braha zostanie bardziej doceniony niż świetny i przegapiony debiut.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-02-23 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 30)
Pomysł Białasa i Solara na wspólne wydanie swoich dwóch solówek należy odebrać jako dziwny. Zaskakująco duża ilość fanów podkreślających większe przywiązanie do nich pojedynczo niż do duetu powinna wręcz sugerować odwrotną tendencję tym bardziej, że obydwaj solowo prezentują poziom zyskujący im zainteresowanie. Panowie pokazali, że stoją za swoim ziomem murem, ale robiąc to "razem" zrobili oddzielnie. To wzbudzało zainteresowanie.

Solar przed premierą tego albumu co jakiś czas wrzucał w sieć rokujące coraz lepiej luźne numery (chociażby naprawdę niegłupi numer na zrobionym przez Matheo bicie z "Sobotażu"), co mogło zapowiadać ciekawą pozycję. Czy tak faktycznie jest?

Tagi:

Strony