Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2011-02-28 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 45)


Ukazująca się na dniach "Reedukacja" zapowiada się naprawdę ciekawie, dlatego też wybór Artysty Tygodnia na początek marca był dość oczywisty.

Szczególnie, że w minionym tygodniu wybraliśmy się do Poznania i zarejestrowaliśmy aż 150-minutowy wywiad z Peją, który na pewno zmieni sposób, w jaki wielu z was postrzega poznańskiego rapera. Poznański MC jest bowiem w rzeczywistości - mimo tego co mówią niektórzy - naprawdę wygadany i dysponujący ogromną wiedzą na temat rapu i czysto hip-hopowym podejściem, w efekcie czego nasze podsumowanie dekady z Rychem zajęło duuużo więcej niż się spodziewaliśmy.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-02-28 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)


Co łączy Wiz Khalifę i Fashawna? Odmieniana u nas przez wszystkie przypadki edycja XXL'a - The Freshman roku 2010. Panowie osobiście polubili się, bo o sobie wypowiadają się ciepło, a i wystąpić razem mieli okazję (Fashawn występował choćby na "Deal Or No Deal Tour", a nawet zrobił remix świetnego numeru Wiza "In The Cut"). Dzielą też ze sobą sporo ulubionych rozrywek w typie "California kush". Ich najnowsze mixtape'y: "Cabin Fever" Wiza i "Higher Learning Vol. 2" Santiago ukazały się w tym samym tygodniu co samo nasuwa porównania. Dotąd przede wszystkim łączyło ich to, że potrafili swoją muzyką kapitalnie zagospodarować nasz czas.

Jakie rozwiązania wybrali dwaj młodzi i bardzo utalentowani raperzy? Który wypadł lepiej? Jak daleko muzycznie z Fresno do Pittsburgha?

dodano: 2011-02-28 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)


The Game "Let's Ride" (2006)

Dlaczego: Jeden z najmocniejszych westcoastowych singli dekady. Słuchając "Doctor's Advocate" miało się wrażenie, że Game'owi dobrze zrobiło odejście z Aftermath i pójście własną drogą. 64' Impalas, "W in the air", "same Chronic just a different smoke"... Co tu opisywać, Game mówi o sobie zdecydowanie najlepiej.

dodano: 2011-02-28 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)


Warszafski Deszcz - Już Od 99 Płynę (2009)

Dlaczego: Jeśli powracać pod legendarnym szyldem na 10-lecie to tylko w tym stylu. Potężny, klasyczny bit z basem, który na żywo zmiata z powierzchni i zgrabnie przeplatane zwrotki a do tego odpowiednio dopasowany klip. Właśnie tak się "puszcza z dymem".

2. Sobota feat. DonGuralesko, Wall-E, Rytmus, Kool Savas - Stoprocent2
3. Ortega Cartel feat. Reno - Dobre Czasy

2009 to naprawdę świetny rok. Każdy z trzech powyższych singli jest prawdziwym niszczycielem, wybrać numer 1 było naprawdę ciężko a gdybyśmy mieli więcej miejsca to z chęcią wyróżnilibyśmy też "La, La, La" Młodziaka, "Musisz" Waldemara Kasty czy "Bezpowrotnie" Trzeciego Wymiaru.
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-28 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)
Ostatni krążek A.G. nie wszystkim przypadł do gustu, ale leniwa stylówka Andre zawsze zasługuje na uwagę. Nadchodzące "Berri TV" zapowiada się naprawdę ciekawie, sądząc po singlowym "I'm A Beast".

Teraz Giant i Mike The Martyr dostarczają nam drugi singiel z płyty.


dodano: 2011-02-28 15:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 17)


Pierwszy, pełny teledysk promujący album Arbaka i Spensera, zrobiony przez propsowane ostatnio przeze mnie na okrągło (jestem przekonany, że słusznie) 4zero4. Trzy i pół minuty, które mają przekonać was, żebyście tej muzyce "pokazali miłość". Nie powiem, że w tym numerze podoba mi się wszystko, ale jego główną cechą jest moc szczerości i zaangażowania, która przypadnie do gustu każdemu, kto na rap potrafi patrzeć również inaczej niż analitycznie i na chłodno.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-28 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 12)
Mamy już dla was oficjalną tracklistę nowego albumu Snoopa - "Doggumentary", który będzie miał swoją premierę 29 marca.

Jesteście ciekawi jacy producenci i raperzy wesprą Calvina na jego nowym krążku?
Tagi:
dodano: 2011-02-28 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)


DwaZera - Widzę Gwiazdy (2011)

Dlaczego: Klip do singlowego i zaskakująco klimatycznego numeru z nadchodzącej "Płyty Z Czarnych Płyt", która trafi do was już 3 marca.

dodano: 2011-02-28 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)
Blu to 27-letni raper z Los Angeles, który poprzez upór i znakomitą muzykę zdołał osiągnąć to do czego dąży większość ludzi tak zdolnych jak on - możliwość dotarcia do szerszej publiki. Drugi pełny, solowy album kalifornijczyka zatytułowany "No York" zostanie wydany przez Sire Records/ Warner Bros. Mówiąc prościej, będzie jego mainstreamowym debiutem.

Debiutem niemainstreamowym było świetnie przyjęte "Below The Heavens" wyprodukowane przez wybierającego się do Polski Exile'a. Dla fanów ich wspólnego materiału również mamy trochę dobrych wieści.

dodano: 2011-02-28 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)


Ten Typ Mes - My (2008)

Dlaczego: Bo już za sam patent należą się wielkie słowa uznania a wykonanie jest naprawdę świetne. Uliczny banger na rozbujanym bicie Donatana, pełen soczystych linijek i mocnych poglądów Mesa, zaplątany w swetrze, nawinięty na raz i popity Gorzką.

2. Zeus - W Dół
3. 2cztery7 - Nie Daj Zrobić Się W Chuj

Jako, że rok 2008 to już okres naszej spinnerowej egzystencji to postanowiliśmy się nie rozdrabniać i wyszczególnić wam jedynie miejsce 1. Jeśli jesteście głodni więcej to zapraszamy do rankingu ze stycznia 2009, w którym singli z 2008 znajdziecie aż 13.

dodano: 2011-02-28 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)


T.I. - What You Know (2006)

Dlaczego:
Wybrać między tym a "Why You Wanna" to nie lada wyzwanie. Choć ten drugi do dziś śmiga w klubach to stawiamy na "What You Know", numer bardziej surowy, mający większe znaczenie dla promocji "Kinga" i lepiej odbierany przez krytyków - w końcu Grammy za rapowy solowy singiel roku to nie przelewki. To ten track tak naprawdę pomógł T.I.'owi wskoczyć na kolejny level.

dodano: 2011-02-28 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)
Snoop i Wiz naprawdę wyglądają jak ojciec z synem, a wygląd to nie wszystko, bo i muzycznie dogadują się wyśmienicie. Może to przez dość wyraźną zieloną nić porozumienia?

Dostaliśmy już wspólne "That Good" promujące film "High School" (ciekawe, czego będzie dotyczył). Teraz mamy i drugi numer z soundtracku.


dodano: 2011-02-27 20:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 5)
Pięć lat oczekiwania i po niezliczonych poprawkach, przesunięciach, ponownych nagraniach otrzymujemy płytę od Strong Arm Steady. Dostępna na razie do wirtualnego zakupu na iTunes. Na pewno warto sprawdzić co reprezentanci Kalifornii przygotowywali tak długo.

recenzja
dodano: 2011-02-27 19:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 5)
Całkiem niedawno na Popkillerze pojawiła się recenzja "Nieśmiertelnej nawijki dwusławowej" stworzonej przez duet o nazwie (o ironio) Dwa Sławy. Recenzja była bardzo pochlebna, a sam album został wyróżniony przez Daniela Wardzińskiego w jego podsumowaniu minionego roku.

Nic dziwnego - mixtape na kradzionych bitach 20syla (Hocus Pocus) pokazywał to, co najlepsze w rapie Radosnego i Astka - nieprzeciętne pomysły, nienaganne stylowe wersy, oraz poczucie humoru, które sprawiają, że ten skład zdecydowanie się wybija na tle nie tylko polskiego podziemia, ale także całego rodzimego rapowego podwórka.

dodano: 2011-02-27 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)


Pezet feat. Małolat & Fame District - Noc I Dzień (2007)

Dlaczego: Bo na tym połamanym nowoczesnym bicie Pezet z Małolatem spisali się wybornie, zgrabnie oddając ciężki melanżowy stan a Fame District sprawili, że numer miał naprawdę wielki hitowy potencjał.

Strony