Phife Dawg

Phife Dawg

dodano: 2023-03-05 13:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 8)

Trwa głosowanie na Popkillery 2023, więc przygotowałem krótkie zestawienie 11-stu klasycznie brzmiących płyt, wydanych w ubiegłym roku, które mogły wam umknąć w zalewie premier. Może na którąś akurat zdecydujecie się oddać głos! Miłej lektury.

W zestawieniu ominąłem najgłośniejsze pozycje takie jak płyty Nasa, Cypress Hill, Snoop Dogga czy Logica, bo jeśli zaglądacie w ten artykuł to zapewne zdążyliście je już przesłuchać.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2022-03-27 15:41 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Mamy koniec tygodnia, zatem czas na zebranie najważniejszych premier mijających siedmiu dni.

kategorie:
dodano: 2022-03-27 15:03 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Pośmiertny album członka A Tribe Called Quest.

Tracklista:

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-03-24 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

O pośmiertnym krążku Phife'a mówiło się od dawna. Teraz, w szóstą rocznicę śmierci rapera, album doczekał się premiery.

video
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-05 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jeszcze w tym roku mamy otrzymać pośmiertny album członka A Tribe Called Quest, Phife Dawga. Póki co dostajemy nowy klip, w którym gościnnie pojawiają się Redman i Illa J, a całość aż kipi soulfulowym, relaksacyjnym vibem spod szyldu ATCQ.

video
dodano: 2021-03-23 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Fani ATCQ mają powody do zadowolenia. W 5 rocznicę śmierci Phife Dawga do sieci trafił kolejny klip promujący jego pośmiertny, solowy album. "Nutshell Pt. 2" to oldschoolowy numer utrzymany w nowojorskim klimacie, w którym udzielili się dwaj inni klasyczni MC, Redman i Busta Rhymes.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-11-23 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Pierwsza zapowiedź albumu pojawiła się w 2016 roku tuż po śmierci rapera i premierze świetnego, ostatniego krążka ATCQ, "We Got It from Here... Thank You 4 Your Service". Później temat trochę ucichł, jednak w zeszłym tygodniu wrócił za sprawą nowego tweetu zespołu...

Tagi:
video
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka
dodano: 2019-11-20 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dokładnie dzisiaj Malik "Phife Dawg" Taylor skończyłby 49 lat. Zmarły 4 lata temu MC rodem z nowojorskiego Queens i członek A Tribe Called Quest na stałe zaznaczył się w historii hip-hopu, a pamięć o dysponującym bardzo charakterystycznym głosem i flow, znanym pod wieloma pseudonimami artyście nie słabnie.

Historie dotyczące Five-Foot Assassina, jakie można usłyszeć z ust jego bliskich, są natomiast równie wyjątkowe jak jego styl na mikrofonie...

video
dodano: 2019-09-15 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W ostatnich tygodniach wróciliśmy do naszego cyklu "Popkiller sam w NY", a dziś pora na wizytę na nowojorskim Queens u legendy lat 90 i członka kolektywu Native Tongues, zrzeszającego też m.in. A Tribe Called Quest czy De La Soul. W dniu wyjazdu, na trzy godziny przed lotem powrotnym, w drodze na lotnisko rzutem na taśmę udało nam się odwiedzić Dresa z duetu Black Sheep w jego dzielnicy

Zapraszamy więc na krótki spacer i konkretny wywiad, w którym mega sympatyczny i charyzmatyczny MC opowiedział nam m.in. znaczeniu Queens na rapowej mapie NY, swoim ostatnim albumie "Tortured Soul", debiutanckim "A Wolf In Sheep's Clothing", ruchu Native Tongues i energii napędzającej całą ekipę i ich klasyczne nagrania, czy duecie evitaN, który stworzył z Jarobim z A Tribe Called Quest. Dres wyjaśnił też, jak czuje się z tym, że Fatman Scoop wysamplował jego wersy do klubowego hitu "Be Faithful", a także podzielił się też ulubionym wspomnieniem i refleksją o zmarłym trzy lata temu Phife Dawgu, a na koniec zaskoczył nas przemiłą niespodzianką...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-27 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

A Tribe Called Quest + OutKast = A Tribe Called Kast?

Kto by przypuszczał, że takie równanie, już na papierze wywołujące przyspieszone bicie serc u fanów obu legendarnych ekip, omal nie doszło do skutku.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-03-27 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W ostatnich dniach cały świat hip-hopowy zgodnie oddaje hołd zmarłemu przedwcześnie Phife Dawgowi - prezentowaliśmy Wam m.in. tribute'y od Kendricka Lamara czy Mac Millera, a teraz swój ukłon w kierunku legendarnego MC skierował także Wiz Khalifa, remiksując klasyczny singiel A Tribe Called Quest.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-03-24 16:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Wczoraj świat hip-hopu obiegła smutna wiadomość - wskutek komplikacji w walce z cukrzycą w wieku 45 lat zmarł członek legendarnego składu A Tribe Called Quest Phife Dawg. Wielu prominentnych artystów - zarówno weteranów "złotej ery", jak i newschoolowych wymiataczy - pożegnało sympatycznego "Five Footera" - m.in. Kendrick Lamar, Chuck D, 9th Wonder, Snoop Dogg, DJ Premier, Nicki Minaj, Big Sean, Pusha T... Talib Kweli na billboard.com umieścił długi, refleksyjny esej, w którym dziękuje Phife'owi - możecie przeczytać go tutaj

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-23 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Cały świat hip-hopowy, od legend po młode talenty, opłakuje dziś śmierć Phife Dawga. Hołd członkowi legendarnego A Tribe Called Quest w piękny sposób oddał też Kendrick Lamar, w trakcie swojego koncertu w Australii.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2016-03-23 10:30 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 8)

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów grupy A Tribe Called Quest. Dzisiejszej nocy zmarł Phife Dawg. Raper odszedł w wieku 45 lat, dokładna przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona, jednak wiadomo, że Phife miał problemy zdrowotne - od lat zmagał się z cukrzycą.  

video dnia
dodano: 2014-02-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: A Tribe Called Quest to skład, który nie tylko odegrał wielką rolę w hip-hopie lat 90-tych, ale i jedną z kluczowych jesli chodzi o karierę J. Dilli. To we współpracy z Tribe'ami mocno rozwinął swój warsztat i zyskał doświadczenie, a Phife Dawg działał z Yanceyem jeszcze przy swoim solowym "Ventilation: Da LP". Dziś pochyla się dokładniej nad ich relacją i wspomina Dillę w nowym numerze "Dear Dilla", który ma być pierwszym singlem z drugiej solowej płyty Dawga - "MUTTYmorPHosis".

Strony