Kano

Kano

dodano: 2023-12-06 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Malik Montana przebywa obecnie w Anglii przed koncertem w Londynie. Przy tej okazji spotkał się z lokalnymi legendami oraz wystąpił z bardzo popularnym cyklu.

kategorie:
dodano: 2019-08-17 17:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Hoodies All Summer" to szósta płyta Kano. Nad produkcją albumu czuwali Blue May i Jodi Milliner. To pierwsze dzieło rapera od czasu nominowanego do prestiżowej nagrody Mercury longplaya "Made In The Manor" z 2016 roku. Zestaw wypełnia 10 utworów utrzymanych w minimalistycznym - acz wciąż unikatowo brytyjskim - stylu. Na wielowarstwowy materiał składają się rozmaite instrumentacje, hiphopowe i dancehallowe elementy oraz tacy goście jak Kojo Funds, Popcaan, Lil Silva, D Double E i Ghetts.  Dwie pierwsze piosenki, które promowały album to "Trouble" i "Class Of Deja" (feat. D Double E and Ghetts).

W odróżnieniu od "Made In The Manor", w tekstach z nowego krążka Kano porusza nie tylko osobiste tematy, ale i społeczne kwestie jak niesprawiedliwości. W efekcie nowy album jest najambitniejszym w jego dorobku. "Hoodies All Summer" to wnikliwa i szczera analiza społeczności, które cechują izolacja, frustracja, gniew i poczucie straty, ale też kreatywność, bunt i nadzieja. Korzystając z osobistych doświadczeń i obserwacji, ten jeden z najbardziej innowacyjnych i intrygujących brytyjskich artystów ostatnich lat unaocznia rozgrywające się na naszych oczach społeczne i polityczne procesy.

wydarzenie
dodano: 2017-03-10 11:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Kiedy przed paroma tygodniami ogłosiliśmy premium-update dla wszystkich nerdów niemieckiego rapu, dziś pora na ucztę dla fanów zagranicznego hiphopu. W menu „Miasta z Żelaza” mamy na przykład: brytyjskiego newcomera Loyle Carnera, legendę grime`u Kano oraz amerykańskie ikony stylu takie jak Tyler, The Creator, Pusha T, Machine Gun Kelly i $uicideboy$ czy bohatera sceny dancehall Popcaana i belgijskiego boga auto-tune`u Hamza. Obligatoryjne przypomnienie: Biletów na najpiękniejszy weekend roku (od 6. do 9. lipca) jest coraz mniej. Lepiej się pospieszcie, zanim będzie zbyt późno!

recenzja
kategorie: Świat, Grime, Recenzje
dodano: 2016-06-05 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Tęskniłem za Tobą Kano. Już tyle lat minęło od „Method to the Madness”, że miałem obawy związane z końcem Twojej kariery.

Tagi:
video
dodano: 2013-01-31 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Sway - Still Sway & Kane ft. Kano, Tigger Da Author

Dlaczego: Najbliższy album jednego z bardziej cenionych brytyjskich raperów, Swaya, "The Deliverance" pojawi się jeszcze w tym roku a teraz dostajemy kolejny singiel z udziałem innej gwiazdy sceny w UK - Kano. Numer jest zgrabnym follow-upem do "kawałka-który-zna-każdy-i-chyba-nie-musimy-podawać-jego-tytułu".

kategorie: Audio, Grime, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-29 17:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Aferami facebookowymi i internetowymi się nie zajmujemy, mimo że gwarantują one najwięcej odsłon i zamieszania, bowiem od początku stawiamy na muzykę a nie aspekty stojące obok niej i budowanie słupków na wyciąganie plotek w stylu "proszę pani, a on powiedział, że...". Radiowego rozliczenia Sidneya Polaka z Pezetem więc również nie wrzucamy - mamy dla was za to opublikowany teraz numer, który od pierwszych informacji budził masę emocji. Mowa o kawałku Pezeta z brytyjską gwiazdą, Kano - kawałku, który finalnie nie znalazł się na "Radiu Pezet". Teraz jest już w Sieci i możecie sprawdzić go sami.

Tagi:
kategorie: Grime, News, Teledyski
dodano: 2011-09-09 20:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)Kim jest Kano, chyba nikomu, kto zna się na rapie, a tym bardziej na brytyjskiej scenie, przedstawiać nie trzeba. Mikey J, jeśli nie wiecie to producent, również z UK. Powyższy utwór to nie pierwsza kooperacja tych dwóch panów. Połączone siły Kano i Mikey mogliście usłyszeć na debiucie "Home Sweet Home", drugiego "London Town" czy lwiej części "140 Grime St.".  "Random Antics" to klip ze zbliżającej się, wielkimi krokami, epki duetu "Not 4 The List EP". Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać, a tym czasem zapraszam do obejrzenia teledysku.
recenzja
kategorie: Grime, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-10-21 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 35)
Kano jest bez wątpienia jedną z najbardziej znanych i wyrazistych postaci sceny grime. Pierwszy raz zetknąłem się z jego postacią w remixie do utworu "Fit but you know it" Skinnera. Były to czasy gdy w polskich kablówkach dostępne było MTV Base, na którym dość często można było się natknąć na single z jego debiutu "Home sweet home".

Zresztą ten album zyskał wiele pozytywnych opinii. Nie tylko recenzenci i słuchacze rozpływali się w zachwytach. Pochwał nie szczędziły również gwiazdy zza oceanu. Album propsowali m.in. Jay-Z, Nas i Busta Rhymes. Niestety jego kolejne albumy nie były już tak dobre.