Golden

Golden

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-03-21 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Co się stanie, gdy do jednego kotła wrzucimy brudne, graniczące z brutalnym wręcz opisem rzeczywistości i przeżyć teksty, wymieszaną z wyprodukowaną w pieczołowity sposób muzyką, będącą jednocześnie najlepszym zaprzeczeniem obowiązujących obecnie trendów na szeroko rozumianej scenie rapowej? Oto najprostsza z odpowiedzi - "Ptaki Drapieżne". Lubelski duet Zlote Twarze, a szczególnie w kontekście tego materiału - Goldena - zna zdecydowanie więcej słuchaczy, aniżeli Galerię. A właściwie Qbę - pochodzącego z tego samego miasta rapera, którego zeszłoroczny "Lubelski Styl" okazał się naprawdę wartym uwagi krążkiem, regularnie słuchanym przeze mnie, w głównej mierze za sprawą samego rapera i przewiniętej na trackach masy konkretnej treści, ale i różnorodnych klasycznych podkladów, w tym Złotych Twarzy rzecz jasna. O poziom muzyczny recenzowanego materiału nie mogłem się więc obawiać, skoro zeszłoroczna instrumentalna EPka Goldena "Music Of The Restless Sun" porwała mnie swoim brzmieniem. "Ptaki Drapieżne" zaś porwały mnie do lotu.

dodano: 2017-03-14 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Ptaki Drapieżne to duet, w skład którego wchodzą lubelski raper Qba galeria oraz Golden Złote Twarze. Galeria to pierwotnie skład z lublina powstały w 2000 roku, który składał się z trzech osób. Obecnie, po dużej przemianie życiowej i duchowej, pod ta nazwą ukrywa się Qba Galeria. Golden, to 1/2 duetu producenckiego Złote Twarze, który już raz podbił polskę swoimi produkcjami. Obecnie tworzy solowe produkcje oraz współpracuje z Galerią. A więcej informacji, w tym tracklistę, single i preorder, znajdziecie w rozwinięciu.

recenzja
kategorie: Elektronika, Recenzje
dodano: 2016-12-16 17:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

Kojarzycie Goldena? Jeżeli nie, to Złote Twarze już na pewno - lubelsko-gostyniński duet producencki, odpowiedzialny za masę świetnych kawałków z głównego, jak i podziemnego nurtu rapowego oraz całych albumów ("Międzyświat" nagrany z Hajem chociażby). Autor recenzowanego materiału kilka lat temu pokusił się o wypuszczenie niesamowicie klimatycznego "Ostatniego Pokolenia Placów Zabaw", rapując na ciepłych, kradzionych bitach niejednokrotnie zdecydowanie lepiej od bożyszczów wyświetleń YouTube'a. W 2016 roku, za pośrednictwem Lekter Records światło dzienne ujrzał natomiast stricte instrumentalny projekt artysty - "Music Of The Restless Sun EP", będący potwierdzeniem jego jakże szerokich horyzontów muzycznych. Golden zdecydowanie należy do grupy producentów muzycznych, w przeciwieństwie do wielu gości szumnie siebie w ten sposób nazywających się. "Szkoda szczempić ryja", jak mawia Zbyszek Stonoga, na dalsze refleksje, kto jest producentem, a kto bitmejkerem i gdzie leży granica. Lepiej w tej samej chwili włączyć EPkę Goldena, wsłuchując raz po raz się w pięknie skomponowaną paletę dźwięków. 

kategorie: Elektronika, News, Teledyski
dodano: 2016-11-04 17:18 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Katalog wytwórni Lekter Records poszerzy się o kolejny tytuł. Nakładem warszawskiego labelu ukaże się album Goldena, stanowiącego ½ duetu „Złote Twarze”, o tytule „Music Of Restless Sun”. Okładka płyty to dzieło Johnny'ego Lemonade„Music Of Restless Sun” to 7 utworów składających się na album ambient / downtempo / chillout, który od pierwszego przesłuchania zachwyca klimatem i dopracowaniem muzycznym. Za warstwę muzyczną odpowiada sam gospodarz, który zajął się kompozycją, samplami, wokalizami, instrumentami, a także miksem i masteringiem albumu. Wspierali go Paweł Pawlak na gitarze elektrycznej, Roksana Grobelna na skrzypcach, Hiacynta BystrekiZuza Nierubca na wiolonczeli, a także Mikołaj „Meek Oh Why?” Kubicki na trąbce. W załączniku znajdziecie tracklistę, link do preorderu oraz pierwszy singiel -'"Quiet Earth".

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-04-25 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

To już dziesiąta odsłona spontanicznej akcji twórczej pod kryptonimem Rap Bez Dubli. Tym razem do pomysłodawców cyklu, Oera i Pafarazziego, dołączyli Golden, Kuba Knap oraz jeden z ubiegłorocznych Młodych Wilków Popkillera, Nieznanyklarenz. Numer który powstał z tej szerokiej kooperacji zatytułowano "Wesoła smutna piosenka", niesie on z sobą sporo uśmiechu, ale nie bez nutki melancholii, do tego tłuste bity, dobre zwrotki oraz nawiązania do klasyki polskiej kinematografii. W poprzednich odcinkach cyklu wzięli udział między innymi: Pyskaty, Gonix, Skorup i KęKę.

dodano: 2013-10-06 13:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Golden to reprezentant duetu producenckiego Złote Twarze oraz 1/2 ekipy Prawdziwe Jutro projekt. W 2006 roku wypuścił swój ostatni rapowany singiel "Dobre Dni" i od tamtej pory wokalnie udzielał się jedynie na koncertach. Gromadzenie przez lata grubych zeszytów z tekstami i ciągłe zapisywanie kolejnych dało impuls do ponownego zmierzenia się z mikrofonem. Efektem tego jest nagrany w całości na instrumentalach mixtape "Ostatnie Pokolenie Placów Zabaw". Emocjonalne podejście do muzyki i treści w kawałkach determinuje melancholijny klimat mixtejpu ale znajdzie się tam również kilka lżejszych tematycznie i muzycznie tracków. Odsłuch, tracklistę, a także możliwość pobrania materiału, znajdziecie w rozwinięciu.