GLC

GLC

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-08-06 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Bez zbędnego gadania. W dzisiejszym Drive By ponownie zaczynamy od Brooklynu, a nawet od dwóch strzałów z BK. Pierwszy to małolat, który w moich oczach już przerasta Joeya Bada$$a - Astro. Pierwszy singiel z jego nadchodzącego projektu swoim impetem poprawi Joell Ortiz, który remixuje sobie "Same Love" Macklemore'a w sposób charakterystyczny dla swojego wielkiego talentu. Takim z pewnością dysponuje również wschodząca gwiazda produkcji z Roc Nation - Jahlil Beats, który przygotowuje się do wydania producenckiego krążka i promuje go singlem z Ab-Liva z Re-Up Gangu. Po nim usłyszycie singiel promujący czwartą część "Slime Flu" Vado (z gościnnym udziałem French Montany, innego członka Re-Up - Pusha T i Chinx Drugza), a na koniec zostaje nowy, badzo ciekawy track Naledge'a, promujący reedycję starego mixtape'u. Zapraszamy.

video
dodano: 2013-07-15 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Cory Mo - Chose Me ft. Bun B, GLC, Snoop Lion

Cory Mo to gwarancja klasycznego southowego vibe'u w stylistyce ala UGK i goszczący tu na zwrotce Bun B - nie dziwi więc, że "Chose Me" brzmi soczyście i konkretnie. Melodyjnie, pulsująco a zarazem bezkompromisowo.

dodano: 2013-06-06 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Chicago nie przestaje mnie zaskakiwać. Co prawda Alex Wiley, nastolatek z Chicago  nietypową jak dla rapera fizjonomią zwracał na siebie uwagę już przy produkcjach jego ziomka Kembe X, a potem Chance The Rappera, ale kompletnie nie spodziewałem się tak dobrego mixtape'u. Premiera "Club Wiley" miała miejsce 4 czerwca czyli dokładnie dzień przed 20 urodzinami rapera. Debiutancki mixtape wyprodukowali mu m.in. Rozart, Hippie Sabotage czy Stefan Pounce, a gościnnie pojawili się m.in. wspomniany Chance czy Freddie Gibbs. Kilka miesięcy przed premierą mówiło się też o collabo z Raekwonem, które ostatecznie nie znalazło się jednak na trackliście. Nowoczesne brzmienie, bardzo wysoka muzykalność, niesamowite flow i dużo, dużo oryginalności - może oprócz szacunku do kobiet i umiaru w stosowania używek. Sprawdźcie to. Dzik nieprzeciętny.

dodano: 2012-01-18 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)


Jeden z bardziej stylowych MC's reprezentujących Chicago - GLC - nieco ponad miesiąc temu wypuścił swój najnowszy darmowy album "Eternal Sunshine of The Pimpin' Mind". Teraz uderza z kolejnym klipem promującym wydawnictwo - "Back To The Money". I niech tytuł kawałka Was nie zmyli - to nie byle syntetyczny club banger a świetny track, z solidną sekcją dętą i smyczkami, oraz fajnym, pasującym refrenem. Do tego dostajemy możliwość zobaczenia Windy City nocą - co za widok!

PS. Poprzedni teledysk GLC do "Autumn On They Mind" oraz odsłuch i download całej płyty w rozwinięciu (gościnnie m.in. Yelawolf i Bun B).