Flexxip

Flexxip

kategorie:
dodano: 2024-04-26 17:20 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

"Jak się czujesz? Kiedy ostatnio Cię ktoś o to zapytał? A siebie samego, kiedy? Umiejętność dostrzegania siebie i identyfikowanie własnych potrzeb są dla mnie nowością i game changer’em. PRAWIDŁOWOŚCI są przebudzeniem (Utwory Twarz i Droga). Jestem Tatą i to mój filar w rzeczywistości. Lubię tworzyć i odkrywać. Jestem partnerem. Dbanie o bliskich mnie definiuje. To kluczowe potrzeby, ale po raz pierwszy poczułem nieznane emocje (Zwiększaj dawkę) – źródło nowych potrzeb.

dodano: 2023-12-20 14:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Wyjątkowy kąsek dla fanów starych nagrań Flexxipu - Mes i Blef połączyli siły pod tym szyldem ostatnio w 2019 roku przy okazji reedycji "Fachu" (potem Blef pojawił się na "Hello Baby" Mesa) a teraz znów skrzyżowali mikrofony jak 20 lat temu.

dodano: 2023-09-29 07:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Świeży Materiał" to jeden z najlepszych albumów producenckich w polskim rapie i wielka szkoda, że do dziś nie doczekaliśmy się kontynuacji. Muzyka jednak powstawała. Waco w ostatnim czasie postanowił sięgnąć do archiwów i wrzucić szkice numerów, które przygotowywał w 2005/2006 roku z przeznaczeniem na drugi album. Gościnnie usłyszymy tu WNB, JWP/BC, Flexxip i Ziperę. Nie są to finalne utwory, ale "lost tapes", które na pewno ucieszą wielu fanów rapu z tamtych lat.

dodano: 2020-02-01 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"List" to jeden z najbardziej klasycznych i nierdzewnych singli w historii polskiego hip-hopu i numer, który budzi emocje przy każdym odsłuchu. Wzbudził je też w Mesie i Blefie, którzy wykonali swój klasyk po 16 latach.

dodano: 2019-08-31 12:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już dziś warszawski Fort Bema zamieni się w hip-hopową stolicę Polski. Wszystko za sprawą Warsaw Challenge - największej imprezy breakdance, która przyciąga nie tylko sympatyków rapu, ale również pasjonatów tańca i dobrej zabawy. Wstęp na imprezę jest wolny.

video
dodano: 2019-08-27 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pamiętacie "List" czy "Oszustów"? Teraz Mes i Blef znów krzyżują mikrofony!

Flexxip to jedna z tych kultowych ekip, która nie zakurzyła się na półce z klasykami. Z jednej strony – dlatego, że wciąż wracamy do ich numerów, a z drugiej strony dlatego, że do regularnie wydającego nowe płyty Tego Typa Mesa niedawno ze swoim świeżym solowym materiałem dołączył Emil Blef, który w tym roku wypuścił w świat „Przesunięcia” EP.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-10-13 11:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po 13 latach, debiutancki album zespołu Flexxip doczekał się reedycji i postanowiliśmy to odpowiednio uczcić. Tego wieczoru, w Miłość Kredytowa 9 będziecie mogli spotkać sie z Tym Typem Mesem oraz Emilem Blefem, zbić pjontki, złapać podpis na płycie, postawić im drinka i zamienić słowo. Coś jak spotkanie klasowe po latach w przemiłej atmosferze.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, Recenzje, Rock
dodano: 2015-05-12 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 7)

Co młodsi słuchacze mogą już nie pamiętać klasycznego programu pt. "Muzyka łączy pokolenia", gdzie młodzi gniewni sceny muzycznej nagrywali własne wersje utworów uznanych wykonawców, i odwrotnie, starzy wyjadacze przerabiali ówczesne hity na swoją modłę. W ten sposób WFD nagrało swoją wersję "Szklanej pogody" Lombardu, a Ostrowska odwdzięczyła się zaśpiewaniem "Aluminium". Więcej osób prawdopodobnie będzie pamiętać płytę "Poeci" z 2009 roku, stworzoną przez duet producencki Whitehouse, gdzie znani raperzy reinterpretowali wiersze, tworząc kilka naprawdę znakomitych utworów pokroju "Mochnackiego", "Reduty Ordona" czy "Całujcie mnie wszyscy w dupę". Od zawsze miałem słabość do łączenia nowoczesności z klasyką, więc gdy usłyszałem "Re-fleksje" Pezeta, zaśpiewane przez znakomitego Andrzeja Dąbrowskiego, nie mogłem powstrzymać się od katowania tego utworu do czerwoności. Uważam nawet, że jazzowa wersja jest lepsza od słynnego oryginału. Jakiś czas później nareszcie zapowiedziano pełen album "Albo inaczej".

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, Koncerty, News
dodano: 2015-03-27 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Już 17 kwietnia w PKiN, podczas Red Bull Music Academy Weekender, będziecie mogli doświadczyć czegoś nietuzinkowego. Nie będzie to koncert w powszechnym rozumieniu. Będzie to muzyczna podróż, podczas której wokaliści Albo Inaczej wykonają utwory z płyty, jak i ze swojego wcześniejszego repertuaru. Będzie też niemała gratka dla każdego słuchacza hip-hopu.

video
dodano: 2015-02-25 20:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Do projektu Albo Inaczej, którego premiera zaplanowana jest na połowę kwietnia, wybraliśmy Oszustów. W 2003 roku ukazała się płyta, którą dziś uznaje się za klasykę polskiego hip hopu. Fach. Nagroda za debiut roku od Ślizgu, wysoko notowane single, dziesiątki koncertów - Flexxip wydał oficjalnie tylko jeden album, ale za to jaki! Rok przed jego premierą światło dzienne ujrzał singiel Oczy Otwarte nagrany przez Tego Typa Mesa i Emila Blefa (Flexxip) wraz z Pezetem. Rozpoczął on falę zainteresowania twórczością warszawskiego duetu, którą wzmogli wypuszczając Oszustów, List czy Szukam tego $$$. Mało kto nie kojarzy, choć jednego z ich kawałków.

Błyskotliwy storytelling, klimat starych, polskich filmów, opisy ciekawych, pełnokrwistych postaci - kto mógłby taki tekst wykonać lepiej, niż kobieta z charakterem, legendarna wokalistka - Krystyna Prońko?" - pisze Alkopoligamia. Sprawdźcie efekt tej niebanalnej kooperacji!

video
kategorie: News
dodano: 2015-02-23 19:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Do projektu Albo Inaczej, którego premiera zaplanowana jest na połowę kwietnia, dołączyła Krystyna Prońko. Dziś Alkopoligamia ujawniła, jaki utwór wykona w ramach tej inicjatywy artystka. Jest to numer Flexxipu "Oszuści"! Premiera teledysku odbędzie się już w środę 25 lutego o godzinie 20:00 na stronie Red Bulla, a tymczasem sprawdźcie making of z planu klipu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-26 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Zanim Mes rozkręcił solową karierę przebił się podziemia pod szyldem Flexxip, gdzie tworzył razem z Emilem Blefem wyjątkowo ciekawą i kontrastową mieszankę. Uszczypliwość i pazur Typa + inteligentne, bystre obserwacje Blefa dały nam świetny "Fach". Czy jest natomiast szansa na studyjną reaktywację i kolejny materiał po latach? Mes odpowiada: "chętnie".

dodano: 2012-08-28 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 11)
Tydzień z Pezetem rozpoczynamy od mocnego uderzenia, a mianowicie jego gościnnej zwrotki z pierwszej części White House'owego "Kodeksu".

Z pewnością więcej osób pamięta "Oczy Otwarte 2" Mesa i Numera, choćby ze względu na kontrowersje wynikające z beefu z Mezem. Jednak dodana "dwójeczka" oraz podtytuł "Rok Później" sugerują, że jednak było coś wcześniej. Oj było, było...