Taco Hemingway o swojej walce z depresją i wyścigu szczurów
Nie milkną echa tego historycznego wydarzenia, jakim był koncert Taco Hemingwaya na wyprzedanym PGE Narodowym (tutaj nasza relacja). Jedynym z najważniejszych zdarzeń tego wieczora była przemowa rapera. Po zagraniu numeru "Cichosza" z Otsochodzi, Filip zwierzył się, że w ostatnim czasie zmagał się z depresją.
Czuł on się już na tyle źle, że zaczął szukać wsparcia u bliskich, co okazało się pomocne: "Nie mogłem ruszyć się z łóżka, spałem po paręnaście godzin na dobę. Zrobiłem coś, czego nigdy w życiu nie zrobiłem, czyli po prostu powiedziałem to moim bliskim. Nie chciałem tego wyciągać, bo pomyślałem sobie: "Każdy ma swoje życie, każdy ma swoje ciężary, nie chcę komuś zrzucać bagaż", ale przysięgam, że było już tak źle, że musiałem. Chciałem do Was zaapelować, żebyście nigdy nie myśleli, że jesteście sami z czymkolwiek. Zawsze powiedzcie to swoim ludziom, jak macie depresję. Błagam Was, bo to naprawdę coś, co wykańcza. Nikomu się tego nie powie, bo się myśli, że nie chcesz kogoś stresować, ale ludzie, którzy są wokół ciebie, chcą to usłyszeć. Chcą wiedzieć, co się dzieje. Błagam Was, bo ja całe życie sam to trzymałem w sobie, czasami coś napisałem. Teraz to powiedziałem i wszyscy się mną zaopiekowali. I rodzice i Iga i siostra. Wszyscy i przyjaciele. Borucci do mnie pisał codziennie. [...] Kocham Was wszystkich i pamiętajcie, nie bądźcie z tym nigdy sami, proszę Was, nie warto."
W sieci pojawiło się również wideo, które zostało wyemitowane podczas koncertu. Krótkometrażowy film pt. "Snuj się" ma na celu uświadomienie ludzi, że czasem należy wymagać od siebie mniej, zwolnić tempo życia i po prostu snuć się.
[Ciąg dalszy artykułu poniżej]
116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży od 15 lat prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny. W każdym europejskim kraju pod numerem 116 111 osoby poniżej 18 r.ż. otrzymają potrzebną pomoc i wsparcie. W telefonie zaufania pracują specjaliści: psycholodzy i pedagodzy – konsultantki i konsultanci. Jest to profesjonalnie przygotowana ekipa do świadczenia pomocy psychologicznej przez telefon oraz online. Więcej możecie przeczytać na 116111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
800 70 2222 - linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest linią całodobową i bezpłatną dla osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Więcej możecie przeczytać na Portal Gov.pl.