Pjus zmarł w trakcie wielogodzinnej operacji...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2022-01-13 13:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wczoraj środowiskiem hip-hopowym wstrząsnęła informacja o śmierci Pjusa, największego wojownika polskiego rapu, który od blisko 20 lat walczył z poważną chorobą.

Karol miał za sobą wiele poważnych operacji, tylko w 2021 przeszedł aż 4, spędzając w szpitalu 7 miesięcy z roku i relacjonując zmagania o powrót do zdrowia na swoich profilach w social-media. Wczoraj czekała go wielogodzinna operacja pnia mózgu, tej walki niestety nie był już w stanie wygrać. Pjus zmarł w jej trakcie, w wyniku zatrzymania akcji serca.

W 2004 roku u Karola została zdiagnozowana rzadka choroba (neurofibromatoza typu 2), która doprowadziła do utraty słuchu, za przyczyną zmian nowotworowych w nerwach słuchowych. W następnych latach Pjus przeszedł dwie operacje wszczepienia implantów pniowych, które pozwoliły mu odzyskać zmysł słuchu. Został on pierwszym na świecie człowiekiem z "cyfrowym słuchem". W kolejnych latach problemy zdrowotne wpływały też na narząd mowy, utrudniając mu słyszenie i mówienie - nie mogąc oderwać go jednak wciąż od muzyki.

Niesamowity hart ducha nie powstrzymał Karola przez wiele lat - jako pierwszy człowiek na świecie nagrał album mając cyfrowy słuch, potem po pogorszeniu zdrowia pisał teksty by rapowali je inni. W ten sposób powstały płyty "Life After Deaf" i "SłowoWtóry".

Film dokumentalny - Life after deaf -reż. Witek Michalak 2009

PJUS - Nie mówię szeptem - Life after deaf

Tagi: 

TomaszuLRY
R.I.P. Szkoda chłopa ale jeśli chodzi o 2Cztery7 i solo kozak w chuj. Elo.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>