Tede wspomina Bitwę Płocką: "Tam nie było agresji, był hip-hop"

W ubiegłym tygodniu minęło 20 lat od legendarnej Bitwy Płockiej, pierwszego wielkiego wydarzenia freestyle'owego w polskim rapie, gdzie naprzeciw siebie stanęły ekipy Gib Gibon Skład (dowodzona przez Tedego) i Obrońców Tytułu (dowodzonych przez Eldo). Na scenie doszło do rozwiązania konfliktu między zwaśnionymi raperami, którzy tego dnia grali koncert w Płocku.

Z tej okazji Tede porozmawiał z Patem Kustomsem na Instagram Live, wspominając panującą wtedy atmosferę. Gdy Pat spytał jakie panowały tam nastroje i czy doszło do jakichś rękoczynów to TDF odparł:

"Nie nie, w ogóle umówmy się, tam nie było żadnej agresji z obu stron po zakończeniu. To był ku*wa hip-hop. To było najpiękniejsze w tamtych czasach. To był freestyle, walka na słowa - i tego się trzymamy. Wiele osób po latach dołączyło do naszej hip-hopowej historii, jednak pojawiły się w polskiej kulturze osoby i wciąż się pojawiają, które totalnie to nam rozpie*doliły. Wiesz, wprowadzili jakiś element brania tego wszystkiego na serio. Nawijasz komuś po matce, a on wylatuje z "jak ty ku*wa powiedziałeś o mojej matuli? Zaraz Ci ku*wa zapie*dole". Chłopie, od momentu włączenia bitu nie ma żadnych reguł, tam się rapuje. W tamtych czasach na wielu nierejestrowanych sesjach gdzie freestyle'owano było jechanie sobie po matkach i nikt nie miał z tym problemu. To się ku*wa z czasem zmieniło, ludzie za bardzo to biorą do siebie. Wiesz, to tak jakbyś nawinął "sku*wysynu", a to znaczy, że jesteś synem ku*wy - to nie jest tak.  Nawijasz to po prostu żeby go obrazić, a nie wjeżdzać mu od razu na matkę."

Pełen zapis rozmowy obejrzycie poniżej, a pod nim dołączamy całą transmisję z Bitwy Płockiej, zarejestrowaną przez WSZ'a i CNE dla stacji Viva.

Bitwa Płocka 2001 Całość (VIVA Polska - Megazin) 20 LAT!!!

Tagi: 

Anonim
Przecież ta bitwa była słaba, tylko jest sentyment, dużo ciekawsze starcia później były nawet tetris vs pogo mimo że było mniej osób. Oni nic ciekawego tam nie pokazali, wujas bez komentarza, eldo też, pezet coś tam próbował ale wyszło średnio, mimo to poradził se chyba najlepiej, no i wisienka na torcie, tede ze swoim - dziwko pezet dziwko prezent. Rzeczywiście klasyka freestyle'u poziom światowy.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>