Chamillionaire ft. Slick Rick "Hip Hop Police" (2007)
Dlaczego: Kameleonie flow chyba nie może wystawić sobie lepszej reklamy niż ten numer. Kiedy u Twojego boku występuje taki koleżka jak the legendary Slick Rick to zobowiązuje do spięcia się na 100% swoich możliwości. Południe w jak najlepszej odsłonie.
Już jutro w opolskim Cina Club odbędzie się wspólny koncert GrubSona, którego nikomu nie trzeba przedstawiać oraz Fabuły, utalentowanej młodej ekipy z Białegostoku.
Impreza, która odbędzie się 4 marca w Opolu, jest niezwykła z tego powodu, iż muzycy podczas niej zaprezentują utwory z nowych płyt.
GrubSon zagra materiał ze świetnie przyjętego albumu "Coś Więcej Niż Muzyka", a Fabuła zaprezentuje numery z nadchodzącego krążka "Made In 2".
Dosyć zaskakującą informację otrzymaliśmy od opolskiej wytwórni Step Records.
Zapowiadana reedycja płyty Chady, którą do tej pory mogliśmy nabyć jedynie nawww.preorder.pl, ukaże się także w Empikach, Media Marktach oraz w innych, dobrych sklepach muzycznych na terenie całego kraju.
Oznacza to, że "Proceder Plus" będzie legalnym wydawnictwem.
DwaZera na legalu? Wielu dziwiło się, gdy Prosto ujawniło, kto pójdzie w debiutanckie ślady za HIFI Bandą i VNM'em. Krytyka jakby zmalała po pierwszym oficjalnym singlu i klipie do numeru "Widzę Gwiazdy", który okazał się zdecydowanie najlepszym, co dotychczas słyszeliśmy od Raka i Tomasiny.
Czy "Płyta Z Czarnych Płyt" zwiastuje - zgodnie z tytułem pierwszego numeru - progres i czy trójmiejskie duo udowadnia nią, że zasłużyło na kontrakt i obecność na półkach?
101 Decybeli to producent, który pojawia się rzadko, ale ma na koncie parę kozackich bitów - choćby wybrane przez nas ostatnio do singli dekady "Szukaj Mnie Na Projektach" Skazanych. Obecnie przygotowuje swój krążek producencki, na którym pojawi się parę ciekawych ksywek.
Na pierwszy ogień dostajemy singiel z gościnnym udziałem VNM-a, Procenta i Łysonżiego.
Dlaczego: Od premiery debiutu Rugged Mana minęło już wiele lat. Album miał premierę 16 listopada 2004, ale klip dopiero teraz, więc można rzec, że jest to zaskakujący manewr. Tak czy inaczej, jeżeli nie słuchaliście tego utworu, lub płyty to rzućcie okiem na video.
Już w tę sobotę w Ozorkowie koło Łodzi odbędzie się kolejna edycja OFB, tym razem wkraczająca na poziom wyżej. W jury zasiądą Duże Pe, Muflon, Green i Artens, a z Warszawy rusza specjalny bus dla chętnych.
Dlaczego: Bo tak właśnie robi się mainstreamowe single z przepychem, pozytywnym vibe'em, mocą a zarazem wysokim poziomem artystycznym. Świetny, soczysty bit Westa, stylowa nawijka z rozbrajającym luzem i T-Pain, który wyjątkowo nie przeszkadza i nie kłuje w uszy (to chyba jego najlepszy feat jaki znam). Welcome to the good life.
Black Milk ft. Guilty Simpson "Sound The Alarm" (2007)
Dlaczego: Obserwując kolejne albumy Milka nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jego rozwój nie zatrzyma się nigdy. "Sound The Alarm" z Guilty Simpsonem to jego flagowy singiel i nie mogło go tutaj zabraknąć, choć kawałków na tę miarę znalazłoby się nawet więcej. Detroit style w pięknej formie.
Fokus niejednokrotnie pokazywał, że w dobrej formie jest jednym ze zdecydowanie najlepszych raperów w tym kraju. Po pierwsze dysponuje swoim niepowtarzalnym głosem i flow, po drugie jest celnym komentatorem rzeczywistości, złośliwym dla słabszych raperów MC, a dla mnie również mistrzem storytellingu ("Czas" jest jedną z najcenniejszych pereł polskiego rapu).
Na nowej płycie bardzo mądrze dobrał sobie oprawę muzyczną. Zadbał o to, żeby na płycie znalazło się miejsce i na eksperymenty i na klasyczne, efektowne rozwiązania. Co tu dużo mówić - ta płyta w podsumowaniach 2011 prawdopodobnie będzie jedną z częściej pojawiających się. Chyba, że wolicie dalej żartować z okładki? Fokus wrócił, to święto.
"Doggumentary" Snoopa trafi do sklepów już 29 marca. Po kilku wpadkach wydawniczych przydałby się wreszcie album na poziomie do którego zobowiązane są gwiazdy tego formatu co Calvin Broadus Jr. Mamy dla was nowy numer, który chociaż w pewnym zakresie pozwala wyczuć klimat i poziom zbliżającego się wydawnictwa, choć nie pochodzi bezpośrednio z jego tracklisty. Numer prawdopodobnie pochodzi z serii Puff Puff Pass Tuesday's.
Dlaczego: Bo ten numer wyciska z oklepanego sampla ostatnie soki i robi to najlepiej ze wszystkich wersji. Bo gdzie indziej singlowy hicior otwiera minutowa recytacja w wykonaniu takiego freaka jak Andre 3000? Bo to jeden z najlepszych rapowych klipów ostatnich lat. Bo ten track to esencja stylu UGK a Bun i Pimp kontrastując stylami idealnie się uzupełniają.
Pyskaty feat. Fokus, Małolat, Łona, Fu, Ten Typ Mes, Tomiko, Termanology, O.S.T.R., Ero, Eldo, The Returners - Bez Granic (2010)
Dlaczego: Bo to naprawdę niesamowity numer, w piękny sposób przypominający miniony klimat, który ulotnił się już chyba na dobre. Przekrój przez całą różnorodność polskiej sceny i kawałek, który puszczałbym wszystkim obcokrajowcom, gdybym miał za zadanie wybrać jedną muzyczną wizytówkę najlepiej reprezentującą polski rap, jego brzmienie i style. "Bez Granic" to jedyny nowy track, który jest w stanie w tym zestawieniu konkurować z perłami początku dekady i kawałek, który mimo świeżości można już śmiało nazwać klasykiem.
PS. Początkowo zapowiadaliśmy top 3, jednak dla polskiego rapu miniona dekada była dużo ważniejsza niż dla amerykańskiego dlatego zdecydowaliśmy się wyróżnić z tłumu 6 rodzimych singli.
Pamiętacie jeszcze duet towarzyszy Curren$y'ego z jego dwóch kozackich singli "Roasted" i "Hold On"? Trademark Da Skydiver prezentował niemałe możliwości nie tylko u swojego bardziej znanego kolegi, ale również na własnych, całkiem sympatycznych, ale niezbyt porywających mixtape'ach. Young Roddy nie puścił zbyt wiele muzyki, ale dwie zwrotki zaprezentowały go w naprawdę bardzo dobry sposób.
Wygląda na to, że obaj gentlemani postanowili sformować duet, co akurat wydaje się być bardzo dobrym pomysłem. Tym bardziej, że dwa numery, które wspólnie puścili brzmią naprawdę dobrze.
Doczekaliśmy się. Kolejny numer w którym swoje rapowe ścieżki krzyżuje dwójka wielkich raperów reprezentujących Wielkie Jabłko - Raekwon The Chef i Nas Escobar. "Rich & Black" na bicie Sean C & LV już dziś może trafić na wasze głośniki. Oczekiwania jak wiadomo są naprawdę olbrzymie. Jak spisali się dwaj MC?
Masz dosyć muzycznej papki z TV? Popkiller wyeliminuje wszystkie szumy i pozwoli skupić się na tym, co w muzyce naprawdę wartościowe. Zaserwujemy Ci najlepsze piosenki, teledyski, recenzje płyt i newsy z branży hip-hopowej. Wykonawcy ze świata hip-hopu opowiedzą w wywiadach o swoich planach na koncerty i festiwale hip-hopowe. Na Popkillerze znajdziesz to wszystko, my piszemy konkretnie o muzyce.
Popkiller.pl nie odpowiada za treści słowne i wizualne w utworach audio i video prezentowanych na łamach serwisu, a udostępnionych przez wydawców fonograficznych i samych artystów. Nagrania te są prezentowane ze względu na ich walor newsowy i nie przedstawiają stanowiska Popkiller.pl.