Ryan Lewis

Ryan Lewis

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-16 12:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Macklemore zwerbował do swojego nowego singla Skylar Grey, czego efektem jest "Glorious" - pierwsza zapowiedź nadchodzącej płyty rapera. Tym razem reprezentant Seattle tworzy muzykę bez wsparcia Ryana Lewisa, a zamiast produkcji wieloletniego współpracownika na krążku znajdą się bity różnych producentów. Dlaczego?

video
dodano: 2016-10-25 21:57 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Macklemore kontynuuje utworem "Drug Dealer" tematykę, którą podejmował już wcześniej chociażby w "Otherside" czy "Kevin", czyli kwestię uzależnień od leków i, co często za tym idzie, narkotyków. Kawałek do którego opublikowany został właśnie klip promuje dokument "Prescription for Change: Ending America's Opioid Crisis". Godzinny film jest zapisem rozmowy Macklemore'a z Barackiem Obamą właśnie na temat przemysłu farmaceutycznego i związanych z nim zagrożeń, które wynikają z nadmiernego przepisywania przez amerykańskich lekarzy budzących mieszane uczucia, niebezpiecznych leków. Sprawdźcie mocny teledysk do kawałka wyprodukowanego przez Ryana Lewisa.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-05-14 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

I oto jest. Wyczekiwany powrót Macklemore'a & Ryana Lewisa - dynamicznego duo, które parę lat temu przeprowadziło nadzwyczajnie skuteczny Włam - i zdobyło muzyczny świat szturmem. "Thrift Shop","Can't Hold Us", kontrowersyjne "Same Love" - te przeboje zna każdy, czy to doświadczony zjadacz beatów, czy to tzw. rapowi "każuale"... Stworzyć sequel do takiego krążka jak "The Heist" - dzieła kompletnego, albumu, którego z niekłamaną przyjemnością słucham do dzisiaj - nie mogło być prostym zadaniem. Nie dziwię się wcale, że Mack i Ryan potrzebowali kilku lat ciszy, aby skonstruować drugi album. Jednak teraz, jak to mówią - took a long time comin', but we made it - opatrzony ciekawym tytułem "This Unruly Mess I've Made" trafił w nasze ręce. Przyjrzyjmy się więc, szkiełkiem i okiem oceńmy ów Bałagan i odnajdźmy metodę w tym szaleństwie...

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2016-05-13 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przy okazji niedawnej wizyty Macklemore'a i Ryana Lewisa w Łodzi pisałem: "Miałem wczoraj okazję widzieć Macklemore'a po raz czwarty na żywo - najpierw w Niemczech na Splashu i zaraz potem w Czechach na HHK, gdy był tuż przed "The Heist" i grał tylko z Ryanem i trębaczem. Rok później w Londynie, gdy wyprzedali O2 Arena i wrócili już z wielkim rozmachem i oprawą. No i wczoraj w Łodzi, w końcu w Polsce (na Torwarze nie mogłem być), gdy przyjechali z drugim, wyczekiwanym albumem.

Występy te różniło niby wszystko - od undergroundowego klimatu i festiwalowego grania o godzinie 18:30 do wielkiego stadionu, rozbuchanej oprawy i prawdziwego show dopracowanego w detalach. Ale łączyła jedna rzecz - Macklemore to piekielnie dobry performer, jeden z najlepszych pod względem występów na żywo artystów, których miałem okazję widzieć. Biega, skacze, tańczy, wciąż się przebiera, zarazem zachowując perfekcyjną kontrolę sceny, jeszcze lepszą emisję głosu i lecąc wszystkie teksty samemu bez hypemana, równocześnie wciągając w środek zabawy publikę. Czy ma wokół siebie kilkanaście osób, wielkie ekrany, stroje i konfetti, czy stoi sam z mikrofonem - pod względem występów live jest po prostu ASEM." Sprawdźcie fotorelację z tego wydarzenia!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-03-16 20:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już w piątek Macklemore i Ryan Lewis po raz drugi odwiedzą Polskę, by wystąpić w łódzkiej Arenie, a my mamy dla Was do wygrania aż 3 bilety w szybkim konkursie. Chcecie znaleźć się na hali?

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2016-03-02 13:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ponad trzy lata po wielkim sukcesie debiutanckiego "The Heist" (promowanego takimi singlami jak "Thrift Shop" czy "Can't Hold Us") Macklemore i Ryan Lewis powrócili z wyczekiwanym drugim albumem, ponownie wydanym niezależnie! Poprzeczka przy "This Unruly Mess I've Made" postawiona została naprawdę wysoko, a efektem jest album pełen świadomej treści i świetnych gości (KRS-One, DJ Premier, Ed Sheeran, YG, Chance The Rapper czy Anderson .Paak).

Już dziś w Warszawie odbędzie się oficjalna polska impreza premierowa, w trakcie której szczęśliwcy otrzymają fizyczne egzemplarze albumu. Płytę można wygrać też w facebookowym konkursie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-19 11:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po nagranym z oldschoolowymi pionierami "Downtown" Macklemore i Ryan Lewis serwują kolejny hołd dla hip-hopowej klasyki. Tym razem jest nim nowy singiel "Buckshot" nagrany z udziałem legendarnej dwójki, prawdziwych ikon rapgry - KRS-One'a i DJ-a Premiera! Numer sprawdzić możecie poniżej.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-15 02:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dokładnie w Walentynki trafił do nas kolejny singiel Macklemore'a i Ryana Lewisa promujący nadchodzące "This Unruly Mess I've Made". I nie był to przypadkowy termin - sprawdźcie sami.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-24 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Macklemore to raper, który nigdy nie unikał trudnych i niewygodnych tematów. W "Otherside" ostro rozliczał się z gloryfikowaniem przez raperów używek, przybliżając historię własnego uzależnienia, w "Same Love" jako heteroseksualista wsparł walkę o legalizację homoseksualnych małżeństw, tym razem (w nowym singlu promującym nadchodzący niedługo krążek) kolejny raz wyszedł "pod prąd", dotykając trudnego tematu.

"White Privilege II" to kontynuacja utworu zawartego na jego debiucie z 2005 (znacie? pisaliśmy o tym wydawnictwie w cyklu Przegapifszy). Zarazem utwór trudny i wymagający uwagi - Mack staje tu w środku walczącego o rasizmem (i policyjną przestępczością na tym tle) protestu "BlackLivesMatter" i jako biały zderza się z różnymi opiniami, od podziękowań, poprzez podejrzenia, że jest tu tylko dlatego "że wypada", aż po stwierdzenia, że nie powinno go tam być...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-01-16 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wydane początkowo totalnie niezależnie (nawet bez wsparcia żadnej małej wytwórni) "The Heist" okazało się wielkim sukcesem i przyniosło duetowi Macklemore x Ryan Lewis ogólnoświatową popularność. Teraz, po 2,5 roku przerwy, duet wraca z wyczekiwanym drugim krążkiem i mocnym przesłaniem do fanów!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Pop, Top listy
dodano: 2015-11-20 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ciąg dalszy zwycięskiej passy duetu Macklemore x Ryan Lewis. RIAA ogłosiło właśnie, że ich singiel "Thrift Shop" sprzedał się w ilości 10 milionów, co uczyniło go diamentowym. Przed nimi dokonał tego tylko jeden hip-hopowy artysta! Kto?

video dnia
dodano: 2015-08-27 19:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dlaczego: Macklemore i Ryan Lewis znów atakują z rozmachem, pomysłowością oraz chwytliwością - a także z szacunkiem do korzeni. W najnowszym singlu duetu pojawiają się bowiem totalni hip-hopowi pionierzy, zapominani i marginalizowani dziś Melle Mel, Kool Moe Dee i Grandmaster Caz. Zobaczymy czy "Downtown" dorówna popularnością singlom z "The Heist".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-08-05 18:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Długo go nie było, zmagał się z ciężarem sukcesu, który nagle go przygniótł, z niemocą twórczą jak i ciężarem ojcostwa. Teraz po dłuższej ciszy serwuje nam nowy singiel - i wszystkich, który słuchali go przed "Thrift Shop" możemy uspokoić. To wciąż mocny, głęboki, społeczny przekaz, zaangażowanie i waga słowa. Poniżej załączamy cały list Macklemore'a, dołączony do traktującego o ojcostwie i dorastaniu numeru "Growing up".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2014-03-09 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

To już 25 lat, od momentu gdy magazyn Billboard uruchomił listę Hot Rap Songs, co było odpowiedzią na rosnącą popularność rapu w roku 1989, sukces takich osób jak N.W.A. czy Ice T oraz odpalenie "Yo! MTV Raps". Magazyn postanowił więc zebrać do kupy całe 25 lat, podsumować wszystko, co działo się na liście przez te ćwierć wieku... i wyszło, że numerem 1 został uznany utwór całkiem świeży, bo dominujący w roku ubiegłym!

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2014-01-27 00:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

Trwa właśnie najbardziej rozgrzewająca emocje gala nagród w muzyce. 56 edycja Grammy budziła wiele dyskusji także jeśli chodzi o rap - szeroko komentowane było to, czy na nagrodę "best rap album" zasłużył bardziej Kendrick Lamar czy Macklemore & Ryan Lewis. Teraz znamy już częściowe wyniki - kto zwyciężył?

[Edit: Uzupełniliśmy już wyniki po zakończeniu gali]

Strony