Macklemore & Ryan Lewis

Macklemore & Ryan Lewis

dodano: 2019-05-26 16:30 przez: Hip Hop Kemp (komentarze: 2)

Trzy miesiące pozostały do odpalenia osiemnastej już edycji wielkiego hiphopowego święta, jakim niewątpliwie dla Polaków jest czeski Hip Hop Kemp. Chociaż ta impreza kojarzona jest głównie z występami uznanych już legend światowego rapu, to niejednokrotnie jej organizatorom udało się wyprzedzić panujące trendy, wyszukując kocura, który dopiero szykował się do skoku na najwyższe miejsca w światowej grze. Postanowiliśmy przypomnieć Wam kilka przypadków, w których prawdziwe kozaki pojawiały się na scenie Festiwalu z Atmosferą na moment przed falą swojej największej popularności.

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2016-05-13 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przy okazji niedawnej wizyty Macklemore'a i Ryana Lewisa w Łodzi pisałem: "Miałem wczoraj okazję widzieć Macklemore'a po raz czwarty na żywo - najpierw w Niemczech na Splashu i zaraz potem w Czechach na HHK, gdy był tuż przed "The Heist" i grał tylko z Ryanem i trębaczem. Rok później w Londynie, gdy wyprzedali O2 Arena i wrócili już z wielkim rozmachem i oprawą. No i wczoraj w Łodzi, w końcu w Polsce (na Torwarze nie mogłem być), gdy przyjechali z drugim, wyczekiwanym albumem.

Występy te różniło niby wszystko - od undergroundowego klimatu i festiwalowego grania o godzinie 18:30 do wielkiego stadionu, rozbuchanej oprawy i prawdziwego show dopracowanego w detalach. Ale łączyła jedna rzecz - Macklemore to piekielnie dobry performer, jeden z najlepszych pod względem występów na żywo artystów, których miałem okazję widzieć. Biega, skacze, tańczy, wciąż się przebiera, zarazem zachowując perfekcyjną kontrolę sceny, jeszcze lepszą emisję głosu i lecąc wszystkie teksty samemu bez hypemana, równocześnie wciągając w środek zabawy publikę. Czy ma wokół siebie kilkanaście osób, wielkie ekrany, stroje i konfetti, czy stoi sam z mikrofonem - pod względem występów live jest po prostu ASEM." Sprawdźcie fotorelację z tego wydarzenia!

dodano: 2016-04-12 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Macklemore i Ryan Lewis nie przestają promować swego nowego krążka, "This Unruly Mess I've Made". Po wybuchowym "Downtown" i  dającym do myślenia "Kevinie", panowie Mack i Ryan przedstawiają kolejny teledysk - nakręcony do prześmiewczego (...DEEZ NUTS!) "Brad Pitt's Cousin", z gościnnym udziałem Xperience'a z ekipy Oldominion.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-03-16 20:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już w piątek Macklemore i Ryan Lewis po raz drugi odwiedzą Polskę, by wystąpić w łódzkiej Arenie, a my mamy dla Was do wygrania aż 3 bilety w szybkim konkursie. Chcecie znaleźć się na hali?

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2016-03-02 13:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ponad trzy lata po wielkim sukcesie debiutanckiego "The Heist" (promowanego takimi singlami jak "Thrift Shop" czy "Can't Hold Us") Macklemore i Ryan Lewis powrócili z wyczekiwanym drugim albumem, ponownie wydanym niezależnie! Poprzeczka przy "This Unruly Mess I've Made" postawiona została naprawdę wysoko, a efektem jest album pełen świadomej treści i świetnych gości (KRS-One, DJ Premier, Ed Sheeran, YG, Chance The Rapper czy Anderson .Paak).

Już dziś w Warszawie odbędzie się oficjalna polska impreza premierowa, w trakcie której szczęśliwcy otrzymają fizyczne egzemplarze albumu. Płytę można wygrać też w facebookowym konkursie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-19 11:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po nagranym z oldschoolowymi pionierami "Downtown" Macklemore i Ryan Lewis serwują kolejny hołd dla hip-hopowej klasyki. Tym razem jest nim nowy singiel "Buckshot" nagrany z udziałem legendarnej dwójki, prawdziwych ikon rapgry - KRS-One'a i DJ-a Premiera! Numer sprawdzić możecie poniżej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-15 22:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Już 26 lutego dostaniemy nowy album duetu Macklemore x Ryan Lewis. Sukces "The Heist" stawia wysoko poprzeczkę, a sami artyści jeszcze ją sobie podnieśli, czując na karku wielką presję, o czym mówili w videozapowiedzi. Teraz dostaliśmy tracklistę a na niej sensacyjny zestaw gości - poza znanymi już hip-hopowymi pionierami Grandmaster Cazem, Melle Melem i Kool Moe Dee są tu bowiem zarówno KRS-One i DJ Premier, jak Chance The Rapper, YG i Anderson .Paak! Sprawdźcie sami całość...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-15 02:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dokładnie w Walentynki trafił do nas kolejny singiel Macklemore'a i Ryana Lewisa promujący nadchodzące "This Unruly Mess I've Made". I nie był to przypadkowy termin - sprawdźcie sami.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-01-16 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wydane początkowo totalnie niezależnie (nawet bez wsparcia żadnej małej wytwórni) "The Heist" okazało się wielkim sukcesem i przyniosło duetowi Macklemore x Ryan Lewis ogólnoświatową popularność. Teraz, po 2,5 roku przerwy, duet wraca z wyczekiwanym drugim krążkiem i mocnym przesłaniem do fanów!

wydarzenie
dodano: 2015-03-03 13:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Lollapalooza świętuję swoją premierę w Europie ekskluzywnymi występami Macklemore'a & Ryana Lewisa, Seeed, The Libertines i Sam Smitha.

Berlin czeka kolejny festivalowy highlight tej jesieni: legendarna Lollapalooza wyląduje 12-13. września 2015 roku na lotnisku Tempelhof. Jedyny koncert w Europie Macklemore'a & Ryana Lewisa, jedyny niemiecki występ Seeed, jedyny festivalowy występ w Niemczech The Libertines oraz jedyny występ festivalowy zwycięzcy Grammy Sama Smitha to tylko jedne z wielu głównych atrakcji festivalu. Ostatniego headlinera ujawnimy 1. czerwca przy okazji szczególnego eventu.

dodano: 2014-08-12 12:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

Tęskniliście za Macklemore'em i Ryanem Lewisem? Autorzy największych hitów ostatnich lat (a nawet wszechczasów....), "Thrift Shop" i "Can't Hold Us", po fenomenalnym roku 2013 i zwycięskim (choć niepozbawionym kontrowersji) rozdaniu nagród Grammy w którym zgarnęli cztery statuetki.... jakby przycichli, zapewne zaszyli się w laboratorium, w spokoju i skupieniu przygotowując następcę ultrapopularnego "The Heist". Od początku 2014 roku nie usłyszeliśmy żadnego nowego tracku z ich udziałem... Aż do teraz.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2014-03-09 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

To już 25 lat, od momentu gdy magazyn Billboard uruchomił listę Hot Rap Songs, co było odpowiedzią na rosnącą popularność rapu w roku 1989, sukces takich osób jak N.W.A. czy Ice T oraz odpalenie "Yo! MTV Raps". Magazyn postanowił więc zebrać do kupy całe 25 lat, podsumować wszystko, co działo się na liście przez te ćwierć wieku... i wyszło, że numerem 1 został uznany utwór całkiem świeży, bo dominujący w roku ubiegłym!

kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-06-12 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)


7, 8 i 9 lipca niemieckie Bitterfield po raz kolejny zamieni się w olbrzymie miasto muzyki wielkiego formatu. Jeden z największych festiwali w Europie ciągle się rozrasta, m.in. dzięki coraz większej ilości polskich fanatyków muzyki, którzy chcą zobaczyć na żywo największych.

Za niecały miesiąc wszyscy, którzy zbiorą się pod scenami w Bitterfield, będą mogli zobaczyć jeden z najbardziej obszernych i najciekawszych line-upów jakie znajdziecie w promieniu kilkuset kilometrów od Polski.