Kukon, Pepe, KęKę, Otsochodzi, Tau... - polskie premiery tygodnia

To był naprawdę intensywny tydzień na scenie! Nowe albumy dostarczyli Kukon, Kara x Pajczi czy Bajorson, a z piątą płytą wrócił Pepe Skuad, tworzony przez Haju, Rekorda i Roxona. W singlach nie mniej ciekawie - uderzyli KęKę, Hinol Polska Wersja, Otsochodzi, Tau, TPS/Magiera, Zeamsone, WdoWa, Kali i Sir Mich z Mistic Molestą czy Dobry Dzieciak z Peją i DJ-em Decksem. Poniżej znajdziecie 6 albumów oraz prawie 30 singli!

Wcześniejszy raport -> Święty Bass, Bisz, O.S.T.R., Bonus RPK... - polskie premiery tygodnia

Cotygodniowe raporty -> Premiery tygodnia

Wszystkie premiery płytowe -> Premiery Płyt

Pod linkami do albumów znajdziecie szczegóły i odsłuchy, poniżej przegląd singli.

ALBUMY

Kukon "Organic Human"

Kara x Pajczi "Róże z betonu"

Lubin x Bokser "PERFUMY EP"

Bajorson "Artystycznie"

BLX "Jakoś tu ponuro"

PEPE "17 Południk"

SINGLE

KęKę - Znachor

KęKę prezentuje drugi singiel z albumu pt. "4:01". "Znachor" to pełnoprawny benger. Pełen humoru, ale i gorzkich obserwacji na temat dzisiejszych czasów. Raper w braggowy, ale i autoironiczny sposób ukazuje swoją twórczość jako odtrutkę na wiele współczesnych bolączek. 

Otsochodzi - New York Freestyle

Drugi singiel z nadchodzącego albumu "TTHE GRIND". Tym razem Otso zabiera nas na spacer po Nowym Jorku.

Kizo x Bletka - HERO

Po hitowym "TAXI" Kizo i Bletka ponownie łączą siły. Tym razem z okazji walentynek serwują nam kawałek "HERO".

Zeamsone - nie jestem romantyczny

W walentynki dostaliśmy również singiel od Zeamsone, choć nie jest on zbytnio romantyczny.

przyłu - serce

Po ponad dwuletniej przerwie od ostatniego solowego wydawnictwa, przyłu powraca z nowym materiałem. "serce" to trzeci już singiel z nadchodzącej płyty "LEON". Bartek wychodzi poza ramy i wyłamuję się sztywnym schematom prezentując nowe brzmienie. Zabiera on nas w norweskie, mroźne krainy, opowiadając niebanalną miłosną historię.

Dobry Dzieciak ft. Peja x Dj Decks - ZOSTAĆ LEGENDĄ

Ciemna Strefa prezentuje trzeci singiel promujący debiutancki album Dobrego Dzieciaka - "DIAMENT". W utworze "Zostać Legendą" gościnnie usłyszymy Rycha Peję oraz skrecze Dj'a Decks'a Za muzykę oraz całe brzmienie odpowiada Wowo Productions. Klip to robota VisualBT x Inglorious Media . Premiera albumu w połowie 2024r.

Kali & Sir Mich feat. Mistic Molesta - Geneza stylu

Utwór wraz teledyskiem powstał na Ursynowie w bezpośrednim sąsiedztwie Kopy Cwila. Sesja nagraniowa utworu odbyła się w mobilnym studio nagrań Landara w dniach 3-4.02.2024. Singiel promuje wydawnictwo "Zapiski z Landary".

Hinol Polska Wersja - Coś mi mówi

Pierwszy singiel Hinola z albumu o tym samym tytule - "Coś mi mówi". Muzykę do utworu wyprodukował 2CHECK, za mix odpowiedzialny jest Waldemar Dańczak "Holosonix", zaś przy montażu teledysku czynny udział brał Hinol.

Bisz, Włodi, VNM, Te-Tris - Ścieżka dźwiękowa (prod. SoulPete)

Singiel promując wspólną trasę koncertową wyżej wspomnianych artystów - Rap Stage Tour 2.

Tau - Cichy śpiew

Tau wraca z pierwszym albumem od ponad 3 lat - a zarazem z kontynuacją wydanego 10 lat temu "Remedium". "Cichy śpiew" to pierwszy singiel z albumu "Remedium 2".

Małach/Rufuz feat. Effy - Raspberry

Małach/Rufuz zaskakują klimatem nowego singla - nagranego razem z wokalistką Effy numeru "Raspberry". Effy to aktorka Katarzyna Sawczuk znana chociażby z ostatniego filmu FUKS 2. Zagrała również w klipie do "Raspberry". Numer ma lżejszy, bardziej radiowy vibe i pokazuje, że Małach i Rufuz potrafią odnaleźć się też w innej stylistyce niż ta, z którą najmocniej ich kojarzymy.

Pusher x Oska030 - Nie budź mnie

Duet BabaHassan również nie próżnował w dzień św. Walentego.

Zarzycki x Razgonov - Halo

Zarzycki i Razgonov to duet, któremu nie można odmówić umiejętności tworzenia melodyjnych kawałków pełnych ciekawych treści. Ich spotkanie z Jonatanem nie mogło więc nie przynieść korzystnych efektów. Potwierdzeniem tego jest nostalgiczny singiel „HALO”.

WKA ft. Robson PRO, Dawid Obserwator - Na krawędzi

Środowisko Miejskie prezentuje najnowszy teledysk WKA do numeru „Na krawędzi". Gościnnie Robson PRO i Dawid Obserwator. Za warstwę muzyczną odpowiedzialny jest Szwed SWD.

TPS / Magiera - Ucz się na moich błędach

"Ucz się na moich błędach" jest to refleksyjny numer TPS'a wypełniony prawdą i bólem. Sytuacje opisane w tym utworze są w stu procentach odzwierciedleniem tego co się działo, innym słowem jest to cząstka życia Wojtka.

donGURALesko - Chce Ci Dać 2

Z okazji święta zakochanych, DGE ma dla Nas kontynuacje historii sprzed lat. "Chce ci dać 2" to opowieść o miłości, która jest niewyczerpywalnym tematem muzyki.

WdoWa/Three.50 feat. Dj Decks - Wajb

Singiel promujący EP'kę "Nowa stara Wdowa"

Rizzla x Trill Pem - COCO

Duet raperów z nowym wspólnym singlem po ponad trzech lat.

Jacuś - Maybach

Jacuś z kolejnym singlem wydanym przez SBM Label.

Nypel - chodź ze mną na randkę//Krzyż zaufania//cześć, z tej strony nypel

Na fali ostatnich wydarzeń Nypel postanowił wypuścić trzy kawałki, które od dłuższego czasu czekały na swoją premierę.

OSQAR – W Tobie się zabujałem

Na liście singli wydanych w walentynki nie mogło zabraknąć czegoś od OSQARA.

KaeN - Walnięty Walenty

Spojrzenie na święto zakochanych oczami zamaskowanego KaeNa.

Plako Wajber feat. DJ Chederac - Endless

Między stosami winyli i wirem, nie zawsze dobrych, wydarzeń w okresie powstawania kawałka, tak jak zawsze w przypadku Plako Wajbera utwór „napisał się sam”, bo nic tak nie inspiruje jak rzeczywistość.

Zetes - Oddech miasta

"Oddech miasta" to debiutancki singiel 17-letniego reprezentanta Warszawy i północnej Pragi. Utwór ten, jak i kolejne, które wyjdą od Zetesa w 2024 roku, pokazują, że młode pokolenie kontynuuje tradycje podwórek. Na samplu z klasyka polskiego rapu Molesty - „Muzyka miasta”, Zetes oddaje hołd starej szkole oraz swojemu miastu. Za nową aranżację beatu odpowiadają młodzi producenci - Mercury i Wardza20k.

Leo Ros & F.U.$ - A Ty Skacz

Anemoia - czyli tęsknota za czasami, w których się nie żyło, to debiutancki album duetu Leo Ros & F.U.$, którzy zabiorą Was w nostalgiczną podróż na polskie osiedla lat 90/00, kiedy to formowały się pierwsze składy hip-hopowe, a wśród blokowisk słychać było głownie dźwięki deskorolek w akompaniamencie rapu puszczanego z taśm magnetofonowych na boomboxach. Jest to projekt wypełniony po brzegi zajawką, wyszukanymi samplami oraz mnóstwem nawiązań do klasyków zarówno polskiego, jak i amerykańskiego hip-hopu.

Vin Vinci - Everest

Vin Vinci zaprasza Was do sprawdzenia numeru pt. "Everest'' z jego trzeciego solowego albumu pt. "Virtus".

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>