PePe

PePe

dodano: 2024-02-18 09:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

To był naprawdę intensywny tydzień na scenie! Nowe albumy dostarczyli Kukon, Kara x Pajczi czy Bajorson, a z piątą płytą wrócił Pepe Skuad, tworzony przez Haju, Rekorda i Roxona. W singlach nie mniej ciekawie - uderzyli KęKę, Hinol Polska Wersja, Otsochodzi, Tau, TPS/Magiera, Zeamsone, WdoWa, Kali i Sir Mich z Mistic Molestą czy Dobry Dzieciak z Peją i DJ-em Decksem. Poniżej znajdziecie 6 albumów oraz prawie 30 singli!

kategorie:
dodano: 2024-02-18 03:09 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Wrocławski zespół PEPE SKUAD zaprezentował swój najnowszy projekt zatytułowany "17 Południk". To piąta płyta ekipy, którą od 2003 roku tworzą Haju, Rekord i Roxon. Album jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych oraz na YouTube od 17 lutego 2024 roku.

"17 południk" składa się z 10 tracków bez udziału gości, wyprodukowanych przez 9 różnych producentów, dlatego na płycie znajdziemy kawałki zarówno na klasycznych bitach boom bap, ale także afro trap czy drill. Przy okazji premiery na kanale YouTube zespołu pojawił się teledysk do kawałka "Mur" zrealizowany przez OGfilms, a dodatkowo pod dwa numery zostały podłożone mash-up videos zawierające migawki z bliższej i dalszej przeszłości raperów. 

Nazwa "17 Południk" nawiązuje bezpośrednio do geograficznego południka 17°00'00.0"E, który przebiega dokładnie wzdłuż wrocławskiego osiedla Popowice i wytycza umowną granicę Zachodniego Wrocławia, z którym szczególnie utożsamiają się członkowie grupy PEPE. O premierze albumu sami autorzy napisali krótko: "Bez patosu, bez napinki, po prostu. Wracamy z zupełnie nowym materiałem - dla starych i nowych ziomali."

Tagi:
dodano: 2012-06-30 13:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 15)


Musząc przekopywać się przez setki maili z prośbą o patronat, po cichu liczę, że przynajmniej raz na jakiś czas znajdę album, po którym będę mógł powiedzieć: wow. PePe, reprezentujący sopocką grupę KSC, przygotował takie albumy nawet dwa.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o "Antypop" i "Witaj w moim świecie", czytaj dalej.