Nowy głos Londynu - Jeshi o szczerości, zasiłkach i... pierogach - wywiad

Sam określa swoją twórczość mianem "nowego brzmienia Londynu", a brytyjskie media twierdzą, że jego utwory przykładają lustro do angielskiego społeczeństwa, natomiast on sam daje głos tym, którzy go nie mają. Jeshi to charyzmatyczny MC i tekściarz rodem ze wschodniego Londynu, który stopniowo robi coraz większe kroki na scenie. 

Niedawno można było usłyszeć jego muzykę w najnowszym sezonie hitowego serialu "Top Boy" na Netflixie, a w ostatni piątek wydał EPkę "The Great Stink", nawiązującą do katastrofy ekologicznej w Londynie w połowie XIX wieku. Jego talent docenił również sam slowthai, biorąc go w trasę koncertową. Nam udało się pogadać z sympatycznym, elokwentnym artystą po jego pierwszym solowym koncercie w Warszawie kilka miesięcy temu. 

W rozmowie Jeshi opowiedział nam m.in. o  "czystej szczerości" w swojej muzyce, debiutanckim albumie "Universal Credit" i kontekście "życia na zasiłku" w Wielkiej Brytanii, humorystycznych elementach w twórczości, pułapkach obecnego pokolenia, dorastaniu w multikulturowej dzielnicy Walthamstow w Londynie czy współpracy z Westside Boogie'em oraz wokalistką Celeste - i nie tylko! Zapraszamy do oglądania pod spodem.

Rozmowa, montaż video: Marcin Natali
Tłumaczenie: Maciej Wojszkun
Kamera: Mateusz Natali, Kamil Wnęk
Audio: Bartek Skolasiński

Jeshi - interview

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>