PRO8L3M "Nicea" - wrażenia z przedpremierowego seansu

recenzja
dodano: 2023-09-06 17:30 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 4)
fot. Gosia Turczyńska

PRO8L3M świętuje dziesięciolecie działalności. Z tego tytułu wypuszcza nowy singiel pt. “Nicea”, który zapowiada album “PROXL3M”. Utwór z klipem pojawi się o północy, my słyszeliśmy go przed premierą i mamy dla Was garść wrażeń!

Tak samo... ale inaczej

Longplay ma być koncept albumem o przewrotnym charakterze, na którym duet pozwala sobie na zabawę dotychczasową konwencją, zarówno lirycznie, jak i muzycznie. W postmodernistycznym duchu dorzuca też gdzieniegdzie nawiązania do dotychczasowej twórczości. Numer wraz z teledyskiem ukazuje ironiczne oblicze duetu, który - w skrócie - w wysmakowanej formie śmieje się z raperów udających gangsterów.

Stary dobry PRO8L3M

Singiel zawiera praktycznie wszystkie charakterystyczne elementy składające się na oryginalny styl PRO8L3M-u. Jest opowieść o gangsterce i kobietach, są drogie marki, jest nieskończone lepienie przez Oskara opowieści na jednym rymie, jest też paleta harmonii, kicków, wokalnych sampli i synthowych brzmień przynależnych Steezowi, który balansuje w produkcji między trapowym bangerem, a IDM-em, bardzo czujnie dbając o dynamikę numeru.

Filmowo i z dystansem

Najbardziej intryguje postać Andrzeja Chyry, który pojawia się pod koniec tekstu i jako główny charakter w teledysku. Prawdopodobnie odegra w koncepcie całego krążka kluczową rolę. Sam klip przykuwa uwagę mrocznym klimatem, zagadkowością i raportażowym zacięciem serwowanym umiejętnym montażem i dobrymi zdjęciami. Generalnie "Nicea" zapowiada wstawienie cudzysłowia w dotychczasową konwencję w której duet czuje się jak ryba w wodzie, więc być zadowoleni powinni być zarówno fani chociażby "Widma", jak i Ci oczekający na pewne odświeżenie w twórczości duetu.

***

Popkillery 2023 od środka - videorelacja z gali!

Fixxer
Cudzysłowu!! A nie cudzysłowia!!
Co
Cudzysłowie*
Lolacjusz
Jprdl typowe plactwo, mega recenzja mega numeru a typ sie przywala o cudzyslow, ktorego w szkole nie umieja nauczyć od setek lat i cale pokolenia zle to wymawiają i kij z tym
Nie wiem
Stary kurwa to co teraz wyrasta i to jak ludzie mają dekle juz spierdolone a zwłaszcza w Polsce to choćbyś chciał to opisać nie da sie co drugi to lepszy od drugiego każdy cos udowodnić potem takie dzieci czy cioty wchodzą na neta i trzeba pokazać co to nie ja kurwa przeklne jeszcze ze sto razy po chuj ludzie słuchaja czegoś o czym nie maja pojęcia albo to jest o nich a myślą ze oni są zajebisvi xd

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>