Spotify Wrapped 2022 - zebraliśmy podsumowania od 100 raperów!

Jak co roku social media zalały podsumowania roku przygotowane przez Spotify. Tym razem większość kategorii została zdominowana przez rap, a dokładniej przez członków SBM Label. My jak co roku postanowiliśmy zebrać personalne listy raperów, którymi podzielili się na swoich social mediach.

Zastanawiasz się ilu słuchaczy i ile odtworzeń miał raper? Jak na tle młodej krwi wypadają weterani? Wszystkiego możesz dowiedzieć się sprawdzając naszą galerię, w której znajdziesz statystyki od raperów, producentów czy ekip. 

Na pewno warto rzucić okiem, na statystyki White Widow, którzy w 2022 roku zebrali 1,4 miliona słuchaczy i 72,4 miliona odtworzeń. Young Multi, który wypuścił w poprzednim roku swój album przy 1,6 miliona słuchaczy wygenerował prawie 62 miliony odtworzeń.

OKI w zeszłym roku sięgnął po 4 miliony słuchaczy i tak samo jest w tym roku, odtworzeń swoich numerów wygenerował 227 milionów. Sobel mimo ciszy zebrał 5 milionów słuchaczy i 147 milionów odtworzeń.

Warto również sprawdzić statystyki legend polskiej sceny takich jak Peja, który przy 1,2 miliona słuchaczy zebrał 22 miliony odtworzeń czy O.S.T.R., który przy 1,1 miliona słuchaczy wygenerował 25,3 miliona odtworzeń. 

W naszej galerii nie ma wszystkich, wrzuciliśmy jedynie tych, którzy opublikowali swoje zestawienia na social mediach. Jeśli kogoś pominęliśmy - a przy takiej skali mogło się to zdarzyć - to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach. Jeśli natomiast czytają to raperzy, którzy nie podzielili się swoim Wrapped, a chcieliby znaleźć się w zestawieniu - napiszcie DM na instagramie @popkillerpl

Polecamy też ubiegłoroczne podsumowanie, które pokazuje jak zmieniało się zainteresowanie muzyką danych raperów.

Galeria

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>