Oskarżeni o morderstwo Young Dolpha już w areszcie

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-15 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Najpierw stacja telewizyjna Action News 5 11. stycznia poinformowała, że aresztowano dwie osoby podejrzane o morderstwo Young Dolpha. Dzień później na konferencji prasowej przedstawiciel biura szeryfa Tyreece Miller przekazał wiadomość o zatrzymaniu trzeciego podejrzanego. W tym przypadku chodzi o współudział po fakcie.

Pierwszymi aresztowanymi są 23-letni Justin Johnson, w środowisku hip-hopowym znany jako Straight Dropp i 32-letni Cornelius Smith. Johnsona zatrzymano jedenastego stycznia w stanie Indiana. Smith trafił w ręce policji jeszcze 9 grudnia w związku z kradzieżą białego samochodu marki Mercedes-Benz, użytego do ucieczki po morderstwie. Ukradziono go na jednej ze stacji benzynowych 10 listopada, siedem dni przed tragicznymi wydarzeniami. Ten sam samochód znaleziono potem porzucony na tyłach jednego z domów 20 listopada dziesięć dni później. Za Johnsonem wcześniej wydano list gończy. Przed aresztowaniem umieścił filmik na Instagramie, w którym zapewniał o swojej niewinnności. Powiedział również, że odda się w ręce policji. Zamiast tego wypuścił kawałek zatytułowany "Track Hawk" i pozostawał nieuchwytny. Za informacje o miejscu jego przebywania policja wyznaczyła nagrodę 15 tysięcy dolarów. Słuchacze odkopali w Internecie zdjęcia, w których Dropp pojawiał się w towarzystwie Dolpha, nawet nosząc łańcuch z logo jego ekipy PRE.

Johnsona i Smitha oskarża się o popełnienie morderstwa pierwszego stopnia. Postawiono im dodatkowe zarzuty kradzieży mienia o wartości 10 tysięcy i 60 tysięcy dolarów. Johnson ma również zaległy nakaz aresztowania za naruszenie warunków wcześniejszego zwolnienia w sprawie o posiadanie broni. Smithowi zarzuca się także między innymi nielegalne jej posiadanie i próbę popełnienia morderstwa pierwszego stopnia. Tutaj mówimy o próbie zastrzelenia brata Young Dolpha, który był razem z nim, gdy wydarzyła się strzelanina.

Osobą podejrzaną o współudział po fakcie jest 27-letni Shundale Bernett. Został on zauważony w samochodzie z Johnsonem i najprawdopodobniej wiedział, że ten jest poszukiwany za morderstwo.

"To wielka sprawa" - powiedział przedstawiciel biura szeryfa na konferencji prasowej. "Jesteśmy dumni z pracy wykonanej przez wszystkich, których tu widzicie i tych, których tu nie widać. Jest wielu niewidocznych bohaterów biorących udział w tej sprawie. Myślę, że jesteśmy najlepszymi z najlepszych. Osiągamy rezultaty i dzisiejsze ogłoszenie [o zatrzymaniu trzeciego podejrzanego - przyp. red.] jest tego potwierdzeniem" - dodał.

Young Dolph update: US Marshals Tyreece Miller speaks at Press Conference 1/12/2022

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>