8 lat temu Medium stał się Tau - osobisty wpis na rocznicę zmiany ksywki

Kielecki raper 10 lat temu zadebiutował na legalu jako Medium, by po dwóch latach przejść ogromną duchową przemianę, zmienić całe życie i pseudonim artystyczny. Teraz wystosował osobisty wpis związany z tą rocznicą.

"Dziś jest dla mnie bardzo ważna rocznica.
Równo 8 lat temu zmieniłem pseudonim z Medium na Tau. To nieprawdopodobne, że minęło już tyle czasu, ale to tylko pokazuje kruchość życia. Ono jest bardzo krótkie. Nie warto go marnować na zło, bo któregoś dnia nim się zorientujemy będziemy w jesieni życia. Wtedy odwrócimy się za siebie i co ujrzymy...? Jak przeżyliśmy swoje krótkie życie?
Na tym zdjęcie widzicie prowizoryczne stanowisko pracy u mamy za ścianą. Zamieszkałem z nią po nawróceniu, bo bałem się być sam. Dopiero co miałem myśli samobójcze po kilkuletnim tripie narkotyczno-new age'owym. Pomalowałem ściany na pomarańczowo żeby czuć się lepiej psychicznie. Kupiłem zielony dywan. Poprawiał mi nastrój. Czułem jakbym siedział na łące. Kupiłem kilka tanich mebli - łóżko, szafę i rozpocząłem pracę nad albumem.
Pod biurkiem miałem szufladę gdzie chowałem pieczątkę firmową i listy przewozowe do paczek. Za ostatnie pieniądze zrobiłem trochę koszulek żeby zarobić na studio. Wysyłałem je osobiście jednocześnie robiąc muzykę na płytę, pisząc teksty i nieustannie modląc się tym pokoju. Tam właśnie powstało Remedium. Album, który zmienił wszystko.
Nie miałem wtedy prawie nic oprócz wiary w Pana Boga. Na scenie zostałem przekreślony i uznany za "odklejonego" kiedy ogłosiłem, że poszedłem za Jezusem Chrystusem. Moja obecna żona mieszkała sama z naszym synem. Nie byliśmy razem od 7 lat. Wszystkie moje relacje poupadały. Byłem przedmiotem żartów i drwin. Żyłem praktycznie bez pieniędzy i wiedzy jak robić rap, który przyprowadza ludzi do Pana Boga.
I wystarczyło.
Bo Jezus potrafi z niczego stworzyć coś. Coś wielkiego. Powołał przecież Wszechświat z niebytu, to dlaczego ze zgliszczy Twojego życia miałby nie ulepić potężnej twierdzy?
Nie ukrywam, że popłynęły łzy zanim zacząłem pisać ten post. Czuję wdzięczność. Jestem tuż po spowiedzi i mam wrażenie, że moje serce jest tak wielkie, że tylko Bóg może je wypełnić.
Tylko On wie co przeszedłem by być tu gdzie jestem.
Dziś mam żonę, dzieci, własny dom, studio, niesamowitą karierę muzyczną i naprawione życie. Naprawione relacje. Jestem trzeźwym mężczyzną. Trzeźwym fizycznie, psychicznie i duchowo.
I chwała za to Jezusowi Chrystusowi.

Tagi: 

krkTSW
Mimo, że nie jestem katolikiem i bliżej mi do wiary w siebie to pełen szacunek dla Ciebie Tau. Nawrócenie się i zwycięstwo ze swoimi demonami to największy sukces każdego człowieka, któremu to się udało.
Tomasz
Nie wiem kim jesteś, ale chciałbym z Toba przybić wielka pione! Nie sądziłem, że przeczytam tutaj taki komentarz, a Ty mnie zajebiście miło zaskoczyłeś. Dzisiejszy świat kazał nam przywyknąć do tego, że mówimy o tolerancji, akceptacji i innych wyświechtanych już dzisiaj sloganach, a zupełnie zapominamy o czymś takim jak szacunek do drugiego człowieka. Szacunek za to, że każdy obiera swoją własna drogę, a jeśli jeszcze robi to w zgodzie ze sobą, a nie pod wpływem presji otaczającego nacisku, by opowiedzieć się po jakiejś stronie i nie krzywdzi tym innych, to już w ogóle mistrzowsko. W całym zalewie jednostronnych opinii typu „jest chujowy bo wierzy w coś innego niż ja i mu się za bardzo odkleiło”, można jeszcze trafić na zdanie osób które, mimo nie zgadzania się wspólnych przekonań szanują drugą osobą, za fakt, że każdy może podążać swoją drogą. Szacun !
LLL
Co takiego przeszedłeś wielki meczenniku? No co? Skoro mamusia mogła przygarnąc cpuna spowrotem do siebie i miałeś zdrowie, to znaczy, ze już miałeś możliwości o jakich wiekszosc ludzi w "trudnej sytuacji" moze pomarzyc. Żal tych załosnych moralistów, a raperem jesteś słabym.
Oko
Raperem słabym nie jest.
Kl@un Szyderca
Nie jest słabym raperem, co więcej, jest bardzo dobrym producentem.
KeyG
Hejterze jebany, boli dupsko, ze dla Ciebie odklejeniec ma 300 razy lepsze życie niż Ty? Posłuchałbyś zamiast być ignorantem, to wiedziałbyś w jakich dziwnych miejscach chłop szukał i błądził. A rap robi topke w Polsce, stylówka z niektórych numerów Medium dalej nie do przebicia dla pl sceny
GC
Medium/Tau najlepszy raper w PL. I jebać flinstona...
LLL
Ty wiesz ślepo zapatrzony wyznawco męczennika kim jestem i jakie życie mam pff Nie jest dobrym raperem chyba, ze porównujesz do łakow z Polski. Hejter to ty, ja tylko skrytykowałem
Rydzyk666
Raperem nie jest złym, ale jest złym człowiekiem, bo jak można inaczej nazwać osobę, która mami kuglarstwem naiwnych ludzików, wmawia im, że jest uzdrowicielem, przekłada "życie" zygoty nad życie ludzkie itd
Gal Anonim
a Ty co przeszedłeś?
gal anonim
Niech mu się wiedzie, najlepszego Piotrek.
...
Tau dla mnie poprostu MISTRZ RAPU !

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>