Quebo, Taco i Prosto w "Cyberpunku 2077"! Jaki udział mieli raperzy w produkcji CD Projekt Red?

Dzisiaj swoją premierę ma długo wyczekiwana gra polskiego studia CD Projekt Red, "Cyberpunk 2077", natomiast już wczoraj była ona przedpremierowo pokazywana przez różne media gamingowe. Na wielu grupkach facebookowych zaczęły pojawiać się informacje o udziale polskich raperów w produkcji. Internauci wymieniają ksywki takich raperów jak Quebonafide, Taco Hemingway czy Sokół.

Pierwszą ksywą, która zaczęła przewijać się w internecie, był Quebo. Redakcja TV Gry wczoraj ogrywała nowy tytuł CD Projektu, a pod koniec gameplay'u, podczas wykonywania ostatniej misji, jeden z dziennikarzy stwierdził, że postać drugoplanowa biorąca w niej udział mówi głosem rapera - co więcej, wygląda jak on. Wielu fanów również zwróciło na to uwagę. Nie jest to jeszcze oficjalna informacja, aczkolwiek wydaje się bardzo prawdopodobna. Jej wiarygodność podbudowuje zdjęcie na prywatnym Instagramie rapera, @mlody_grabus, na którym widzimy postać z Cyberpunka. Fotografia została dodana ponad rok temu.

Innym raperem, który pojawił się w produkcji jest Taco Hemingway. Nie wiadomo jaka była rola w produkcji, jednak pojawił się on w creditsach w napisach końcowych po zakończeniu gry. Wiadomo o tym ze screenów opublikowanych przez internautów (screen załączamy na dole artykułu).

Swoją cegiełkę do produkcji dołożyli również Sokół z Rafałem Groblem, tworząc jako MOST (sublabel Prosto) radio z polską elektroniką, którego możecie posłuchać, przemierzając ulice Night City.

Poza polskimi raperami, swój udział w grze mieli również amerykańscy MC. Duet Run The Jewels oraz A$AP Rocky dograli swoje numery do soundtracku produkcji.

Poniżej możecie obejrzeć shot z gameplay'u redakcji TV Gry, w którym słyszymy Quebo oraz przedstawienie wspomnainego zdjęcia z prywatnego Instagrama artysty. Możecie sami ocenić, czy głos postaci z gry należy do rapera.

Galeria

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>