Quebonafide wskazał 5 raperów lepszych od niego - "od razu od ręki"

W trakcie wczorajszej kanonady pytań w programie "Hejt Park" słuchacze zahaczyli sporo ciekawych wątków, na które odpowiedzieć musiał Quebo. Jeden ze słuchaczy zadał serię szybkich pytań, wymagających odpowiedzi tak/nie.

fot. Suwakonthestreets

Wśród nich padło pytanie czy Quebo uważa się za najlepszego rapera w Polsce - raper szybko zaprzeczył, a słuchacz spytał kto więc jest lepszym. Quebo odparł: "Przynajmniej piątkę wymieniam od razu od ręki. Myślę, że lepszym raperem ode mnie jest Filip [Taco], Białas, Sokół, Łona, Oskar. Dużo jeszcze mógłbym wymieniać. Przede wszystkim oni wszyscy są znacznie lepszymi tekściarzami ode mnie".

Pełen odcinek "Hejt Parku" obejrzycie tutaj.

Jeśli chcecie za to przeczytać nasze pierwsze wrażenia z odsłuchu płyty Quebo to zajrzyjcie tutaj.

Sprawdź też:

Quebonafide komentuje odbiór kreacji i zarzut wyśmiewania depresji

Smarki Smark na płycie Quebonafide - jak do tego doszło?

Kogo zaprosił Quebonafide na właściwy album? Od Sokoła po Sentino

Quebonafide odkrywa tatuaże - właściwy album i klip!

Quebonafide odgryza się Sebastianowi Fabijańskiemu - i to całą zwrotką!

Sebastian Fabijański parodiuje Quebonafide - video live

Intrygujący komunikat przy polówkach Quebonafide: "Nie zawsze wszystko widać od razu"

Jak zmieniał się Quebonafide? Przyglądamy się karierze autora "Romantic Psycho"

Kebabostrynacienkim
Fałszywa skromność tfu w jape
SB HUJJA
Zakatarzony XDDDDDDDDDDDDDDDD
polski rap gówno
hemingej raperem XD no chyba że pedalski podgatunek traktować jako coś równego prawdziwemu rapowi. wypierdalać z homoseksualizmem od rapu
Beb
Często się z Tobą zgadzam, ale w sumie Taco zapowiadał się całkiem dobrze. Hotel był fajnym albumem i ...Taco przepadł później. Od Quebo jest w chuj lepszych raperów, bo to zwykły przeciętniak, który wywołał gównoburze i tylko na tym robi sobie fame. Szkoda tylko, że Sokół ciągle tak go propsuje. W każdym razie, jeśli rap ma iść w takim kierunku, to osobiście straciłem ze 20 lat życia, a trochę szkoda mi tego. Tego, że taką gwiazdą jest byle Quebo, że Sokół, mimo że jest świetnym raperem, to jednak tak go chwali, tego leszcza, itd. Świat zwariował!
sokół to najgorszy raper w polsce
JUZ ZA KILKA DNI DOWIESZ SIE JAKIM IDIOTĄ JEST SOKÓŁ, GWARANTUJĘ :)))
czemu
czemu?
PL rap ok
gusta gustami, ja osobiście nie rozumiem czemu Oskar.. jak dla mnie gość stoi w studio przed majkiem i poprostu czyta... tam nie ma żadnych skilli. Ktoś kiedyś coś napomknął o pisaniu wierszów. Mimo wszystko no hate, słyszałem ostatnią płytę, słyszałem, że Oskar próbuje nawet śpiewać.. przekaz popieram, ale nigdy nie poprę takiej suchej recytacji pod bit, bo jeśli to sprawia, że stajesz się raperem, to w zasadzie każdy kto przeczyta wiersz pod bit staje się raperem. Nie pozdrawiam polskiego rapa gówniaka pseudo prawilniaka. Pozdrawiam Ematei.
Christopher Walking
Nie chcę Cię obrazić tym co teraz napiszę, ale jeśli ktoś mówi, że Que to przeciętny raper to po prostu nie ma o rapie pojęcia. Mi też nie podoba się wszystko co robi, bo gość jest raperem pełną gębą i nagrywa pod wszystko na wszystkim. Zaczynał od ulicznego rapu i ma numer z Bonusem RPK, Peją i innymi ulicznikami stąd ma szacunek u nich. Rozgłos najpierw zdobył jako wolnostylowiec, Eklektykę i Płytę roku. Rzucał takie dwuznaczne linie jak nikt inny i zdobył przez to szacunek linijkowców jak Eripe, który do dziś zaprasza go na featy. W tamtym czasie nikt nie nawijał jak on. Que był i jest wizjonerem na tej polskiej scenie. Jako pierwszy miał stylistkę (którą była jego dziewczyna), a dziś każdy ją ma. Jako pierwszy zaczął robić rap z rozmachem godnym USA. Ezoteryka miała wiele wokalistek, ale też była żartem z tych teorii, że jest iluminatą albo podpisał pakt z diabłem, bo osiągnął sukces w tak krótkim czasie. Potem przyszedł komercyjny sukces przez Egzotykę i choćbyś nie wiem co gadał to nikt w tym smutnym jak pizda kraju nie zrobił płyty z takim rozmachem. Teraz Romanticpsycho i ta akcja promocyjna. Gość wie jak nagrać płytę i osiągnąć sukces komercyjny, a poza tym ma szaczunek u większości MC na scenie i choć sam jestem daleki od słuchania go regularnie to trzeba przyznać, że wjebał tą scenę na śniadanie. Sokół patrzy na niego z podziwem, bo to co on budował przez 2 dekady Que zrobił w jedną. Znam też Kubę osobiście i wiem jaki to człowiek. Jego ta sława przytłacza i przeraża, a problemem polskiego słuchacza to zakuty łeb i brak otworzenia się na nowe brzmienia. Jeśli ktoś dyskredytuje newschool, bo muzycznie brzmi inaczej to jest debilem. Kiedyś też nagrywali numery bez sensu o melanżach, ciuchach i dupach, ale na beatach 90 bpm i to był rap, ale jak masz choppowane haty i 808 to już to rap nie jest. Poza tym polska scena i tak jest 10 lat za USA.
Beb
Sorry, ale przeczytałem tylko kawałek, nie dałem rady więcej czytać o propsowaniu tego, co jak słusznie kiedyś określił Pih, nie jest hip hopem. Myślę, że albo jesteśmy z różnych pokoleń, albo nie wiesz, czym była ta kultura przed takimi frajerami, jak właśnie Quebo. Zasłaniasz się znajomościami i ksywkami, ale niewiele z tego wynika. Jasne, że muzyka zmienia się, ale to co dzieje się z rapem, między innymi dzięki niemu, to parodia
Dawid
Nie wiem czy Pan Walking serio zna Kubę, ale zgadzam się z nim w większości a pamiętam doskonale jak wyglądał rap w drugiej połowie dziewięćdziesiątych, w ch*j surowo ale ludzie też byli surowi, ta komuna runęła nie tak dawno... Czy Quebo jest frajerem to ciężko mi ocenić, mimo wszystko uważam że jest prawdziwym artystą i istnieje wciąż w granicach rapu, nawet young igiego trawię, ale tuż obok są bedoesy, białasy, blachy, multi, whity, papsony i to jest dopiero frajernia. Que rzadko przesadza z efektami i ma dużo sensownych, poważnych kawałków.
RONDEL
Dlaczego nie wspomniał o autorze Palenia Mikrofonów? :D
poprawcie link hejt park
poprawcie link hejt park

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>