Peja i "G.O.A.T." - rozwinięcie nazwy i historia okładki
Na jesieni czeka nas kolejny album Peji i Magiery zatytułowany "G.O.A.T." - potocznie skrót ten oznacza "Greatest of all time" a do hip-hopowego języka wprowadził go na dobre LL Cool J wydając krążek o tym samym tytule. Co oznacza "G.O.A.T." w wydaniu Rycha Peji? Raper wytłumaczył to prezentując okładkę i ukazując kulisy jej znaczenia.
"Podstawiam Wam oficjalny front albumu G.O.A.T. - płyty, która ukaże się już 21/09/19 (RPS Enterteyment). Tak jak poprzednio autorem grafiki jest Marcin Boomski, z którym opracowałem koncepcję idealnie wpisującą się w znaczenie klasycznego akronimu Greatest of All Time. Zapewniałem Was, że nie w ten sposób należy rozczytywać skrót i oczywiście to podtrzymuję. Ale jak inaczej oddać hołd (po raz kolejny) wszystkim tym twórcom zza Oceanu, jeśli nie nawiazując do korzeni i najlepszych rzeczy jakie miały tam okazję powstać tworząc swoisty fundament dla rapu na całym świecie? Nieprzypadkowo wrzuciłem na cover foto z Queensbridge Park - z widokiem na ten fascynujący most, od którego nigdy nie potrafiłem odlepić wzroku - to właśnie Queens wydało moim zdaniem niepoliczalną ilość wybitnie utalentowanych raperów. Moja obecność w tym jakże ważnym dla mnie miejscu symbolizuje przynależność do hip hopowej społeczności, którą podkreślam na każdym kroku od początku tey wyboistej drogi. Chęć zbliżenia się do najlepszych wzorców i obcowania z prawdziwą sztuką zaprowadziły mnie aż na tą ławkę. Wprost spod trzepaka na Jeżycach gdzie z wypiekami na twarzy komentowaliśmy kolejne traki Kool G Rapa, Nasa, Mobb Deep i wielu innych aż do tego miejsca dzięki pełnemu zaangażowaniu, pasji i miłości do tej muzy. Od pierwszych nagrań Kurtisa Blow, Cold Crush Brothers i Grandmastera Flesha. Przez Run DMC, Beastie Boys i Public Enemy aż do końca Golden Ery. W czasach zwiastujący nowy level w mainstreamie aż do totalnej komercjalizacji samego rapu. Byłem jestem będę. Niezmiennie. Gnój Oczywiście Atakuje Twardo. G.O.A.T."
Poniżej przypominamy rozmowę z Peją i Young Igim poświęconą różnicom w spojrzeniu na muzykę między pokoleniami, a równocześnie łączeniu różnych muzycznych światów.