Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2011-02-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)


Raekwon - Shaolin Vs. Wu-Tang (2011)

Dlaczego: Bo takimi numerami jak ten Chef pokazuje, że jak chce to może a mimo całej BieberGate płyta znów zapowiada się konkretnie. Natomiast Konee Rok już nie po raz pierwszy pokazuje, że jeśli chodzi o klipy to on jest szefem.
dodano: 2011-02-15 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)
"Czarne Złoto" rzeczywiście nie było jednorazowym zrywem, ale początkiem intensywnych działań reprezentantów Gopside.

Już za niewiele ponad miesiąc, bo 18 marca w sklepach pojawi się druga płyta duetu MoraL Gano, wydana 7 lat po tym, gdy pojawiła się pierwsza. Czego możemy spodziewać się po "Przeminęło Z Dymem"?

dodano: 2011-02-15 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Sam nie wiem ile razy już na łamach Popkillera starałem się zwrócić waszą uwagę muzycznym zjawiskiem, które tempem rozwoju można porównywać chyba tylko z polskim rapem na początku wieku. Scena new-beatz, trip-hopu, downtempo i ogólnie pojętej muzyki instrumentalnej ciągle siedzi w głębokim undergroundzie, choć jak pokazuje przypadek U Know Me stara się stamtąd wydostać z klasą. Tak czy siak wszystkim zainteresowanym dostarcza mnóstwo frajdy i skupia wokół siebie coraz więcej osób jarających się taką muzyką, bo naprawdę ciężko żeby człowiek wrażliwy na sztukę nie doceniał takiej muzyki.

Wydawanie jej póki co ogranicza się do dystrybucji internetowej za pomocą netlabelu takich jak współpracujący z nami *export label. Jednym z miejsc, gdzie zawsze znajdziecie informacje o tego typu wydawnictwach i ich muzyce jest goodnetlabels.blogspot.com. Artyście związani ze sceną postanowili przygotować małą niespodziankę na czwarte urodziny strony.

dodano: 2011-02-15 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)


K.A.S.T.A. "Rzucam" (2003)

Dlaczego: "123" jest fantastyczne w wersji z płyty, ale "Rzucam" w połączeniu z tym klipem, to najlepszy pomnik dla flow Gurala, a pamiętajmy, że postawił ich sobie kilka. Sposób w jakim porusza się po bicie, dobór brzmienia słów, różnorodność sposobów rymowania... Itp. Itd. Lepiej tego słuchać i rymować razem z nim, bo w polskiej skali takie numery trafiają się bardzo, bardzo rzadko.

dodano: 2011-02-15 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)


G-Unit - Poppin Them Thangs (2003)

Dlaczego: Bo co by nie mówić to rok 2003 stał pod znakiem Fifciaka. Świetnie przyjęty i sprzedany w wielomilionowym nakładzie debiut sprawił, że jeszcze w tym samym roku do sklepów trafiła płyta całego G-Unit. A na niej takie numery jak ten, oparty na bicie-fortecy Storcha (i Dre) i zgrabnie podśpiewanym refrenie Curtisa.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Konkursy
dodano: 2011-02-14 23:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)
Od paru dni trwa pierwszy konkurs, w ramach którego możecie wygrać dwie wejściówki na piątkową imprezę. Jednak to nie koniec a dopiero początek...

Dziś mamy dla was dwie kolejne informacje. Po pierwsze, razem z patronującymi imprezie Magic Town i Pavement mamy kolejne wejściówki oraz ubrania. Po drugie, jeśli nurtują was jakieś kwestie dotyczące artystów z naszego line-upu to bardzo możliwe, że o nie zapytamy.


dodano: 2011-02-14 23:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 20)


Styl w jakim na polską scenę wszedł Małpa, do dziś jest dla mnie swego rodzaju wzorem, choć "Kilka Numerów O Czymś" nie stanie się już chyba moją ulubioną płytą. Małpa wskoczył z materiałem szczerym, żywym i prawdziwym, co potwierdzał każdy z koncertów, które regularnie gra po Polsce zapełniając sale w dziesiątkach miast. Ilekroć gra, zawsze znajdą się osoby, które przychodzą "na Małpę". Dla tych, którzy przyszli tak na Popkiller Christmas Party oraz dla tych, którzy nie dotarli, a chcieliby zobaczyć - mamy pierwszą część videorelacji.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-14 20:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 13)


Walentynki, Walentynki... Huczne święto zakochanych, wszechobecne serduszka i mnóstwo miłosnych kawałków, mających umilić parom te chwile.. A co z tymi, którzy nie mają z kim dzielić miłosnych westchnień w tym dniu? Czemu mają sobie odmówić przyjemności jakiegoś świętowania?

Snoop Doggy Dogg i Devin The Dude postanowili przyjść im z odsieczą i nagrali swoisty walentynkowy hymn singlów, zatytułowany wdzięcznie "I Don't Need No Bitch". Jak to opisał sam Snoop:

"4 those that could give a fucc about valentines wknd #neednobitch." - Snoop Dogg
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2011-02-14 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)
Warszawsko-teresiński duet zalewa nas ostatnio nowym materiałem, a wszystko pełni przecież jedynie funkcję przystawki przed głównym daniem czyli wspólnym LP.

Wielu z was wciąż słucha pewnie "Zakazanych Owoców" i "Nad Przepaścią", tymczasem Solar i Białas "w 3 dni na totalnym spontanie" nagrali kolejną płytę - "Odliczanie Mixtape".

dodano: 2011-02-14 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)


"W Stronę Zmiany" B.O.K. to jedna z bardziej oczekiwanych przeze mnie polskich płyt 2011 roku. Jak się okazuje liryczny talent Bisza i muzyczne umięjętności Kaya, Paulo i Oera docenił również Proceente. Co wyniknie z bydgosko-warszawskiej współpracy?


dodano: 2011-02-14 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)


Mark Ronson feat. Ghostface Killah, Nate Dogg, Trife, Saigon - Ooh Wee (2003)

Dlaczego: Bo żeby wziąć na warsztat tak oklepany i dobrze znany sampel trzeba mieć jaja i duży portfel, a Ronson z podobnych akcji uczynił swój znak rozpoznawczy. "Ooh Wee" to pierwszy i najlepszy strzał od Brytyjczyka, do tego wsparty przez tak zacną ekipę jak Ghost, Nate czy młodziutki Saigon, którego debiut jutro wreszcie trafi do sklepów.

dodano: 2011-02-14 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)


Tede - Wielkie Joł (2003)

Dlaczego: Bo to nie tylko singiel, ale swoisty hymn TDF'a i całego labelu, który od tamtego czasu stał się naprawdę znaczącą marką. Bo to numer pełen kontrowersyjnych brzmień i linijek, zawierający m.in. kultową przepowiednię dotyczącą współpracy z Pezetem. Bo to kolejny track, którym Tede wyprzedził oczekiwania i podejście słuchaczy. Joł joł joł joł joł joł.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Pop, Soul
dodano: 2011-02-14 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)


Każdy kto stara się śledzić muzykę z jako taką świadomością jej wartości, zdaje sobie sprawę, że o jej sile nie stanowią nagrody, a emocje, które po sobie zostawia. Mimo to każdy z ciekawością wypatruje wieści na temat tego, kto tym razem zgarnął Grammy.

Mamy dla was informacje dotyczące nagród w kategoriach związanych z "black music", oraz pełną listę zwycięzców.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty
dodano: 2011-02-14 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)


To już w ten piątek. Wybieracie się?
dodano: 2011-02-14 16:00 przez: Tomek Wichrzycki (komentarze: 12)
DwaZera to gdański zespół w którego skład wchodzą Raku, Tomasina i DJ Wojak co daje klasyczny układ 2 MC + 1 DJ. Od wielu lat grupa działa w trójmiejskim podziemiu, nie stroniąc też od gościnnych zwrotek i skreczy na oficjalnych wydawnictwach, m.in. na obu albumach HIFI Bandy: "Fakty, ludzie, pieniądze" i "23:55" czy na płycie Analogii "Esencja czysta".

W ciągu ostatnich siedmiu lat zespół własnym sumptem kilkanaście albumów i mixtape'ów, które rozeszły się w nieoficjalnym obiegu. W 2010 roku grupa zwróciła na siebie uwagę wytwórni Prosto Label i podpisała kontrakt na wydanie swojego pierwszego oficjalnego albumu "Płyta z czarnych płyt". Album ten ukaże się 28 lutego 2011.

Strony