Hip-Hop/Rap

Hip-Hop/Rap

dodano: 2011-02-22 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)



Snoop Dogg ft. Pharrell "Drop It Like It's Hot" (2004)

Dlaczego: Moda na minimalizm nie była moim ulubionym trendem w XXIw., ale tego typu singiel wzięli się panowie z The Neptunes, stworzyli hit na miarę jednej z największych gwiazd hip-hopu w jego historii. To, że Pharrell rapuje bywa bolesne, ale za takie bity można wybaczyć wiele. Snoop to Snoop, może dwa lata nie nagrać dobrego numeru po czym robi coś po czym nie wiesz jak się nazywasz.

dodano: 2011-02-22 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 32)


Hemp Gru "To Jest To" (2004)

Dlaczego: Hejterów tej pozycji w naszym zestawieniu z pewnością nie zabraknie, ale "To Jest To" to zbyt ważny moment tej dekady, aby móc go obiektywnie pominąć. Hemp Gru możecie zarzucić wszystko, ale nie brak przywiązania do kultury - b-boye w klipie, rewelacyjne cuty... "Wszyscy zjednoczeni w rapie, to jest to, łapiesz?".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-21 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 30)


Oto czego możecie spodziewać się po nowym Rasmentalismie, który pojawi się razem z cieplejszymi temperaturami. Wiosna będzie gorąca.
Tagi:
video
dodano: 2011-02-21 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)

Na naszym grudniowym Christmas Party mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy pełnoprawny koncert Reno na warszawskiej ziemi. Legenda rodzimego podziemia jest postacią, o której przez długi czas jest cicho, ale jak już uderza to zawsze jest czego posłuchać.

Nie udało nam się ogarnąć wywiadu w klubie z uwagi na to, że zbyt wiele działo się tam zbyt szybko. Jednak co się odwlecze...

Tagi:
dodano: 2011-02-21 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)
Dwie dotychczasowe imprezy Popkillera okazały się zaskakującym dla nas sukcesem muzycznym i frekwencyjnym. Na trzeciej wskoczyliśmy więc jeszcze poziom wyżej, zapraszając tym razem zagranicznych gości.

Statik Selektah, Termanology i Reks to postacie znane i cenione nad Wisłą, czy to za sprawą własnych dokonań, czy mixtape'owych akcji Te-Trisa. Te-Trisa, którego w taki wieczór nie mogło zabraknąć na supporcie. Pewnie jesteście ciekawi jak wyszło?

dodano: 2011-02-21 19:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)


Termanology, Reks i Statik Selektah w Polsce cieszą się fejmem z pewnością nie gorszym niż u siebie po wschodniej stronie USA. Dużą przyjemnością było gościć tak zacnych gości na naszej Popkillerowej imprezie, którą 18 lutego w klubie The Fresh rozkręcili wszyscy zebrani.

Ekipa ShowOff Records zapewniła porcję bardzo dobrze spędzonego czasu licznym warszawskim (i nie tylko - miałem przyjemność zamienić parę słów ze zwycięzcą naszego konkursu, który swój bilet przyjechał spożytkować z... Opola) fanom spragnionym ich występów w kraju nad Wisłą.

dodano: 2011-02-21 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)


AZ "The Come Up" (2005)

Dlaczego: Wszyscy wygłodniali starego, nowojorskiego stylu, dostali w 2005 coś co brzmi jak wyjęte z 1996. W tym wypadku to wielki komplement. Mistrzowski klip, fantastyczna forma DJ'a Premiera i AZ, który nawet ostatnio udowadnia, że jest jednym z QB's Finest.

dodano: 2011-02-21 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)


DonGuralesko feat. Rafi - Drewnianej Małpy Rock Remix (2005)

Dlaczego: Bo coś, co na pierwszy rzut ucha brzmi jak gęsta zbitka podobnie brzmiących sylab w rzeczywistości jest soczystym bangerem pełnym celnych linijek w niepodrabialnym guralowym stylu, dopełnionych świetnie kontrastującym stylem Rafiego. "Nie bądź błaznem, Gural zbiera na plazmę, dziś każdy z sarkazmem robi kabzę na tym".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-02-21 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 21)


Jak widać hype na hit Wiz Khalify wciąż trwa. Od teraz mówiąc o "Black & Yellow", możecie mówić nie tyle, że Game i Snoop nagrali remix, ale, że uczynili go oficjalnym singlem z mixtape'u potęgi amerykańskiego rynku w tym zakresie - DJ'a Skee. Nadal uważam, że Game choć ugryzł ten bit w zupełnie inny sposób niż Wiz, jedzie tutaj i tak o klasę lepiej od swojego starszego idola z Long Beach. Ciekaw jestem czy numer dla Lakersów (i z Lakersami w klipie) doczeka się jakiejś odpowiedzi z Bostonu (o czym w piątkowym wywiadzie wspominał nam Reks, mówiąc, że ostatecznie zrezygnował z takiego pomysłu). Ciekaw jestem czy książe z Pittsburgha podoła wyzwaniu zrobienia naprawdę dobrego debiutu, bo nowy mixtape "Cabin Fever" to stanowczo za mało jak na tak duże oczekiwania. Swoją drogą, zauważyliście, że Game i Snoop zamienili się kolejnością zwrotek?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-02-21 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 16)
Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że grono osób oczekujących na album "Logika Gry" Dioxa i The Returners, swoją wielkość zawdzięcza ostatnim nagraniowym poczynaniom zespołu HIFI Banda. Album "23:55" i ostatnie featuringi dwójki raperów (a także bity Czarnego na bardzo licznych ostatnio projektach) wielokrotnie wskazywały na to, że rok 2010 w bardzo dużym stopniu należał właśnie do nich.

Jak się okazuje studyjne sesje Dioxa do "Logiki Gry" zostały już ostatecznie zamknięte!

Tagi:
dodano: 2011-02-21 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)


Yelawolf feat. Bun B - Good To Go (2011)

Dlaczego: Bo ten numer to doskonały dowód na to, że zamieszanie wokół szalonego punk-rapowca z Alabamy jest w pełni zasłużone. Słoń powiedział, że Wolf to typ, który "zgwałcił cały rok 2010", a kontrakt w Shady Records zwiastuje dalszy rozwój kariery. Sprawdźcie jak wypluwają swoje cięte linijki weteran z młodym wariatem.

dodano: 2011-02-21 13:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 3)
Jeśli nie śledziłeś wtorkowych kawałków od Snoopa, a mimo to masz ochotę sprawdzić na co stać tego legendarnego gracza przed premierą "Doggumentary" to wychodzimy Ci naprzeciw z kompilacją autorstwa DJa Skee. W rozwinięciu niusa sprawdź trakclistę (wiele z tych kawałków możesz już mieć) i pobierz za darmo cały mixtejp.

dodano: 2011-02-21 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 41)


Małolat & Ajron feat. Włodi - Przestępcze Myśli (2005)

Dlaczego: Bo o szczerości debiutu Małolata niech świadczy to, że z wiadomych powodów nie mógł wziąć udziału w promocji albumu i kręceniu tego klipu. "Przestępcze Myśli" to świetny reprezentant płyty z Ajronem, dającym kontrastujące refleksje od młodego gniewnego Małolata i starszego o parę lat Włodiego, który patrzył na wszystko już z trochę innej perspektywy.

dodano: 2011-02-21 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 14)


Common "BE" (2005)

Dlaczego: Te ujęcia z domu najlepszego koszykarza w historii nie tylko Chicago, ale prawdopodobnie całej dyscypliny, te długie, ale ciekawe wejście... Common i Kanye West z pomocą takich gentlemanów jak chociażby ś.p. J Dilla, w 2005 roku wydali wspaniały album, choć spory na jego temat są żywe do dziś.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video live
dodano: 2011-02-20 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)


Powyżej youtube'owe video, które dobrze ukazuje, co działo się w piątek. Ogień... Nasze kamery oczywiście też tam były, więc materiały w najlepszej jakości będą wam dostarczone (tak jak nasze videowywiady). Jutro dostaniecie relacje z imprezy, natomiast jeszcze dziś w RapSesji wywiady zrobione po koncercie z Termem, Statikiem i Reksem a do tego wolny styl od ostatniego z nich.

Strony