The Vanguard

The Vanguard

recenzja
kategorie: Funk, R&B, Recenzje, Rock, Soul
dodano: 2015-02-05 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Czasem "zbawienie" przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, a pozornie nie powiązane ze sobą zdarzenia mogą znacząco przyspieszyć nadchodzące zmiany… Aż do grudnia 2014 r. chyba nikt nie spodziewał się, że swoisty soulowy "Detox", wypatrywany przez blisko 15 lat trzeci studyjny album wybitnego D'Angelo, spadnie jak grom z jasnego Nieba, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi ani przecieków. To zniebostąpienie Czarnego Mesjasza "rzutem na taśmę" roku 2014, rozsławione pocztą pantoflową zawdzięczamy w dużej mierze wydarzeniom ostatnich miesięcy w USA. Mowa zwłaszcza o zabójstwach Mike’a Browna i Erica Garnera, werdyktom sądowym uniewinniającym policjantów-sprawców, zamieszkach w Ferguson i ogólnemu klimatowi społecznej rewolucji wiszącej w powietrzu.

Tak w nasze ręce trafiła płyta, wykańczana i dopieszczana "na wariata" w wielu całonocnych sesjach studyjnych, która dla samego artysty stała się okazją do zabrania głosu w tych trudnych czasach, jego manifestem na miarę nieśmiertelnego "What’s Going On" Marvina Gaye'a. Czy jednak rzeczywiście tak jest?

kategorie: Audio, News, Premiery, R&B, Soul
dodano: 2014-12-16 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Jeszcze dwa tygodnie temu nikt nie przypuszczał, że ten rok, choć już i tak się mocno rozkręcił w ostatnich miesiącach pod względem premier płytowych, przyniesie aż taką niespodziankę. Wczoraj, po zaledwie kilku dniach promocji metodą word of mouth, wrzucania przez różnych artystów zdjęć CD oraz aury tajemniczości otaczającej całe wydawnictwo, do sklepów trafił bowiem soulowy odpowiednik Dre'owego "Detoxu", czyli pierwszy od 14 lat album jednego z najbardziej uznanych wokalistów soul/r&b i ikony lat 90. - D'Angelo.

Stanowiący follow-up do świetnego, platynowego "VooDoo" z 2000 roku krążek nagrany został wspólnie z zespołem The Vanguards, i znajdziemy na nim 12 nowych, oryginalnych kompozycji. W rozwinięciu mamy dla was oficjalny odsłuch całości.