Stevie Crooks

Stevie Crooks

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-15 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Daaaaaamn! - jakby to powiedzieli Chris Tucker i Ice Cube, czy też Smokey i Craig w klasycznej już, nieśmiertelnej komedii "Friday". W ostatni piątek (przypadek?) obchodziliśmy równe 22 lata od premiery pamiętnego filmu, a niewiele wcześniej do Sieci trafił numer, przywołujący kolejną postać z "Piątku" - najbardziej hardkorowego z hardkorowych uliczników na ulicach L.A., siejącego postrach Debo.

Mowa o "Debo's Groove", słonecznym, przepięknie bujającym letniaku autorstwa  utalentowanego MC reprezentującego West Coast - Steviego Crooksa.

recenzja
dodano: 2013-12-14 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wyobraźcie sobie wychowanego na Zachodnim Wybrzeżu "Einsteina po paru shotach Hennessy", zafascynowanego równie mocno Nowym Jorkiem połowy lat 90., co starożytną grecką mitologią czy kulturą wyższych sfer współczesnej Europy… Gościa, który nawija o tym, że przylatuje na koncert pterodaktylem, w kuchni Amazonki przyrządzają mu na obiad piranie, a popija to drinkiem z jadu żmiji. Panie i Panowie, przed Wami Stevie Crooks.

Młody kalifornijski MC na swoim najnowszym, zainspirowanym w pełni greckimi mitami albumie "Born On Olympus" postanowił opowiedzieć swoją historię z perspektywy urodzonego na Olimpie chłopaka, który ląduje na Ziemi w okolicach przypominającego Las Vegas miasta City of Vices, i jako pół-bóg wychowuje się wśród zwykłych śmiertelników, poznając rozkosze, jak i niebezpieczeństwa kryjącego w sobie wiele tajemnic świata...

dodano: 2013-10-20 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niecałe dwa tygodnie temu światło dzienne ujrzał najnowszy album młodego, niezmiernie kreatywnego MC rodem z Kalifornii o ksywie Stevie Crooks.

"Born On Olympus" to oparty w pełni na greckiej mitologii koncept album, pełen nawiązań do greckich bogów i mitów kojarzonych przeciętnym zjadaczom chleba chociażby ze szkolnych lektur...

dodano: 2013-06-17 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nie ukrywam, że na co dzień oprócz słuchania płyt sprzed lat z gatunków rap/soul/r&b/jazz i nadrabiania zaległości, głównie uskuteczniam digging w amerykańskim podziemiu...

W dzisiejszym odcinku Drive By przygotowałem dla was kilka nowych singli od opisywanych już na Popkillerze MC's z tak różnych rejonów jak Atlanta, Kalifornia i Baltimore, a wisienką na torcie jest tu świeżutki track od twórcy idealnych soundtracków na lato - DaM-FunKa. No to lecimy!

dodano: 2012-01-29 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)


Podobno nikt już nie robi rapu tak surowego i brudnego jak Mobb Deep i Wu Tang połowy lat 90... Jakim więc zaskoczeniem był dla mnie Stevie Crooks! Typ o dziwo pochodzący z Kalifornii, opisujący swoją muzykę jako połączenie "Darth Vadera jedzącego kawior z Mobb Deep i brudnych Timberlandów na marmurowej posadzce Pałacu Królowej Elżbiety". Wyraźnie inspirowany kulturą Shaolin i brzmieniem nowojorskich ulic MC stworzył tu bardzo solidny numer, pełen nawiązań do klasyki, zobrazowany równie klimatycznym klipem.

Numer promuje ostatnią płytę Steviego "VLNS NVR DIE", dostępną do odsłuchu i ściągnięcia za darmo TUTAJ.