Drive By: J.Nolan, Stevie Crooks, DaM-FunK & Reggie B, 810, JusThoughtZ, UllNevaNo

Nie ukrywam, że na co dzień oprócz słuchania płyt sprzed lat z gatunków rap/soul/r&b/jazz i nadrabiania zaległości, głównie uskuteczniam digging w amerykańskim podziemiu...

W dzisiejszym odcinku Drive By przygotowałem dla was kilka nowych singli od opisywanych już na Popkillerze MC's z tak różnych rejonów jak Atlanta, Kalifornia i Baltimore, a wisienką na torcie jest tu świeżutki track od twórcy idealnych soundtracków na lato - DaM-FunKa. No to lecimy!

"For You" to kolejny już singiel promujący zapowiedziany na 1 lipca solowy album J.Nolana, zatytułowany "Distinction". Przyjemny, spokojny track, dedykowany słabo reprezentowanej w dzisiejszych czasach w hip-hopie płci pięknej, pełen jest komplementów dla wybranki rapera i sprytnych gierek słownych, a całość nawinięta została zgrabnym, pasującym do jazzującego bitu flow.

Mroczny, agresywny, brudny track autorstwa młodego kota z LA Steviego Crooksa. Surowy podkład i stylowe jak zwykle zwrotki Steviego pokażą wam, jak brzmi "Harmonia Hadesu".

Jeszcze na chwilę pozostaniemy w Kalifornii, tym razem tej słonecznej, kojarzonej z plażą, palmami i wiecznym chilloutem. W tej stylistyce możemy liczyć na zawsze niezawodnego DaM-FunKa, wszechstronnie utalentowanego producenta i wokalistę, którego występ na zeszłorocznym Hip Hop Kempie należał do najlepszych. Chill...

Aktywny na scenie ignorowanego przez wielu słuchaczy Eastcoastu Baltimore od dobrych kilku lat MC 810 dobrze wie, jak to jest czuć się "wykluczonym" z przemysłu muzycznego. Pracujący obecnie nad nowym solowym LP "The Real World" raper chwycił za mikrofon i postanowił wyrzucić swoje frustracje oraz obserwacje na klasyczny bit "Stressed Out" zapożyczony od A Tribe Called Quest. You never gotta like me but just respect that I'm honest...

Łączący w ciekawy sposób motyw "Spadającego Nieba" ze słynnym hasła "Sky's the limit" numer to najnowszy singiel promocyjny młodego MC z Atlanty o ksywie JusThoughtZ. Spokojny, jazzujący bit i wpadający w ucho refren sprawiają, że "Skyfall" słucha się bardzo przyjemnie.

Na koniec ponownie strzał od reprezentanta Baltimore - rapera o ksywie UllNevaNo. "Undeniable" to klasycznie eastcoastowy joint, oparty na fajnie pociętym, ciepłym samplu oraz brudnych, mocnych bębnach. Za bit odpowiada F14, a kozackie skrecze w refrenie zafundował illMEASURED.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>