Ks. Jakub Bartczak

Ks. Jakub Bartczak

video
dodano: 2022-05-14 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

Z okazji swoich trzydziestych urodzin nasz Młody Wilk z 7. edycji - wówczas Augustyn, a obecnie Augustyn Kennedy, wypuścił nowy projekt. "Konrad (30yo/14h)" to 9 utworów, nagranych - jak pisze sam Konrad - w 14 godzin, dostępnych już teraz do odsłuchu zarówno na Youtube, jak i serwisach streamingowych. Uwagę przykuwa przede wszystkim zobrazowany klipem "30" (w którym nie brak odniesień również do w/w naszej akcji), oraz "Modlę się", które można określić jako punkowo-rapowe chrześcijańskie kolabo z zaskakującą listą gości - m.in. Anatomem, księdzem Jakubem Bartczakiem, Cukrem oraz Gospelem.

dodano: 2021-12-12 12:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 18)

Ks. Jakub Bartczak jest na scenie od ponad 20 lat, a swoje pierwsze podziemne nagrania wydawał długo przed tym gdy został księdzem. Wspomina się często o wrocławskim projekcie Drutz, w którym rapował jako Mane, ale premiera książki Ks. Kuby "Raper w sutannie" jest dobrą okazją, by cofnąć się do samych początków.

dodano: 2021-12-10 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 5)

"Raper w sutannie" to nowy teledysk Ks. Jakuba Bartczaka... ale także tytuł jego książki, prawie trzystu stronnicowego wywiadu rzeki! Przeprowadził go Maciej Rajfur, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, który nie bał się zadawać trudnych i niewygodnych pytań, ale który też złapał świetny kontakt z księdzem-raperem.

Bohater książki opowiedział o swoim dzieciństwie, okresie formacji w seminarium, o tworzeniu rapu przed i po święceniach. Ale nie jest to pozycja tylko o hip-hopie, muzyce, czy kapłaństwie.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-28 12:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Tau i Ks. Jakub Bartczak od paru dni publikują kolejne odcinki swojego vloga "Ksiądz vs Raper", w którym podejmują się rozmów o życiu i o swojej duchowości. 

video
dodano: 2021-03-14 20:00 przez: Kontakt (komentarze: 2)

Ks. Jakub Bartczak wraca z nowym utworem. "Kozacko dla Boga (Lubię być księdzem 2)" to luźniejszy numer na klubowym bicie Atezu - bitmejkera, który jest odpowiedzalny za większość ostatnich produkcji dla księdza-rapera. Numer najprawdopodobniej zapowiada nową płytę ks. Bartczaka.

video
dodano: 2021-01-07 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Zgodnie z obietnicą, złożoną w czerwcu zeszłego roku, Ks. Jakub Bartczak dostarcza fanom pełen numer oparty na zwrotce z drugiej edycji hot16challenge. Numer nosi tytuł "Antycovid HOT32" i znalazł się na wydanej w październiku płycie księdza-rapera, "#Siemodle". Za jego produkcję odpowiada Atezu.

kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-27 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W tym tygodniu ukazał się najnowszy album Tau pt "Ikona", materiał wychodzący szerzej zakresem tematów i klimatów i zbierający ciekawych gości z różnych światów - od B.R.O przez ZBUKU po Małacha. Większość najbardziej intrygujących kooperacji dostaliśmy już przed premierą, a singiel z Sariusem w dniu premiery. Teraz Tau opublikował pełen odsłuch albumu, w tym utwór "High Life" z Ks. Jakubem Bartczakiem. O czym opowiada track?

video
dodano: 2020-11-08 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ks. Jakub Bartczak to jedna z najbardziej wyróżniających się postaci na polskiej scenie hip-hopowej - w nowym mini-dokumencie stworzonym przez Marcina Matuszyka z Dwaem Ks. Kuba opowiada m.in. o tym skąd decyzja o zostaniu księdzem, o służeniu młodym, ale także o rapie, który w jego życiu obecny jest od ponad 20 lat.

kategorie:
dodano: 2020-11-08 03:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

#SieModle to najnowszy album księdza Kuby, który swoją premierę miał 15. października 2020 roku.

video
dodano: 2020-11-01 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ks. Jakub Bartczak kontynuuje promocję wydanego w październiku albumu "#siemodle" a teraz dostajemy pełen refleksyjnego klimatu utwór "Szare mury" - zobrazowany został on ujęciami z trwających w ostatnich dniach w Polsce protestów.

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2020-09-27 11:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Kolejny niespodziewany materiał na kanale Winiego. Tym razem dostajemy blisko 2-godzinną rozmowę z Ks. Jakubem Bartczakiem! I to od razu rozpoczętą z grubej rury, bo w pierwszych sekundach pada pytanie "Powiedz mi, czym jest, kim jest Bóg?"

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2020-07-05 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Ekipa youtubowego kanału Pograne Pogadane odwiedziła księdza Jakuba Bartczaka w jego parafii w Sulistrowiczkach na Dolnym Śląsku, by w trakcie meczu w Fifę porozmawiać z nim o codziennym życiu, pasji czy pracy. W wywiadzie usłyszycie o wierze i codzienności, scenie rapowej i zajawce obecnym brzmieniem francuskiego hip-hopu oraz rapowych początkach księdza, które sięgają już 20 lat. Ks. Kuba wspomniał też występ przed milionem osób na Światowych Dniach Młodzieży oraz odniósł się do porównań do KęKę oraz zarzutów części słuchaczy, że "ksiądz nie powinien rapować".

dodano: 2020-06-14 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Na początku akcji Hot16Challenge2 zastanawialiśmy się, czy Ks. Jakub Bartczak znów zostanie jej czarnym koniem, tak jak w 1 edycji, gdy jego zwrotka znalazła się w top 5 najpopularniejszych. Tym razem aż tak wysoko nie było, jednak i tak 16-tka Księdza Kuby w rankingach wyświetleń idzie łeb w łeb z Borixonem, Kayah, Tede, KęKę czy Beatą Kozidrak - ciężko nie nazwać tego dużym sukcesem.

video
dodano: 2020-05-31 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po entuzjastycznie przyjętej zwrotce w Hot16Challenge2 Ks. Jakub Bartczak pozostaje w afrotrapowych klimatach, serwując nam słoneczny i energetyczny singiel "Odchodzę", zachęcający do łapania chwili i dobrego życia. Utwór zapowiada album "#Siemodle", który ukaże się we wrześniu.

dodano: 2020-05-14 18:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 6)
Hans, Vito Bambino, ks Jakub Bartczak

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie. Świadczą o tym wyświetlenia i setki nagranych zwrotek. Niedawno informowaliśmy Was, że polski hip-hop zebrał 1 000 000zł na walkę z koronawirusem. Mimo uzbierania tak wysokiej kwoty, na stronie zbiórki regularnie pojawiają się nowe wpłaty... a dziś pękły już nawet 2 000 000. Skoro beef możemy uznać za wygrany a w ostatnich dniach zalały nas wersy z każdej strony sceny, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Na początek skupmy się na pozytywnych i oryginalnych zwrotkach.

Strony