Curtis Young

Curtis Young

dodano: 2017-08-06 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Po krótkim urlopie, podczas którego miałem okazję przetestować sporą ilość z wymienionych w poprzednich częściach numerów, wracamy z kolejną porcją wakacyjnej playlisty. Jak obiecałem, kontynuujemy dalej temat szeroko pojętego "nowego Westu", biorąc dziś na warsztat kawałki warte uwagi od nieco bardziej znanych szerszej publiczności zawodników, niż ci prezentowani przeze mnie w pierwszym rzucie przed dwoma tygodniami. Let's get it on!

dodano: 2016-07-24 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Pod koniec czerwca pochodzący z Niemiec producent Gee Motion wypuścił na rynek swoją kompilację pt. "West Coast All-Stars 2k16". Dwupłytowy album zawiera 28 kawałków, na których gościnnie pojawia się plejada ikon zachodniego wybrzeża jak Tha Dogg Pound, Mc Eiht, South Central Cartel czy Cold187um z Above The Law. "Remember Me" to najnowszy singiel promujący krążek, do którego nakręcono teledysk - gościnnie pojawiają się w nim Kxng Crooked, Kokane i Curtis Young. Klip do sprawdzenia w rozwinięciu.

dodano: 2015-12-05 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 27)

Minęło kilkanaście lat od kiedy West Coast rap zszedł z piedestału jaki zajmował do drugiej połowy lat 90-tych. Wymykający się z rąk konflikt East/West zakończony morderstwami Tupaca Shakur'a oraz Biggie Smalls'a i gwałtowny upadek wytwórni Death Row Records sprawiły, że przemysł muzyczny zaczął się odwracać plecami od kalifornijskiego gangsta rapu, który popadł wraz ze swoimi reprezentantami w niełaskę na wiele lat. Tendencja ta utrzymywała się również przez większą część ubiegłej dekady, kiedy to większość raperów z zachodniego wybrzeża zmuszona była wydawać swoje nowe projekty własnym sumptem i praktycznie nikt z wyjątkiem Game'a nie liznął fejmu na mainstream'owym poziomie...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-08-17 18:15 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Sprawdźcie nowy singiel Toby'ego J z Curtisem Youngiem (synem Dr. Dre) zatytułowany "We Up". Toby J jest raperem, który teraz mieszka w Poznaniu i w Kalifornii (USA). Przyczyną połączenia sił była premiera pierwszego krążka Toby J, gdzie kilka miesięcy temu można było zobaczyć i posłuchać na żywo w klubie Pacha. Po udanym występie i płycie "U Didn't Think I Rap” Toby dostał wiele propozycji i możliwości, co sprawiło, że teraz możecie usłyszeć "WE UP”.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-12-17 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

W sobotę, 15 grudnia 2012 roku, minęło dokładnie 20 lat od momentu premiery "The Chronic" - albumu, który zrewolucjonizował przemysł muzyczny, wprowadzając Hip-Hop do kanonu najpopularniejszych gatunków. Dzieło Dr. Dre wywarło wpływ na całe zachodnie wybrzeże, dając początek karierze m.in. Snoop Dogga oraz przyczyniając się do udanego startu legendarnej wytwórni Death Row Records.