Cassidy

Cassidy

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-05 17:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 9)

Kendrick Lamar odkąd pojawił się w przemyśle muzycznym regularnie trzęsię sceną raz na jakiś czas. Jego debiut "Good Kid Maad City" (recenzja) mimo, że pojawił się w 2012 roku to już przez duże grono słuchaczy jest określany mianem klasyka, zwrotka w słynnym "Control" Big Seana narobiła dużo kontrowersji w zeszłym roku, a w tym roku pojawić ma się drugi studyjny album rapera z Compton. Lupe Fiasco, którego debiutanckie "Food & Liquor" (Klasyk Na Weekend) również było przyjęte bardzo dobrze przez ludzi niegdyś miał podobną pozycję do obecnej zajmowanej przez Kendricka. Niestety w pewnym momencie różne zdarzenia doprowadziły do tego, że opuścił mainstream hip-hopu, diametralnie zmienił swój wizerunek, a jego fani byli z jego muzyki po prostu niezadowoleni. Teraz przy okazji promocji swojego najnowszego singla "Mission" wziął udział w wywiadzie dla radia Hot 97, gdzie wypowiedział kilka zdań dotyczących Kendricka Lamara i jego zdolności lirycznych...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-09-11 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Na krótko przed tym, jak Meek Mill odpowiedział Kendrickowi na zwrotkę w "Control" numerem "Ooh Kill Em", filadelfijski MC skierował też kilka pocisków w stronę innego rapera rodem z Filadelfii - Cassidy'ego, nagrywając numer "Kendrick You Next". Nie powinno to zbytnio dziwić, mając na uwadze historię obu MC's i ich wcześniejsze spięcia...

Znany z tego, że nie da sobie pluć w brodę Cass oczywiście i tym razem nie puścił zaczepki niepokornemu reprezentantowi Maybach Music Group płazem. W rezultacie dostaliśmy kolejną odsłonę bitewnej natury Cassidy'ego w postaci zgrabnie zatytułowanego kawałka "Catch A Body (R.I.P. Meek Mill)". Let the games begin. Oba numery do sprawdzenia w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-08-16 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 25)

Ostatnich kilka dni zdecydowanie zdominowały kontrowersje i dyskusje wokół wspominanej już przez nas milion razy zwrotki Kendricka w Big Sean'owskim "Control". Za radą Big Daddy Kane'a, aby MC's nie przelewali swoich emocji na Twitterze, a weszli do studia, poszli już m.in. Joell Ortiz, B.o.B., Lupe Fiasco, Astro, Los, Mickey Factz i Fred The Godson.

Przez ostatnie 2 dni nazbierała się kolejna garstka odpowiedzi, więc postanowiłem zaprezentować je wam w jednym zbiorczym poście (ostatnim?). Za mikrofon tym razem chwycili tacy punchlinerzy jak Papoose i Cassidy, a swoje 3 grosze dorzucili także Riff Raff, Mysonne, J.R. Writer (z Dipset) i Ransom.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-09 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wydawało się, że beef między dwoma filadelfijczykami - legendą i jednym z bardziej stylowych punchlinerów Cassidym a charakternym talentem ulicznej sceny Meek Millem - dobiegł już końca, ale nic z tego. Dotychczasowy przebieg starcia opisywaliśmy Wam swego czasu dokładnie, teraz Cassidy puścił do Sieci kolejny diss. Sprawdzicie go poniżej.

video
dodano: 2013-01-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Cassidy Official Condom Style Video / Psy Gangnam Style Parody

Nawet nie wiem jak to dobrze skomentować. W ramach akcji AIDS-Health Cassidy nagrał... suplement do "Hotel"? Parodia "Gangnam Style" promująca bezpieczny seks a za mikrofonem jeden z lepszych punchlinerów amerykańskiej sceny. Trochę za daleki odlot.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-06 19:30 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 13)

6 stycznia Cassidy wypuścił ponad dziesięciominutowy diss na Meek Milla. Postanowiliśmy więc stworzyć artykuł, przybliżający ten pokręcony beef osobom, które nie do końca wiedzą o co chodzi, lub w ogóle nie słyszały o konflikcie dwóch filadelfijskich raperów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-07-08 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)


Jr. Writer wraca z nowym trackiem, biorąc sobie do pomocy Cassidy'ego. W efekcie dostajemy ostrą nowoczesno-uliczną punchline'ową jazdę prosto z Nowego Jorku. W stylu do którego ta dwójka zdążyła nas już przyzwyczaić.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-12-29 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
Cassidy to MC, który dla jednych jest łączącym undergroundowe skillsy z mainstreamowym brzmieniem wymiataczem z charyzmą i mocnymi wersami a dla innych "marnym śpiewakiem od Hotel".

Przyznam, że sam postrzegałem go raczej przez pryzmat największego hitu, do momentu gdy zapoznałem się z bardzo udanym i soczystym "B.A.R.S." a następnie usłyszałem co zrobił na "To The Top". Jak wypada nowy materiał Barry'ego Adriana Reese'a?

Tagi: