Krzysztof Cugowski zdradza ile zapłacił mu 50 Cent!

kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-06-04 17:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Krzysztof Cugowski w rozmowie z Mixtape TV opowiedział o kulisach współpracy z 50 Centem, który zsamplował utwór "Noc nad Norwidem".

Krzysztof Cugowski to postać wielce zasłużona dla polskiej muzyki. Jest wieloletnim wokalistą Budki Suflera i wykonawcą takich utworów jak "Takie Tango" czy "Bal wszystkich Świętych". Co ciekawe, zespół uzyskał uznanie również za granicą.

W 2015 r. swoją premierę miał numer "Body Bags" 50 Centa, pod który beat położył The Alchemist. Jest to o tyle interesujący kawałek, ponieważ została w nim zsamplowana "Noc nad Norwidem" Budki Suflera. 

[Ciąg dalszy artykułu poniżej]

W rozmowie z MixtapeTV Cugowski nieco szerzej wypowiedział się o tej niecodziennej współpracy: "Dwukrotnie miałem do czynienia z hip-hopem. Po pierwsze parę lat temu 50 Cent zsamplował naszą piosenkę "Noc nad Norwidem". C*uj wie, czemu to zsamplował. (...) Pieniądze przyszły. Nie są tą jakieś wielkie (pieniądze). Dostałem tam 5.000 czy 6.000 $. To co, to krzywda?". Cugowski zażartował jeszcze, że żałuje, iż ów numer nie znalazł się na legendarnym "Get Rich Or Die Tryin'", co pewnie przyniosłoby większe pieniądze.

Sprawdź też:

O.S.T.R., Beteo, Nizioł, Ćpaj Stajl, OKI... - premiery tygodnia (PL)

Russ Millions odebrał Popkillera w Londynie!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>