Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski

kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-06-04 17:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Krzysztof Cugowski w rozmowie z Mixtape TV opowiedział o kulisach współpracy z 50 Centem, który zsamplował utwór "Noc nad Norwidem".

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-04-23 17:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Rozbójnik Alibaba uderza kolejną pokoleniową mieszanką, w której zestawia czołowego polskiego MC z legendą rodzimego rocka. W czwartym już singlu ze zbliżającego się albumu "Bal maturalny" gościnnie słyszymy zwrotki VNM-a a refreny śpiewa legenda polskiej muzyki - Krzysztof Cugowski. Warto dodać, że nagranie wzbogacają instrumentalnie: Jan Borysewicz (gitara) oraz Tomasz Drabik (saksofon). Klip do "Zbyt wiele" wyprodukowała ekipa Toczy Videos.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Rock
dodano: 2013-11-09 20:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Urodziłem się pod koniec lat 80-tych, ale za sprawą rodzinnych inspiracji mogę powiedzieć, że po części wychowałem się na klasycznym polskim rocku, bo to on wypełniał mi głośniki, zanim na dobre przechwycił je rap. Byłem pod wielkim wrażeniem, gdy zobaczyłem, że założyciel mojego ukochanego w podstawówkowych czasach Lady Pank pojawi się gościnnie na płycie Rozbójnika Alibaby w numerze z Onarem, a efekt finalny mnie nie rozczarował i pierwsze skrzypce gra w nim właśnie... gitara Jana Bo. Teraz Robert M postawił sobie za cel skrzyżować z rapem kolejną ikonę polskiego rocka - Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera!