Nypel, Pezet, Sobel/OKI, ReTo, Łona... - polskie premiery tygodnia

Po raz kolejny mamy dla Was zestawienie singli i premier z ostatniego tygodnia. Płyta tym razem pojawiła się jedna (i to dziś a nie w piątek), ale dostaliśmy sporo ciekawych singli.

Sprawdź też: Drake, Wiz Khalifa i inni - najważniejsze premiery tygodnia (zagranica)

Nypel - Dojrzewanie

Nypel, czyli najmłodszy reprezentant wytwórni SBM, wreszcie opublikował swój pierwszy długogrający krążek. Album “Dojrzewanie” został wydany w dniu 18. urodzin artysty. "W tak szybkich i zakręconych czasach proste słowa ze szczerymi intencjami wydają mi się piękniejsze, niż bardzo skomplikowany tekst, który nie wpływa na życie jednostki. Interpretacja codzienności może być niezwykła i pełna ciekawości. Dojrzewanie to dla mnie fajny początek." – mówi o swojej płycie Nypel.

Tracklista oraz odsłuch

SINGLE

Pezet - Stary Pezet

Jeśli ktoś z Was czekał na powrót Pezeta w starym stylu to ten tydzień na pewno zaspokoił Wasze oczekiwania. Pezet w numerze "Stary Pezet" wraca do czasów swoich początków, zabierając słuchaczy w sentymentalną podróż. Co ciekawe bit stworzył Waco w 1999 roku.

Więcej o singlu i komentarze Pezeta oraz Waco

Hemp Gru feat. KęKę, Paluch - To jest to (Hemp Groove)

Kultowy singiel HG doczekał się odświeżenia w ramach projektu "Hemp Groove" na 25-lecie składu. Bit został zagrany na żywo a nowe zwrotki przygotowali Paluch i KęKę.

ReTo - Fluid

ReTo przyzwyczaił do tego, że w swojej twórczości porusza tematykę psychologiczną, w tym przypadku mocno osadzoną w kontekście relacji damsko - męskich. Inspiracją do powstania utworu była definicja słowa “Fluid”, a w teledysku, w roli żeńskiego odpowiednika rapera - Miss Intercontinental Poland 21.

Łona x Konieczny x Krupa - Bym Poszedł

Trio Łona x Konieczny x Krupa wraca z ostatnim singlem przed premierą albumu "TAXI". "Bym poszedł" to refleksyjna opowieść o obojętności i rezygnacji, opowiedziana z punktu widzenia taksówkarza z wieloletnim doświadczeniem. Główną rolę w teledysku nieprzypadkowo gra Mieczysław Hryniewicz — tym razem legendarny taksówkarz ze "Zmienników" Stanisława Barei wciela się w postać emerytowanego taksówkarza biorącego udział w warsztatach dla seniorów.

27.F*CKDEMONS - Pierwszy raz naprawdę

16-letni członek GUGU przygotował singiel do gry "Cyberpunk 2077" - utwór znalazł się w oficjalnej międzynarodowej wersji a my otrzymaliśmy teledysk.

donGURALesko - Blam Blam

"Blam Blam" to kolejny klip z 25 albumu w dorobku DGE.

Aleshen, Waima - Termosfera

Aleshen wypuszcza kolejny singiel z nadchodzącego albumu. Na "Termosferze" gościnną zwrotkę położył Waima.

Małach/Rufuz - Relacja 2023

Debiutancka płyta zespołu została wydana w 2012 roku i umożliwiła artystom zaistnienie w świadomości słuchaczy. Po ponad dekadzie doczekała się nowoczesnego masteringu i odpowiedniej oprawy wizualnej. Dodatkowo otrzymaliśmy nowy singiel.

ADM - Królestwo

Za produkcję nowego numeru ADM'a odpowiada GotBarss. Utwór "Królestwo" rozpoczyna serię premier niepowiązanych ze sobą numerów. Artysta co chwilę chce bombardować głośniki słuchaczy. Na pewno z tego singla ucieszone będą osoby, które lubią mieszankę punchy z gierkami słownymi.

Barto Katt - tap, scroll, roll

Barto Katt nie przestaje promować swojego nadchodzącego albumu. Nie będę po raz kolejny rozpisywał się o tym albumie. Po prostu sprawdźcie ostatni singiel z albumu.

VBS, Fiłoń - Strach ma piękne oczy

Zapomnieliście o VBSie? To żałujcie, bo Wiktor nadal działa i przede wszystkim nie przestaje zaskakiwać muzyką. Dzisiaj singiel "Strach ma piękne oczy" pochodzący z "VBSQUAD MIXTAPE", na którym udzielili się wszyscy z otoczenia VBSa.

Kazior, Dio Mudara - Yalla

Kazior jest już na wolności i wraca do promocji swojego nadchodzącego albumu.

Palion, Oska030 - Kontrowersja

Palion prezentuje singiel z nadchodzącego albumu "Tryb kreatywny". Na "Kontrowersji" gościnną zwrotkę położył OSKA030.

Zetha - Dylematy

Na kanale TRAVISCO pojawił się numer od ZetHy zatytułowany "Dylematy". Za produkcję na albumie odpowiada BL Beatz.

Pawbeats, Meek, Oh Why?, Faustyna Maciejczuk - Piękne sny

Na bicie Pawbeatsa spotkali się Meek, Oh Why? oraz Faustyna Maciejczuk w numerze "Piękne Sny". Singiel promuje nadchodzący album "Dzienna" Pawbeatsa.

Intruz x Obserwator - Moja ulica

Intruz i Dawid Obserwator zapowiadają wspólny album "9 żyć", w ramach promocji wypuścili singiel "Moja ulica".

ZBUKU - Dekada

Dekada to utwór sentymentalnie nawiązujący do 10 lat, które minęły od wydania debiutanckiego albumu ZBUKA. Artysta podsumowuje zmiany jakie nastąpiły w nim, a co za tym idzie również w jego muzyce. Swój jubileusz raper świętuje na koncercie 14.10. w Opolu.

Sztoss - Ryanair

Za oknem zmienia się już aura, dni są coraz krótsze, a słońca coraz mniej. Receptę znalazł na to jednak Sztoss, który walcząc z nadchodzącą jesienią opublikował właśnie swój nowy singiel utrzymany w letnim i słonecznym klimacie. Teledysk powstał w Turcji.

Drużyna Mistrzów - Siódme poty

Projekt Drużyny Mistrzów powraca. Bosski i P.A.F.F. prezentują singiel "Siódme poty". Teledysk został nagrany w Powiatowej Akademii Bokserskiej w Będzinie z udziałem znamienitych polskich bokserów i reprezentantów innych sztuk walk.

Szymi Szyms - Kochaj albo zabij

Szymi Szyms na bicie Cheeza i Skibovicza prezentuje singiel "Kochaj albo zabij", zapowiadając swój nowy solowy album. Co ciekawe - już nie na kanale QueQuality, bowiem i solowo Szymi wrócił na kanał indahouse.

Shhieda - Ucieczka

Do QueQuality dołącza za to 17-letni Shhieda, co jest efektem jego udziału w akcji Quality Control.

Kabe - Amiri

Nowy singiel ze swojego czwartego albumu prezentuje też Kabe. Na bicie Opiat.

sZy - Ściana

Bezkompromisowy podziemny przekaz i mocne gitarowe brzmienie. Oto "Ściana" czyli najnowszy singiel od sZy.

Sobel, Oki - Muszę to wykrzyczeć oraz Sextape

Na sam koniec maxisingiel od Sobla, na który składają się dwa numery "Sextape" oraz "Muszę to wykrzyczeć". Na obu utworach gościnnie pojawia się Oki.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>