Praktik wspomina niedoszłą płytę z Pezetem

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-09-16 09:30 przez: Jan Stokowski (komentarze: 4)

"Muzyka Klasyczna" to kanon polskiego rapu, jednak wówczas wcale nie było tak oczywiste, że Pezet nagra pierwsze solo właśnie z Noonem. O szansach na wspólny materiał wspominał Emade, a także Praktik był wtedy w muzycznym kontakcie ze starszym z braci Kaplińskich...

"Z planów na L’ekipę nic nie wyszło, nie wyszło też nic z planów na płytę z Pezetem. W pierwszym tomie „TNJHH. Rozmowy” raper wspominał: „(…) byłem już dogadany na wspólną płytę z Praktikiem (…), [który] jest niesamowitym beatmakerem, ale czułem, że mój styl jest cięższy niż klimat jego muzyki”. W innym wywiadzie dodał, że ponoć nawet kultowy „Ukryty w mieście krzyk” został pierwotnie nagrany na twoim bicie…" - wspominał Jacek Baliński w rozmowie przeprowadzonej do książki "To nie jest hip-hop. Rozmowy V".

Na co producent odparł: "Na dziewięćdziesiąt dziewięć procent tak nie było. Trochę wstyd przyznać, ale ja nawet nie znam tego utworu… Nigdy nie słuchałem polskiego hip-hopu i nigdy nie słyszałem żadnego pełnego albumu, którego nie współtworzyłem. Trochę tylko znam „Skandal” Molesty (śmiech). Pomysł na wspólną płytę natomiast rzeczywiście był, skumaliśmy się z Pawłem dzięki temu, że mocno kolegował się z Dizkretem. Za pomysłem nie poszły jednak żadne działania. Nie snuliśmy wielkich planów, jedynie prowadziliśmy luźne rozmowy. Nie wydaje mi się, żeby doszło do jakichkolwiek nagrań, choć jak przez mgłę pamiętam, że podrzucałem Pezetowi jakieś bity na kasetach, szkice… W międzyczasie dogadali się z NOONem i zrobili razem »Muzykę klasyczną«. Nie jest mi żal, że ta płyta nie powstała ze mną. Nie czułem się też nigdy wystawiony przez Pezeta; zaprosiłem go zresztą do dwóch numerów na »Dobrą częstotliwość«” - wspomina Praktik.

Wywiad z producentem został przeprowadzony w kwietniu w Warszawie i trwał blisko sześć godzin, co przełożyło się na 24-stronicowy materiał o objętości blisko 48 000 znaków. Podczas spotkania Praktik opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, dlaczego nie ukazała się płyta L’ekipy (Pezet, Małolat, Dizkret), jaką ksywkę nadał mu Eis, jak powstawał kultowy album producencki „Dobra częstotliwość” oraz jak wspomina pracę nad montażem teledysku do „Nostalgii” Taco Hemingwaya. Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 30 września, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy V”. Do książki zaproszone zostało bardzo zasłużone, zróżnicowane i esencjonalne grono twórców – raperów, producentów, DJ-ów oraz tak zwanych szarych eminencji – z których większość debiutowała jeszcze w latach 90. Rekordowo długie spotkania (łącznie ponad 75 godzin nagrań!) dały rezultat w postaci pasjonującej lektury, pozwalającej szczegółowo poznać przebieg życia i kariery jej bohaterów. Przedsprzedaż książki znajdziecie tutaj.

A poniżej przypominamy jak Pezet brzmiał wtedy na bicie Praktika.

Praktik feat. Pezet i Ten Typ Mes - Kilka lat później - TELEDYSK (HD)

Tagi: 

Dany
No i to są ciekawostki okołorapowe, na które z chęcią zerknę :)
Masakra
Mnie zastanawia zawsze ta jednomyślnie lekceważącą retoryka. "Nie staaary to nic takiego, weszliśmy tak sobie przypadkiem nagrać jakiegoś gniota, ja nie rozumiem o co cały ten hałas przecież tworzyliśmy to na urwanym filmie na w pół przytomni..." Tak uważaj bo ktoś uwierzy, że jak współtworzyłeś nowy gatunek muzyki w Polsce, którym każdy się jaral i masz na płycie ówczesną czołówkę sceny to nie słuchałeś ich muzyki. 20 lat temu pewnie przez sen recytowałeś ten ukryty w mieście krzyk tak samo jak Pezet mówi, że to nie była wcale taka dobra płyta tylko jakimś trafem dzięki niej może dziś nagrać byle gniota, a ludzie będą się tym jarać.
let
Praktik zaraz po Noonie , ktorzy wtedy znani producenci ktorzy ubierali sie w szerokie spodnie po nastu latach przyznaja ze nigdy nie sluchali rapu , niesamowite , mozna by rzec ze robili to dla hajsu i byli tak zwanymi turystami jak mawial 600V
Dany
Ale oni mówią, że nie słuchali polskiego rapu, a nie rapu e ogóle

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>