PRO8L3M tłumaczy dlaczego nie wziął udziału w #hot16challenge2

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-13 09:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 12)

Mimo rozmachu akcji #hot16challenge2, część raperów nie wzięło w niej udziału. Do tego grona można zaliczyćPRO8L3M. Duet w najnowszym wywiadzie Jarka Szubrychta dla Gazety Wyborczej zdradził, dlaczego odpuścili nagranie szesnastki.

"Zrobiliśmy inną dobrą rzecz. Wsparliśmy pewną lokalną inicjatywę, która dba o dzieci z rodzin patologicznych... Nie zawsze robimy to, co wszyscy. Również dlatego jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Nie krytykujemy #hot16challenge2, bo to wartościowa rzecz. Ludzie siedzieli w domach i dzięki temu mogli w inny sposób obcować z artystami, których nie oglądali na koncertach. Ale to, że jakiś garnitur jest zajebiście fajny, nie oznacza od razu, że jest skrojony na ciebie." - mówił Steez. Przypomnijmy, że PRO8L3M przeznaczył w lipcu 30 000 zł na cele statutowe Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci

"Jak pan prezydent zarapował, to nie mogliśmy już sobie na to pozwolić. Akcja była kozacka, ale skręciła w dziwną stronę i nie chciałem brać w tym udziału." - kontynuował Oskar. - "Przewagą rapu nad innymi gatunkami muzycznymi, ale też jego przywarą jest to, że jest megaprostą rzeczą. Wiesz dlaczego w boksie nie ma freak fightów, są tylko w MMA? Bo trzeba coś o tej dyscyplinie wiedzieć, trzeba dużo potrafić, żeby stanąć w ringu. Nie można do walki bokserskiej wystawić faceta, który bezładnie macha rękami. Równie dobrze mógłbyś komuś, kto nigdy nie grał na fortepianie, kazać grać Chopina. To się nie uda. Na rap każdy może sobie pozwolić, ale ja robię to od lat i nie sprawia mi przyjemności słuchanie, jak ktoś kaleczy. Zbyt wyraźnie słyszę, czym różni się rap gościa, który robi to od tygodnia, od tego, który robi to przez całe życie. To było po prostu złe, to był freak show."

Pełen wywiad możecie przeczytać pod tym linkiem, pod warunkiem, że macie wykupioną prenumeratę.

****

Mr. Polska wspomina występ z Diplo na Open'erze (Tourbus S02E02)

Tagi: 

Baz Kałagane
Bardzo fajnie wyjaśniony brak udziału jak i to w jaką stronę to poszło w którymś momencie.
93 to najlepszy rok w rapie
Wywiad dla wyborczej. Nie ma co, super...
PawełSZN
Pewnie wolałbyś dla tvppisu...
Kalif
Nie śmiej się kolego, to jest antysystem pełną gębą, pełno tego w polskim rapie. Pozdro, bo dobrze kminisz.
Anonim
A gdzie miał by udzielić żebyś był zadowolony? W TVP?
Komsi
Nie sprawia mu przyjemności jak ktoś kaleczy rap a sam to robi łak przeokrutny i patus w dodatku
polski rap gówno
lepiej bym tego nie ujął
Bozio
troche słaby tekst o tym boksie jak taki Wilder był mistrzem kilka lat bezwładnie machając łapami Xd
15Rachel
I tak nie słucham Oskara i Steeza.Jeżeli chodzi o storytelling to Taco ewentualnie Sokół
Tfusek Nygusek
Dobra dobra!! Cała akcja hot16 od początku miała zabarwienie polityczne,bo z założenia miała pomagać lekarzą,personelowi medycznemu pomagać w walce z pandemia a konkretnie zbiórka na środki ochrony!!! Wśród większości raperów narracją była taka że rząd się nie przygotował,że nie ma kasy bo rozdał,że tragedia jakiej w świecie nikt nie widział!! Szczególnie z jednego labelu szedł taki przekaz!! Niby organizował solar ale inspirował to Mata a raczej jego stary który jest potakiwaczem Platfusiarni i mediów stojących za nimi!! szerzej tzw opozycji totalnej!! Nominacje Dudy były z góry ustawione i liczyli że Duda nie podejmie wyzwania. Bo przecież prócz niego zeusik nominował gołębie!! Pamiętam jakie dziwne larum się zrobiło kiedy odpowiedział a forma odpowiedzi była dla większości towarzystwa nie zrozumiała. Prawda jest taka że na siłę zrobiono z jego odpowiedzi pośmiewisko,bo założenie było takie że nie odpowie a oni będą mogli krytykować że nie chciał pomóc i olał służbę zdrowia!! Nie wierzę w przypadki i w te całe zagazowanie środowiska raperów,muzyków w polityczne akcje. Nigdy tego nie robili pomimo że powodów było mnóstwo! Oczywiście nie tak poważnych jak korona,z którą sobie nikt nie radził !! No może garstka!!! Głównie Azja, bo już mieli podobne doświadczenia!!! Dzisiaj np widziałem klip majora,intruza,kalego,dedisa,Dawida i jeszcze kilku! nie znam!! No i mam wrażenie że oni coś nie zbyt ogarnięci,kto co promuje w polityce!! Pomijam fakt że kilku z tej grupy,jeszcze jakiś czas temu otwarcie stawali w obronie środowisk lgbt i jacy to oni Francja tolerancja,istne dzieci PE.PE,wzór poprawności politycznej! A dziś się okazuje że wcale nie że j...ć lgbt...i że tu polska i trzeba bronić przed p5d@ł@mi jak to my mamy w zwyczaju. Najlepsze że zarzucają te promowanie lgbt PiSowi a nie tym co rzeczywiście to promują a z którymi maszerowali,promując się szeroko na tzw.marsxu kobiet(czyt femiLgbt)!!! I jeszcze te 70mln Sasina które to urosło już do skali jakiej zbrodni! A jak kilka lat wstecz,poprzedni rząd zabrał kasę z OFE a po drodze między kątami zgubili rzekomo 19mld zł to nikt z tych omnibusów nawet nie wiedział!! Ile sasinow zmieści się w 19mld zł???? Oczywiście koniec roku zakończył się deficytem!! Pomimo latania kradziona kasa z OFE! Ale im się podobało chyba!!
Kalif
Brawo dla Ciebie Mordko. Cieszy mnie to, że są jeszcze tacy świadomi słuchacze i nie dają sobie kitów wciskać. Mam takie samo zdanie, tylko pytanie: kogo tutaj jeszcze słuchać? Kto jeszcze robi fajną muzę bez wciskania farmazonów, które opisałeś? Ja coraz mniej widzę takich artystów. Pozdro.
J3baka pisu
Skończ ćpać pisowcu

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>